The Peech: Wyjątkowy hotel z niezwykłą koncepcją projektową

Stylowe łazienki, zachęcające ogrody i wyrafinowana kuchnia w zrównoważonym hotelu butikowym w RPA

Przestronne pokoje z oddzielnymi łazienkami w The Peech są urządzone w eklektycznym stylu, łącząc tradycje i nowoczesność. (Źródło zdjęcia: ©annalizenelphotography; Design_Aparna Ramani)

– The Peech w Melrose, Johannesburg: zielona oaza w tętniącym życiem mieście

– Afrykańskie rękodzieło spotyka się z produktami sanitarnymi firmy Duravit ze Schwarzwaldu

– Trwałe i zrównoważone wzornictwo, zrealizowane w wyjątkowym stylu

Armatura łazienkowa firmy Duravit stanowi część trwałej koncepcji projektowej. (Źródło zdjęcia: ©annalizenelphotography; Design_Aparna Ramani)
Umywalki konsolowe z kompletnej serii łazienkowej D-Neo mają polerowany spód, który umożliwia umieszczenie ich bezpośrednio na drewnianej szafce podumywalkowej. (Źródło zdjęcia: ©annalizenelphotography; Design_Aparna Ramani)
Oprócz centrum fitness i sal funkcyjnych, The Peech oferuje również bujne ogrody z basenami o powierzchni dwóch hektarów. (Źródło zdjęcia: ©annalizenelphotography; Design_Aparna Ramani)

Wysoka jakość, trwałość, archetyp i tradycja: The Peech w sercu Johannesburga można nazwać ideałem zrównoważonego projektowania – zbudowany, aby trwać i uosabiać wszystkie te atrybuty. James Peech, właściciel, od którego pochodzi nazwa hotelu z lat 50-tych XX wieku, nabył dawną prywatną rezydencję w 2002 roku i rozpoczął jej rozbudowę w kultowy hotel butikowy. Jego celem zawsze było zachowanie uroku dawnej rezydencji przy jednoczesnym zastosowaniu ponadczasowego wzornictwa i lokalnego rękodzieła, aby stworzyć niezrównaną atmosferę. Armatura łazienkowa i meble firmy Duravit idealnie pasują do wyrafinowanej koncepcji łazienki. We współpracy z Meshworks, wielokrotnie nagradzanym studiem architektonicznym kierowanym przez Guya Trangosa i Catherine de Souz, oraz Aparna Ramani, partnerem w zakresie projektowania i wyposażenia, stworzono spokojne, zielone schronienie, w którym wykorzystano lokalne rękodzieło.

Umywalka płynnie wtapia się w ogólny projekt łazienki. (Źródło zdjęcia: ©annalizenelphotography; Design_Aparna Ramani)
Pokoje oferują gościom hotelowym wgląd w wyjątkowy świat afrykańskiego rękodzieła. (Źródło zdjęcia: ©annalizenelphotography; Design_Aparna Ramani)
Umywalka DuraSquare przezwycięża pozorną sprzeczność między precyzyjnym, prostokątnym designem na zewnątrz i łagodnymi, płynnymi liniami wewnątrz umywalki. (Źródło zdjęcia: ©annalizenelphotography; Design_Aparna Ramani)

Ekskluzywny azyl w miejskiej scenerii

The Peech położony jest w samym sercu tętniącego życiem Johannesburga, ponad pięciomilionowego miasta, niedaleko stolicy RPA, Pretorii. Wbrew oczekiwaniom, hotel butikowy okazuje się być z dala od miejskiego zgiełku, emanując spokojną i elegancką atmosferą pomimo swojej centralnej lokalizacji. Bujne ogrody z basenem o powierzchni dwóch hektarów tworzą wysokiej jakości otoczenie. Oprócz centrum fitness i sal wielofunkcyjnych, The Peech posiada również dwie restauracje, z których jedna jest zarezerwowana wyłącznie dla gości hotelowych. Druga restauracja, Basalt, słynie z lokalnej i sezonowej kuchni, która doskonale łączy się z południowoafrykańskimi winami, stanowiąc wyjątkowy sposób na zapoznanie gości z RPA.

W 2017 roku studio architektoniczne Meshworks ukończyło kolejny aneks, umożliwiając dodanie 15 pokoi. (Źródło zdjęcia: ©annalizenelphotography; Design_Aparna Ramani)

Afrykańskie rękodzieło i zrównoważony design

Odkąd hotel został przejęty przez Jamesa Peecha, był on nieustannie rozbudowywany. Ostatnio, w 2017 roku, studio architektoniczne Meshworks ukończyło kolejny aneks, umożliwiając dodanie 15 pokoi. Koncepcja projektowa hotelu łączy długotrwałą estetykę z niezawodną funkcjonalnością, koncentrując się na możliwie najbardziej zrównoważonych i trwałych materiałach. Na przykład dekoracyjne okładziny ścienne są wykonane z rPET, który jest produkowany z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu. Aby spełnić zdefiniowane przez siebie standardy zrównoważonego projektowania dla hotelu, ekspert ds. projektowania i wyposażenia Aparna Ramani integruje przedmioty wyprodukowane przez regionalnych projektantów, artystów i rzemieślników z indywidualnym wystrojem pokoi hotelowych. Liczne przedmioty w The Peech zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez szeroką gamę utalentowanych lokalnych rzemieślników, od kamieniarzy po stolarzy i tapicerów. Pokoje oferują gościom hotelowym wgląd w wyjątkowy świat afrykańskiego rzemiosła.

Koncepcja projektowa hotelu łączy w sobie długotrwałą estetykę z niezawodną funkcjonalnością, koncentrując się na możliwie najbardziej zrównoważonych i trwałych materiałach. (Źródło zdjęcia: ©annalizenelphotography; Design_Aparna Ramani)

Wyjątkowy wystrój łazienek

Przestronne pokoje z oddzielnymi łazienkami w The Peech są urządzone w eklektycznym stylu, po mistrzowsku łącząc tradycję z nowoczesnością. Ceramika sanitarna firmy Duravit stanowi część trwałej koncepcji projektowej: Uderzająca umywalka DuraSquare specjalisty od kompletnych łazienek ze Schwarzwaldu przezwycięża pozorną sprzeczność między precyzyjnym, prostokątnym designem na zewnątrz a delikatnymi, płynnymi liniami wewnątrz umywalki.

W połączeniu z metalową konsolą, wyjątkowo cienkościenna umywalka DuraSquare prezentuje wspaniałe kontrasty, zachowując jednocześnie elegancki, lekki wygląd. (Źródło zdjęcia: ©annalizenelphotography; Design_Aparna Ramani)

W połączeniu z metalową konsolą, wyjątkowo cienkościenna umywalka prezentuje wspaniałe kontrasty, zachowując jednocześnie elegancki, lekki wygląd.

Restauracja Basalt słynie z lokalnej i sezonowej kuchni. (Źródło zdjęcia: ©annalizenelphotography; Design_Aparna Ramani)

Umywalki konsolowe z kompletnej serii łazienkowej D-Neo nie posiadają platformy na baterię i przelewu, a ich polerowany spód umożliwia umieszczenie ich bezpośrednio na drewnianej szafce podumywalkowej. Połączenie ceramiki i drewna tworzy interesujący kontrast, harmonijnie wpisując się w ogólną koncepcję. Wolnostojąca wanna Starck – dzieło francuskiego projektanta Philippe’a Starcka – i toaleta ścienna DuraStyle dopełniają ekskluzywny projekt łazienki w doskonałym stylu.