Półmaraton Hochland
Największa w Kaźmierzu impreza biegowa za nami!

Ostatnia niedziela września w gminie Kaźmierz tradycyjnie już upłynęła pod znakiem największej imprezy biegowej w okolicy. Po raz 11. odbyły się Hochland Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha. Kilka różnych biegów, kilkuset biegaczy, znakomici goście i niezastąpieni wolontariusze, do tego strefy dopingu na trasie, koncerty i happeningi, a także atrakcje dla sportowców i kibiców w strefie biegacza – to był fantastyczny dzień dla całych rodzin!

  Półmaraton Doliną Samy i Pyrlandzka Dycha to coroczne święto wszystkich biegaczy, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Kaźmierz, a współorganizatorem, od samego początku, Hochland Polska, którego fabryka znajduje się właśnie w Kaźmierzu. Zawsze króluje na mim przyjazna, rodzinna, piknikowa atmosfera i nie inaczej było 24 września, podczas już 11. edycji tego wydarzenia.

   W tym roku biegacze mieli do wyboru trzy warianty tras: bieg na 10 km, bieg na 21,1 km oraz marsz Nordic Walking na dystansie 10 km, zaś dla dzieci w wieku 4-12 lat zostały przygotowane zostały biegi krótkie oraz szereg zabaw i animacji. Ta wyjątkowa inicjatywa sportowa co roku przyciąga zarówno pasjonatów biegania i sportowych wyzwań, jak i lokalnych mieszkańców lubiących aktywny wypoczynek w wolny dzień. Sporą grupę biegaczy reprezentują też pracownicy Hochland Polska. Na trasie, prowadzącej w większości odcinkami gruntowymi wśród pól i lasów, zawodnicy i zawodniczki mogli podziwiać malowniczo położoną Dolinę Samy, a Pyrlandzka Dycha rozegrana została na jej skróconym odcinku. Po drodze biegacze mieli okazję mijać, grającą fantastyczne przeboje, firmową formacje Hochland Black Sapal, a na mecie czekały na nich przekąski przygotowane na bazie pysznych serów Hochland.

Timothy Gallwey słusznie powiedział, że wygrywanie polega na pokonywaniu przeszkód stojących na drodze do osiągnięcia celu. Pokonując własne słabości już wygrywamy i dlatego w Hochland Polska od lat promujemy sportowe aktywności. Hochland Półmaraton tworzy grupa wyjątkowych ludzi, która realizuje wspaniały bieg. Jestem przekonany, że to wydarzenie będzie rosło, a my razem z nim. Bardzo się cieszę, że widać powracającą modę na bieganie. Nasz cel to ze sportu amatorskiego uczynić powszechne zjawisko i okazję, by być razem, bawić się i spełniać marzenia! Trzymamy kciuki za organizatorów! – mówi Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.