PlanRadar: Nowe narzędzie do zarządzania dokumentami usprawni procesy inwestycyjne

Proces inwestycyjny to nie tylko prace wykonawcze na placu budowy. Jego równie ważnym elementem jest skrupulatne prowadzenie dokumentacji, mającej znaczący wpływ na końcowy rezultat działań. Właśnie dlatego PlanRadar, jedna z czołowych europejskich cyfrowych platform do kierowania budową i nieruchomościami, wprowadza nową funkcję zarządzania dokumentami. Celem nowej funkcjonalności jest ułatwienie użytkownikom wykonywania zadań związanych z zarządzaniem i archiwizacją pism, planów oraz całych projektów.

Dzienniki budowy, protokoły odbiorów, projekty, pozwolenia – to tylko część długiej listy dokumentów, jakie powstają w ramach budowy każdego rodzaju obiektu. Jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu zajmowały one całe segregatory na półkach w biurze, a ich sprawdzenie i  uporządkowanie wiązało się z wielogodzinną pracą planistów. Dziś już nie jest to konieczne – te obowiązki z powodzeniem przejmują cyfrowe aplikacje, z których można korzystać na urządzeniu przenośnym lub komputerze.

Dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak oprogramowanie PlanRadar, wszystkie związane z procesem inwestycyjnym dokumenty można łatwo zapisywać i wygodnie przechowywać w formie cyfrowej. To znacznie ułatwia wyszukiwanie, użytkowanie oraz archiwizacje pism i projektów, które w tradycyjnej, papierowej formie łatwo jest zgubić lub uszkodzić. Dokumentacja na platformie jest dostępna zawsze (on- i offline, na tabletach smartfonach czy komputerach) oraz bezpiecznie przechowywana w chmurze, co owocuje oszczędnością czasu i miejsca. To jednak nie wszystko – PlanRadar wprowadza kolejne ulepszenia, dzięki którym proces zarządzania dokumentami będzie jeszcze prostszy.

Porządek i bezpieczeństwo przede wszystkim

Mając na uwadze fakt, jak istotne jest prowadzenie dokumentacji podczas budowy inwestycji, PlanRadar postanowił wprowadzić do swojego oprogramowania innowacje, które jeszcze bardziej ułatwią wykonywanie tzw. „papierkowej roboty”. Dzięki nowym funkcjom możliwe będzie m.in. organizowanie plików w folderach oraz przeglądanie, omawianie i zatwierdzanie dokumentów. Platforma umożliwia także kontrolę uprawnień użytkowników i udostępnianie podzbioru dokumentów osobom, które nie mają dostępu do całej dokumentacji.

– Nowe funkcje PlanRadar to odpowiedź na oczekiwania naszych użytkowników, którzy w codziennej pracy mierzą się z ogromem pism i projektów. Teraz ich uporządkowanie będzie jeszcze łatwiejsze, a weryfikacja użytkowników i możliwość udostępniania tylko wybranych części dokumentacji poszczególnym członkom zespołu zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo danych. – mówi Krzysztof Studziński, kierownik zespołu PlanRadar w Polsce. Chcemy, aby nasi klienci mogli pracować jeszcze sprawniej i wygodniej, dlatego nieustannie rozwijamy nasze oprogramowanie o nowe opcje, które im na to pozwolą – dodaje.

Nieustający rozwój

Przemysł budowlany ulega cyfryzacji, a wykorzystywane w tym procesie technologie osiągają coraz to bardziej zaawansowany poziom. Świetnym tego przykładem jest właśnie platforma PlanRadar. Oprogramowanie jest systematycznie wzbogacane o nowe rozwiązania, których zadaniem jest zaspokojenie potrzeb coraz to bardziej dojrzałych cyfrowo użytkowników. Dzięki temu praca na placu budowy przybiera całkiem nowy wymiar, w którym wiele działań można wykonać zdalnie za pomocą jednego kliknięcia. To, co jeszcze niedawno wydawałoby się całkiem niemożliwe, dziś staje się rzeczywistością.

Nieprzerwanie pracujemy nad wrażaniem nowych narzędzi, które mają na celu poprawienie komfortu i jakości pracy naszych użytkowników. W pierwszej połowie tego roku wzbogaciliśmy nasze oprogramowanie m.in. o rozszerzone funkcje integracji i tworzenia harmonogramów. Niedawno zaimplementowaliśmy także nową opcje skanowania QR kodów, która jeszcze bardziej przyspiesza i ułatwia udostępnianie informacji. Na tym jednak nie zamierzamy poprzestać. Nasza funkcjonalność będzie nadal ewoluowała i oferowała nowe możliwości, o czym będziemy na bieżąco komunikować – komentuje Krzysztof Studziński.

***

PlanRadar to oparte na chmurze oprogramowanie dla branż budowlanej oraz nieruchomości. Powstało w Wiedniu
w 2013 roku. Jak dotąd firma pozyskała już ponad 11 tys. klientów w 50 krajach na całym świecie i stabilnie rozwija współpracę z wiodącymi firmami w Polsce.

Aplikacja PlanRadar ma zastosowanie na różnych etapach inwestycji – od fazy projektowej, poprzez budowę, aż po wykończenie i zarządzanie obiektem. Aplikacja gromadzi w jednym miejscu kompletną dokumentację oraz informacje na temat stanu projektu. Umożliwia łatwe zarządzanie zadaniami związanymi z realizacją projektu i usuwaniem usterek. PlanRadar łączy dużą funkcjonalność z łatwością wdrożenia i obsługi. Z aplikacji można korzystać na komputerach oraz urządzeniach z systemami Windows, Android i iOS. Zarówno samo oprogramowanie, jak i wsparcie są dostępne w języku polskim. Pierwsze szkolenie pozwalające na rozpoczęcie efektywnego korzystania z narzędzia trwa tylko 10 minut.

PlanRadar działa w przejrzystym modelu abonamentowym, bez dodatkowych opłat za wdrożenie oraz ukrytych kosztów