Producent wycieraczek systemowych – rozwija produkcję w Warszawie

Wycieraczki z Warszawy obecne w 30 krajach na świecie, w tym na stadionie Camp Nou w Barcelonie, Dubai World Trade Centre czy Abu Dhabi Global Market.

Lider polskiego rynku wycieraczek systemowych, firma BP Techem, właśnie uruchomiła nową halę produkcyjną niedaleko lotniska Chopina w Warszawie. Lokalizacja produkcji została przeniesiona z Piaseczna do kompleksu przy ulicy Emaliowej 28 na warszawskim Okęciu.

Od momentu, gdy postawiliśmy na eksport, rozwijamy się bardzo dynamicznie. W tej chwili jesteśmy obecni z naszymi wycieraczkami w 30 krajach na świecie i w kilku bardzo prestiżowych lokalizacjach, takich jak Stadion Camp Nou w Barcelonie, Dubai World Trade Centre czy Abu Dhabi Global Market. Rosnące grono klientów w Polsce oraz sukcesywnie zdobywany rynek zagraniczny spowodowały, że nasze możliwości rozwoju produkcji w dotychczasowej lokalizacji się skończyły. Stąd między innymi decyzja o przeniesieniu się do nowej, większej lokalizacji – mówi Aleksandra Kisły, Prezes Zarządu BP Techem.

Wycieraczki systemowe produkowane przez BP Techem, to efekt ponad 20 lat doświadczenia na rynku, rozwoju technologicznego oraz współpracy z partnerami międzynarodowymi. Wycieraczki systemowe to popularna nazwa dla specjalistycznej produkcji wycieraczek w profilach aluminiowych, które są najczęściej stosowanym rozwiązaniem w centrach handlowych i kompleksach biurowych. Ze względu na ich dużą popularność w różnych obiektach użyteczności publicznej, czasami nazywane są także wycieraczkami obiektowymi.

Żeby sprostać zamówieniom z całego świata, musimy miesięcznie wyprodukować od 3 do 3,5 tysiąca metrów kwadratowych wycieraczek. Potrzebne jest do tego odpowiednio duże miejsce oraz wykwalifikowana załoga. Ale wybór nowej lokalizacji niedaleko lotniska Chopina w Warszawie nie był podyktowany jedynie wielkością poszukiwanej powierzchni. Zależało nam także na bardziej prestiżowej lokalizacji oraz na ułatwieniu dojazdu naszym zagranicznym klientomdodaje Prezes.

Firma BP Techem to nie tylko wycieraczki systemowe, spółka na rynku działa od ponad 30 lat, dzięki dywersyfikacji oferowanych rozwiązań. Aktualnie w ramach spółki funkcjonuje 8 działów: Systemy Sprężonego Powietrza i Próżni, Uszczelnienia, Materiały Ścierne, Oleje i Smary, Produkty Bezpieczeństwa Pracy, Systemy Analityczne oraz dział Logistyki i Magazynowania.

Wdrożenia wycieraczek systemowych BP Techem w Polsce i na świecie można obejrzeć pod linkiem: https://www.techem-wycieraczki.com.pl/pl/realizacje-wycieraczki-aluminiowe.htm