Trucks Merchant: portal aukcyjny dla używanych samochodów ciężarowych i naczep

Grupa Girteka, w ramach swojej spółki ClassTrucks, uruchomiła portal aukcyjny TrucksMerchant.com. Jest on dedykowany sprzedaży używanych samochodów ciężarowych i naczep. Udział w aukcjach mogą brać zarówno firmy transportowe i logistyczne jak i pośrednicy w sprzedaży aut.

Rozbudowane portfolio i aukcje w czasie rzeczywistym

Na platformie dostępna jest szeroka oferta używanych samochodów ciężarowych i naczep – zarówno gotowych do sprzedaży, jak i tych przeznaczonych do naprawy. To stwarza wyjątkowe okazje nie tylko dla firm, które chcą rozwijać swoje floty, ale także dla serwisów i warsztatów naprawczych. Zakup aut ciężarowych i naczep w konkurencyjnych cenach na aukcjach w czasie rzeczywistym pozwala obniżyć koszty i zapewnia lepszą efektywność finansową.

Niezawodne aktywa są kluczowym czynnikiem decydującym o rozwoju i dywersyfikacji usług firm logistycznych, zwłaszcza tych działających na rynkach międzynarodowych. To świetne rozwiązanie, gdyż zobowiązania finansowe związane z zakupem nowych samochodów ciężarowych lub części zamiennych często są zbyt dużym obciążeniem. Dodatkowo, małe i średnie firmy transportowe nieraz muszą długo czekać na dostawę nowych pojazdów i ponosić wysokie koszty serwisowania, co utrudnia im szybką reakcję na potrzeby rynku.

Strategiczne podejście do zrównoważonego rozwoju

– Trucks Merchant wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom, oferując alternatywną ścieżkę nabywania pojazdów. Dzięki naszej platformie aukcyjnej klienci mogą zakupić używane samochody ciężarowe i naczepy, które umożliwiają im szybką reakcję na potrzeby rynku i zrównoważony wzrost. Platforma pomaga efektywnie zarządzać zasobami, oszczędzając czas i pieniądze klientów – wyjaśnia Vytenis Norušis z ClassTrucks, firmy należącej do Grupy Girteka.

Gwarantowana jakość i transparentne pochodzenie pojazdów

Trucks Merchant prezentuje szeroką i wyselekcjonowaną ofertę używanych aut ciężarowych i naczep, obejmując wiodące, światowe marki takie jak Volvo, Mercedes, MAN i DAF dla samochodów ciężarowych a w przypadku naczep Schmitz Cargobull lub Krone. Dla każdego pojazdu udostępniania jest historia, dokumentacja serwisowa, zdjęcia wnętrza i nadwozia w dużej rozdzielczości, dane z systemu GPS oraz informacje dotyczące wcześniejszego użytkowania. Oferty obejmują różne modele pojazdów, wcześniej należących do jednego właściciela, utrzymywanych i regularnie serwisowanych.

Ponadto, w odpowiedzi na potrzeby szybko rozwijającego się rynku logistycznego, część pojazdów nabytych na aukcjach, może zostać natychmiast wykorzystana operacyjnie, co dodatkowo przyspiesza działalność biznesową. Trucks Merchant został zaprojektowany jako intuicyjny system aukcyjny, który ma w prosty sposób zapewniać użytkownikom składanie ofert i zakup, z zintegrowanym systemem powiadomień, dzięki któremu na bieżąco są informowani o przebiegu aukcji. Po jej pomyślnym zakończeniu zespół obsługi klienta kontaktuje się bezpośrednio ze zwycięzcą licytacji w celu ustalenia szczegółów dostawy.

Globalny zasięg i strategiczne korzyści dla przewoźników

Podsumowując, TrucksMerchant.com to nie tylko portal aukcyjny, ale też strategiczne wsparcie dla firm z branży TSL, oferujące uproszczone rozwiązania w zakresie zdobywania i zarządzania zasobami. Platforma jest otwarta dla każdego przewoźnika, małej lub średniej firmy, a także pośredników w sprzedaży używanych aut i naczep, zapewniając możliwości korzystania z usług optymalizujących koszty i zarządzanie flotą.

O Girtece

Grupa Girteka to największa europejska firma transportowa oparta na aktywach, dostarczająca 776 tys. ładunków całopojazdowych (FTL) rocznie, z ponad 8 000 własnych ciężarówek i 9 000 naczep, która działa w Europie. Jako Girteka mamy wyraźny cel, aby być oczywistym pierwszym wyborem dla klientów, pracowników, partnerów, społeczności i udziałowców.

Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia i zapewnić naszym klientom najwyższą niezawodność usług transportowych. Zatrudniając ponad 14 000 pełnych pasji pracowników wywieramy znaczący wpływ na przyszłość logistyki. Rozwijamy i dążymy do podkreślania znaczenia pracy kierowców, bezpieczeństwa drogowego i wpływu na środowisko oraz podnoszenia świadomości odpowiedzialności każdego z nas wobec społeczeństwa i środowiska. Wraz z naszymi partnerami i akcjonariuszami zapewniamy rentowny i zrównoważony wzrost, dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom cyfrowym, które prowadzą nas do przyszłości.

To jest nasza Odpowiedzialna Logistyka.