Sabre Polska otrzymało tytuł Great Place to Work®

Instytut Great Place to Work® ogłosił, że jedną z firm wyróżnionych w tegorocznym rankingu “Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2023” zostało Sabre Polska. Ten prestiżowy certyfikat jest przyznawany organizacjom, których kultura firmy jest na najwyższym poziomie.

Sabre Polska, firma tworząca oprogramowanie i technologię dla branży lotniczej i turystycznej, została wyróżniona certyfikatem “Najlepsze Miejsca Pracy™ Polska 2023” w kategorii dużych przedsiębiorstw, czyli zatrudniających ponad 500 pracowników, przyznawanym przez Great Place to Work®.

Certyfikat Great Place to Work™ nie jest czymś, co można uzyskać łatwo – wymaga to ciągłego tworzenia otoczenia sprzyjającego budowaniu dobrych doświadczeń pracowników. To jedyne oficjalne wyróżnienie przyznawane na podstawie odpowiedzi otrzymanych od pracowników, którzy w czasie rzeczywistym oceniają kulturę swojego przedsiębiorstwa. Otrzymanie tego tytułu oznacza, że Sabre Polska jest jedną z najlepszych firm do pracy w kraju

powiedziała Sarah Lewis-Kulin, wiceprezes ds. uznania w Great Place to Work.

Great Place to Work® od ponad 30 lat wspiera firmy na całym świecie w rozwijaniu nowoczesnej kultury miejsca pracy opartej na zaufaniu i osiąganiu dzięki temu lepszych wyników biznesowych. Podczas badań przeprowadza wśród wszystkich pracowników anonimowe ankiety Trust Index™, pozwalające sprawdzić poziom satysfakcji z pracy w danym miejscu.

Certyfikat Great Place to Work® dla Sabre Polska to nie tylko ogromne wyróżnienie, to przede wszystkim satysfakcja i radość, bo tytuł ten jest przyznawany głównie na podstawie opinii pracowników, które potwierdzają bardzo dobrą i inkluzywną kulturę, jaka panuje w Sabre. To dla naszej firmy dowód, że stawiamy na właściwe działania, doceniane i pożądane przez zespół. Wzajemny szacunek, uczciwość wiarygodność, koleżeństwo są niezwykle ważne w naszym miejscu pracy. Potrzeby pracowników realizujemy przez szereg aktywności, które dają możliwości i przestrzeń do realnego budowania współpracy i poczucia przynależności, tworzenia miejsca, w którym naprawdę chcą przebywać i pracować

– powiedziała Anna Stach, Director People Business i członek zarządu w Sabre Polska.

Dobrostan i samodoskonalenie się członków zespołu mają bardzo istotne znaczenie dla Sabre. Przyjazne środowisko pracy wzmacnia kulturę organizacji, która jest wspierająca, motywująca i transparentna. Wśród benefitów znajdują się m.in. dodatkowy urlop rodzicielski, program mentoringowy, dostęp do platform podnoszących umiejętności techniczne i biznesowe czy aplikacji Headspace (pomagającej w treningu uważności mindfulness oraz medytacji), bezpłatne webinary ze specjalistami zdrowia psychologicznego. Od 2021 roku firma rozbudowuje działania na rzecz well-beingu poprzez serię warsztatów i webinarów, które uczą prawidłowych metod dbania o szeroko rozumiane zdrowie psychiczne. Ponadto prowadzone są akcje charytatywne pod sztandarem Give Together, a pracownicy mogą skorzystać z dodatkowych 4 dni urlopu na zaangażowanie się w dowolną inicjatywę dobroczynną. W Sabre prężnie działają również społeczności, jak np. Women In Technology, wspierająca kobiety w rozwijaniu kompetencji, umiejętności liderskich i zwiększaniu ich widoczności w branży IT.

Dbanie o środowisko organizacji, gdzie pracownik czuje się doceniony i zachęcony do wspólnego rozwoju – to cel, który realizujemy każdego dnia w Sabre. Zależy nam na kontynuowaniu naszych działań w tym zakresie, dlatego promujemy otwartą kulturę organizacji opartą na dialogu. Ciągle rozwijamy i dostosowujemy nasze programy do potrzeb członków zespołu i dążymy to tego, by Sabre również w kolejnych latach mogło szczycić się tytułem Great Place to Work®

– dodaje Anna Stach.

Sabre to firma tworząca globalne rozwiązania technologiczne dla branży turystycznej, w której innowacje mają strategiczny wpływ na sprawność procesów. W krakowskim oddziale rozwijane są projekty oparte m.in. na nauczaniu maszynowym, sztucznej inteligencji czy technologii chmury. Polskie centrum technologiczne zatrudnia blisko 1300 specjalistów, co czyni je jednym z największych pracodawców w Małopolsce.

O Sabre Corporation

Sabre Corporation to wiodąca firma zajmująca się oprogramowaniem i technologią, która napędza światową branżę turystyczną. Obsługuje szeroką gamę firm turystycznych, w tym linie lotnicze, hotelarzy, biura podróży i innych dostawców. Firma zapewnia rozwiązania w zakresie sprzedaży, dystrybucji i realizacji ofert, które pomagają jej klientom działać wydajniej, zwiększać przychody i oferować spersonalizowane doświadczenia podróżnym. Za pośrednictwem swoich rozwiązań, Sabre łączy dostawców usług turystycznych z nabywcami z całego świata. Firma Sabre z siedzibą w Southlake, w Teksasie, w USA, obsługuje klientów w ponad 160 krajach na całym świecie, w tym również w Polsce. Sabre Polska to firma, która otrzymała certyfikat Great Place to Work®, poświadczający najwyższy poziom kultury organizacji. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sabre.com

O Great Place to Work®

Great Place to Work® jest globalnym autorytetem w dziedzinie kultury miejsca pracy. Od 1992 roku, przebadali ponad 100 milionów pracowników na całym świecie i wykorzystali te spostrzeżenia, aby zdefiniować, co sprawia, że miejsce pracy jest określane jako wspaniale: zaufanie. Ich platforma do badań pracowniczych daje liderom możliwość otrzymania informacji zwrotnych, raportowania w czasie rzeczywistym i wgląd, którego potrzebują do podejmowania decyzji dotyczących pracowników. Wszystko, co robią, jest napędzane przez misję budowania lepszego świata poprzez pomaganie każdej organizacji, by stała się wspaniałym miejscem pracy dla wszystkich.