SŁAWOMIR CZARNECKI PREZESEM NOWEGO ZARZĄDU GRUPY MUSZKIETERÓW W POLSCE

Wraz z początkiem września br. Sławomir Czarnecki objął stery Grupy Muszkieterów jako  Prezes Zarządu ITM Polska, zastępując tym samym Davida de Bosschère’a. Nowy Prezes jest właścicielem sklepu Bricomarché w Świeciu i posiada wieloletnie doświadczenie w handlu, a także wewnętrznych strukturach Grupy. Będzie odpowiadał za dalszy rozwój sieci Intermarché i Bricomarché w Polsce po udanej transformacji przeprowadzonej za kadencji swojego poprzednika. Sławomira Czarneckiego wspierał będzie nowy zarząd złożony wyłącznie z właścicieli prowadzących punkty sprzedaży w Polsce.

Polski przedsiębiorca na czele Grupy Muszkieterów

Sławomir Czarnecki zastąpi na czele Grupy Davida de Bosschère’a, który przez ostatnie 6 lat był odpowiedzialny za efektywne przeprowadzenie Grupy przez okres intensywnych zmian: restrukturyzację Intermarché i przyspieszenie rozwoju Bricomarché. Z początkiem września przekazał swoją misję w ręce polskiego przedsiębiorcy, doskonale znającego obecne realia i wyzwania rynku detalicznego w Polsce.

Nowy Prezes będzie stał na czele centralnej jednostki w strukturze Grupy Muszkieterów, odpowiedzialnej za zarządzanie całą organizacją w Polsce, nadzór i koordynację działań struktur centralnych, a także za rozwój sieci Intermarché i Bricomarché.

Sławomir Czarnecki członkiem Grupy został w 2010 r. Wspólnie z żoną prowadzi sklep Bricomarché w Świeciu. W 2020 r. został członkiem Zarządu ITM Polska, a w kwietniu br. jego Wiceprezesem. W przeszłości pełnił kluczowe funkcje w Grupie Muszkieterów, odpowiadając za rozwój sieci i zarządzanie jej majątkiem. Miał także duży udział w tworzeniu Funduszu Stacji Paliw Intermarché, a także przewodniczył Radzie Nadzorczej Grupy Inwestycyjnej Bricomarché. Przed przystąpieniem do Grupy Muszkieterów jako pracownik korporacji zajmował stanowisko regionalnego dyrektora sprzedaży, ale podążył za hasłem przewodnim Grupy Muszkieterów, „Odmień swoje życie” i dołączył do największego europejskiego zrzeszenia niezależnych przedsiębiorców.

– Objęcie funkcji Prezesa Zarządu Grupy Muszkieterów stanowi jednocześnie zaszczyt oraz wyzwanie. Wierzę, że  doświadczenie, które zdobyłem jako menadżer w dużej międzynarodowej firmie oraz to, pozyskane w strukturach Grupy Muszkieterów, pozwolą mi zrealizować powierzoną misję. Równocześnie cieszę się, że wraz z nowym Zarządem będziemy mogli aktywnie uczestniczyć w procesie rozwoju Grupy.  Przejęcie odpowiedzialności przez polskich przedsiębiorców jest wyrazem wejścia Grupy w Polsce w kolejną fazę samodzielności biznesowej mówi Sławomir Czarnecki, Prezes Zarządu Grupy Muszkieterów w Polsce.

Unikatowy model partycypacyjny – niezależność we współzależności

Grupa Muszkieterów zrzesza blisko 500 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Daje właścicielom sklepów niezależność i wspiera ich w prowadzeniu własnego biznesu. Równocześnie przedsiębiorcy biorą odpowiedzialność za funkcjonowanie całej Grupy pełniąc kluczowe funkcje w ramach jej struktur. Jest to unikatowy model biznesowy, który opiera się na kulturze współtworzenia. Potwierdzeniem tego modelu jest powołanie nowych członków Zarządu Grupy w Polsce, który stanowią trzej właściciele sklepów Intermarché oraz 3 właściciele sklepów Bricomarché:

  • Paweł Bigos (właściciel Intermarché w Rawie Mazowieckiej i Brzezinach),
  • Thierry Klupczynski (właściciel Intermarché Gdańsk),
  • Marcin Dudka (właściciel Intermarché w Słubicach),
  • Eric Perinelle (właściciel Bricomarché w Nowym Tomyślu),
  • Alfred Pawlak (właściciel Bricomarché w Brodnicy i Rypinie),
  • Tomasz Ocetek (właściciel Bricomarché w Dębicy i Jaśle).

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem blisko 500 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2022 r. obroty Grupy Muszkieterów wyniosły 9,8 mld złotych. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Grupa Muszkieterów jest regularnie nagradzana w licznych konkursach i rankingach, m.in. w rankingu najlepszych polskich pracodawców tygodnika „Wprost” (28. miejsce w 2023 r.), na Liście 2000 dziennika „Rzeczpospolita”, czyli w zestawieniu największych firm w Polsce (47. pozycja wg. danych za 2021 r.), w rankingu „1000 największych firm w Polsce” „Gazety Finansowej” (47. miejsce w 2020 r.), w zestawieniu Najwięksi money.pl (48. pozycja w 2021 r.), w ramach nagród TOP Franczyzobiorca 2022 czy w rankingu „30 najpopularniejszych franczyz” magazynu „Franczyza & Biznes” (16. miejsce w 2021 r.). Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii i Portugalii.

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów, Intermarché oraz Bricomarché w Polsce znajduje się na stronach: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl i www.bricomarche.pl.