Rozwój poprzez praktykę – Kaufland rekrutuje do kolejnej edycji programu stażowego Absolwent

Praca wykonywana z pasją to marzenie 83% obecnych studentów. Bardzo często młodzi ludzie, jeszcze w trakcie nauki, aktywnie poszukują możliwości zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych, które w przyszłości pozwolą im na rozwój w wybranym kierunku. Z myślą o nich Kaufland przygotował kolejną edycję programu stażowego Absolwent. 

Udział w programie stażowym Absolwent, regularnie organizowanym przez sieć Kaufland, to szansa na rozwój kompetencji i umiejętności, a także przepustka do stałego zatrudnienia i awansu w strukturach firmy. Roczny staż skierowany jest do osób z krótkim doświadczeniem zawodowym, będących na końcowym etapie studiów oraz absolwentów uczelni wyższych. Kaufland przygotował dla uczestników programu konkurencyjne warunki zatrudnienia, tj. roczną umowę o pracę, wynagrodzenie w wysokości 5 tys. zł brutto oraz szeroki pakiet benefitów pozapłacowych. Zainteresowani programem rozpoczną swoją stażową przygodę z dniem 2 stycznia 2023 roku. Rekrutacja potrwa do 10 listopada 2022 roku.

Pokolenie Z docenia pracę w Kauflandzie

Stażyści biorący udział w programie Absolwent będą mogli zdobyć doświadczenie w Departamencie Sprzedaży w całej Polsce, Departamencie IT oraz w Pionie Rachunkowości i Finansów we Wrocławiu. Jedną z przesłanek zachęcających do podjęcia stażu jest dla młodych osób możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem międzynarodowego przedsiębiorstwa. Przekonał się o tym Patryk Woźniak, uczestnik poprzedniej edycji programu stażowego Absolwent, który zdecydował się na rozpoczęcie swojej kariery właśnie w sieci Kaufland. 

Przede wszystkim poznajemy firmę. To nauka poprzez praktykę. Miałem obawy, że będę parzył kawę, a jestem jednym z pracowników – zajmuję się księgowością. W dodatku zawsze obok jest ktoś, kogo mogę poprosić o pomoc. Mamy elastyczne godziny pracy i możliwość pracy zdalnej. Najczęściej przychodzę jednak do biura, bo wiem, że na miejscu nauczę się najwięcej – podsumował Patryk Woźniak, dziś pracownik Kaufland Polska, który brał udział w poprzedniej edycji programu Absolwent.

Okiem eksperta

Stażyści w naszej firmie mają okazję do zdobycia praktycznych umiejętności pod okiem profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Jako pracodawca dostrzegamy ambicje, zaangażowanie i chęć nauki, jaką wykazują młodzi ludzie stawiający pierwsze kroki na rynku pracy. Jesteśmy otwarci na zapewnienie im atrakcyjnego środowiska do doskonalenia się, m.in. poprzez udział w szkoleniach, perspektywę stałego zatrudnienia, szansę na wewnętrzne awanse oraz regularne rekrutowanie do projektów takich jak Absolwent czy praktyki letnie mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego w Kaufland Polska.  

Osoby zainteresowane dołączeniem do sieci Kaufland będą miały również szansę na bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami firmy podczas targów Talent Days, które odbędą się 26 października na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu. Tam przedstawiciele firmy opowiedzą o wszystkich aktualnych ofertach zatrudnienia i przybliżą możliwości, jakie oferuje Kaufland na rynku pracy.

INFORMACJA O KAUFLAND

Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1450 sklepów i zatrudnia ok. 148 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 237 marketów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników. 

Asortyment sklepów Kaufland liczy kilkanaście tysięcy produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.

Kaufland realizuje swoją misję w oparciu o cztery fundamentalne wartości, którymi są: jakość, wybór, cena i łatwość zakupów. Jako firma odpowiedzialna, w ramach strategii zrównoważonego rozwoju pn. „Zróbmy to razem”, Kaufland angażuje w swoje działania różne grupy interesariuszy – pracowników, partnerów biznesowych, klientów, lokalne społeczności, organizacje pozarządowe oraz podejmuje i wspiera inicjatywy mające na celu promowanie zdrowego odżywiania, przeciwdziałanie marnowaniu żywności, poprawę dobrostanu zwierząt, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, redukcję zużycia tworzyw sztucznych.