REVETAS GROUP: ANTONIO POMES OBEJMUJE STANOWISKO COUNTRY HEAD W POLSCE

Antonio Pomes dołączył do zespołu Revetas jako Director-Country Head Poland w dziale Portfolio Management. W nowej roli Antonio będzie odpowiedzialny za nadzorowanie polskiego portfela aktywów, w tym biurowców Trinity One w Warszawie, Bonarka for Business „B4B” i Buma Square w Krakowie. Będzie ściśle współpracował z kadrą zarządzającą, działem zarządzania inwestycjami oraz zespołami odpowiedzialnymi za property management, aby zagwarantować realizację biznesowych celów związanych z istniejącymi i przyszłymi inwestycjami firmy w Polsce.

Antonio Pomes posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zdobyte na rynkach nieruchomości i finansowym. Zajmował stanowiska kierownicze w międzynarodowych firmach zajmujących się zarządzaniem aktywami, inwestycjami i realizacją inwestycji deweloperskich oraz nadzorował aktywa komercyjne w wielu europejskich krajach. Specjalizuje się w pozyskiwaniu kapitału, doradztwie związanym z kupnem i sprzedażą nieruchomości komercyjnych, zarządzaniu aktywami, relacjach z najemcami i repozycjonowaniu nieruchomości.

W swojej karierze z sukcesem zarządzał i realizował transakcje dla inwestorów instytucjonalnych w Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Polsce i we Włoszech. Odpowiadał za zarządzanie portfolio nieruchomości komercyjnych o wartości przekraczającej 4 miliardy Euro.

Z przyjemnością witamy Antonio w naszym zespole. Jestem przekonany, że jego międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu inwestycjami i aktywami w połączeniu z doskonałą znajomością polskiego rynku nieruchomości pozwoli wypracować dodatkową wartość dla naszych projektów oraz inwestorów” – mówi Vlad Dragoescu, CEE Head of Portfolio Management w Revetas Capital.

W ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy rozwój polskiego rynku nieruchomości, który determinowany jest przez szereg czynników w tym wzrost wartości i liczby inwestycji zagranicznych oraz otwarcia nowych biur w Polsce przez międzynarodowe korporacje, co wpływa na kształt popytu na powierzchnie biurowe na rynkach największych polskich miast jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Wspólnie z zespołami Revetas Capital będziemy pracować nad zwiększeniem wartości aktywów, co obejmuje również implementację projektów z zakresu ESG oraz innych inicjatyw obliczonych na wypracowanie wartości dodanej dla naszych najemców i inwestorów” – mówi Antonio Pomes, Country Head Poland w Revetas Capital.

Antonio pochodzi z Włoch. Obecnie mieszka w Warszawie. Jest absolwentem uniwersytetu Bocconiego mieszczącego się w Mediolanie, na którym ukończył kierunek Business Administration ze specjalizacją Corporate Finance. Oprócz włoskiego Antonio biegle włada językami: angielskim i niemieckim.

***

O Revetas:

Revetas jest doradcą inwestycyjnym skupionym na europejskim rynku nieruchomości. Specjalizuje się w inwestycjach typu value-add. Zarząd firmy działa w Europie od 25 lat. W ramach Grupy Revetas powstała zintegrowana platforma inwestycyjna dostarczająca inwestorom kompleksowych rozwiązań i doradztwa w zakresie zarządzania inwestycjami, asset management, development oraz property management.

Revetas działa na rzecz globalnych inwestorów instytucjonalnych w tym dla funduszy emerytalnych i asset managerów, ale także dla zamożnych inwestorów indywidualnych oferując ponadstandardowe stopy zwrotu. Pełna, transparentna współpraca z inwestorami, oparta również na zasadach zrównoważonego rozwoju, leży u podstaw sukcesu firmy.     

Firma Revetas została założona w 2012 roku i jest zarządzana przez Erica Assimakopoulosa. Firma swoje główne biura posiada w Londynie, Wiedniu i Luksemburgu.

www.revetas.com