Planowanie wyprawy rowerowej – to naprawdę proste!
 Marka STORM radzi

Podróżowanie rowerem to nie tylko alternatywa dla przemierzania trasy bez uciążliwych korków, ale także sposób na aktywne spędzanie czasu oraz spełnianie marzeń. Wybierając się na wyprawę rowerową, należy wcześniej się do niej przygotować. Pierwszym krokiem jest dobór pasującego modelu jednośladu i zabranie ze sobą niezbędnego sprzętu. O czym jeszcze należy pamiętać?

Odpowiedni rower 

Przed wyjazdem, bardzo ważne jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. W zależności od miejsca, w które się wybieramy, powinniśmy zwrócić uwagę na wybór jednośladu, który będzie dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Marka STORM oferuje różne rodzaje rowerów, które amortyzują wszelkie nierówności na drodze, dzięki czemu wyprawa stanie się jeszcze przyjemniejsza. – W trekkingowych, górskich i crossowych rowerach STORM znajdują się wysokiej jakości hamulce Shimano, które cechują się trwałością oraz precyzją wykonania. Zapewniają większe poczucie bezpieczeństwa, lepszą kontrolę nad jednośladem oraz wyższy komfort jazdy, nawet w najmniej sprzyjających warunkach komentuje Dawid Migda, Dyrektor Zarządzający marki STORM.

Rozwijająca się infrastruktura drogowa sprawia, że społeczeństwo coraz chętniej przesiada się na rowery. Na wyprawę po mieście idealnie sprawdzą się jednoślady STORM z serii City Line, zapewniające utrzymanie prawidłowej pozycji ciała podczas jazdy. A z kolei do codziennego użytku, pokonywania dłuższych dystansów lub na wycieczkę rekreacyjną, warto zabrać rower turystyczny, który cechuje się wytrzymałością, a jego konstrukcja pozwala na przewożenie większego obciążenia. Dobór odpowiedniego modelu na wyprawę to podstawa, czego dowiódł podróżnik, Mateusz Karasiński w ramach projektu “Wiktoria umiera”, której partnerem była marka STORM. Chcąc zwrócić uwagę na ratowanie największego w Afryce Jeziora Wiktorii, odbył wokół niego 23-dniową, liczącą 1520 kilometrów podróż na spersonalizowanym rowerze trekkingowym STORM Marathon 9.0 Man. Dzięki wzmocnionym kołom, żelowemu siodełku i wyposażeniu w przyczepkę, jednoślad, doskonale sprawdził się w wymagających warunkach, panujących w Afryce, a jazda w szczytnym celu stała się komfortowa i bezpieczna.

Dobra kondycja 

Jeśli chcemy pokonać długi dystans, musimy zadbać o naszą kondycję fizyczną. Bez wcześniejszego przygotowania organizmu do wzmożonego wysiłku, jest większe ryzyko kontuzji, dlatego ważna jest regularna jazda przed wyprawą rowerową. Na początku można przestawić się na dojeżdżanie jednośladem do pracy lub wybierać się na wycieczki po okolicy. Pomocne mogą okazać się również regularne treningi, które wpłyną na podniesienie wydolności organizmu. Na wyprawę rowerową często zabiera się ze sobą bagaż, dlatego należy sprawdzić przed wyjazdem, jak jeździ się z obciążeniem. Jeśli zaplanujemy wyjazd z dużym wyprzedzeniem i codziennie będziemy zwiększać pokonywany dystans, jest większa szansa na to, że przyzwyczaimy ciało do intensywnej pracy.

Dobre wyposażenie 

Aby jazda odbywała się w komfortowych warunkach, niezbędny jest kask i wygodne ubranie, które nie będzie krępowało ruchów ciała. Warto zaopatrzyć się również w solidne torby rowerowe, które można umieścić na bagażniku, ramie lub kierownicy. W przypadku dłuższej wycieczki rowerowej, w sakwach nie powinno zabraknąć kosmetyczki oraz apteczki, a także podstawowych narzędzi i akcesoriów rowerowych, jak pompka, dętka czy zapasowe oświetlenie. Gdy planujemy nocleg, konieczne może być również spakowanie namiotu oraz śpiwora. Od tego, co zabierzemy w trasę, będzie zależało bezpieczne dotarcie do celu. Odpowiedni sprzęt umożliwi uniknięcie podstawowych błędów oraz zapewni komfort jazdy.

Wyprawa rowerowa jest idealną okazją do sprawdzenia swoich możliwości oraz przeżycia ciekawej przygody. Jednak, żeby się z niej w pełni cieszyć, ważne jest dokładne przygotowanie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na walory użytkowe oraz jakość wykonania jednośladu. Nie możemy zapomnieć również o zadbaniu o kondycję fizyczną, a także zabraniu ze sobą niezbędnego sprzętu. To zapewni nie tylko komfort i bezpieczeństwo w trakcie wyprawy rowerowej, ale również wpłynie na to, że stanie się ona przyjemnością.

===

Marka STORM

STORM to wiodąca marka zajmująca się produkcją i montażem rowerów, działająca na rynku od 2011 roku. Siedziba firmy mieści się w południowej Wielkopolsce. Jej założycielem jest Adam Ziętek, który koordynuje proces produkcyjny rowerów i zarządza siecią ich dystrybucji na terenie całego kraju.

Rowery marki STORM dostępne są w szeroko rozwiniętej sieci punktów dystrybucyjnych zlokalizowanych na terenie całej Polski. W portfolio firmy znajdują się rowery: trekkingowe (turystyczne), MTB (górskie), miejskie oraz dziecięce dopasowane do potrzeb zarówno kobiet jak i mężczyzn, a także dzieci.

Wszystkie rowery marki STORM produkowane są na nowoczesnej linii produkcyjnej wyposażonej w bardzo dobrej jakości maszyny służące do montażu rowerów. Do produkcji rowerów używane są komponenty wysokiej jakości. Każdy z wyprodukowanych jednośladów jest dokładnie sprawdzany zaraz po zakończeniu procesu produkcji pod kątem technicznym i jakościowym. Marka STORM znajduje się w TOP 5 polskich producentów rowerów – i z każdym rokiem jeszcze prężniej rozwija się na rynku.

Więcej informacji na stronie: http://stormrowery.pl/