P3 wchodzi na rynek brytyjski poprzez pozyskanie dwóch logistycznych lokalizacji od firmy SEGRO

P3 Logistic Parks ogłasza wejście na rynek Wielkiej Brytanii poprzez nabycie dwóch aktywów logistycznych od Segro o łącznej powierzchni 81 000 m². Obie nieruchomości cechuje doskonała lokalizacja – jedna z nich znajduje się w Crick i oferuje około 36 000 m² powierzchni do wynajęcia, a druga o powierzchni ponad 45 000 m2 znajduje się w Kettering.

Frank Pörschke, dyrektor generalny P3 Logistic Parks, komentuje: „Przejęcie tych dwóch aktywów logistycznych, znajdujących się w Wielkiej Brytanii, to kamień milowy w rozwoju P3, gdyż wprowadza nas na kluczowy rynek znany z prężnie działającej branży logistycznej. Kraj ten zawsze był ważnym ośrodkiem handlu międzynarodowego, więc z radością zaoferujemy tam naszą wiedzę i zasoby, zaspokajając zmieniające się potrzeby firm działających w regionie”.

Dwa pozyskane właśnie aktywa logistyczne mają strategiczną lokalizację, gdyż znajdują się w obszarze tzw. „Złotego Trójkąta”, zapewniając bezproblemową łączność z głównymi sieciami transportowymi i kluczowymi ośrodkami przemysłowymi w Wielkiej Brytanii. Wszystkie obiekty powstawały od 2010 r. i były rozwijane zgodnie z nowoczesną specyfikacją klasy A, uwzględniając wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie „Very Good” i są w pełni wynajęte trzem najemcom.

Na potrzeby inwestycji P3 współpracuje z Roebuck, instytucjonalnym menedżerem inwestycyjnym, specjalizującym się w paneuropejskim sektorze logistycznym. Roebuck wspiera wejście P3 na rynek Wielkiej Brytanii swymi szerokimi kompetencjami i licznymi dokonaniami, a wykorzystując doświadczenia przy współpracy z najemcami, będzie zarządzać obydwoma aktywami na początkowym etapie ekspansji P3 w Wielkiej Brytanii.

Otis Spencer, CIO P3 Logistic Parks, stwierdza: „Wejście P3 na rynek brytyjski stanowi odzwierciedlenie naszej długoterminowej wizji i naszych strategicznych planów rozwojowych. Uważnie wybraliśmy właśnie te dwa aktywa logistyczne, gdyż pasują one do naszego zobowiązania, jakim jest oferowanie naszym klientom doskonałej jakości usług i pełnej wydajności operacyjnej przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju”.

David Proctor, Dyrektor Zarządzający ds. Inwestycji Grupowych w SEGRO, komentuje: „Ta sprzedaż umożliwiła nam zbycie szeregu stosunkowo niewielkich udziałów, z których wszystkie były przeznaczone do sprzedaży w okresie krótkim lub średnim, co pozwala nam przeinwestować kapitał na rzecz naszego programu skutecznego rozwoju. Świadczy ona również o ciągłej atrakcyjności inwestycyjnej wysokiej jakości aktywów logistycznych po znacznej korekcie wyceny, która nastąpiła w ciągu ostatniego roku”.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

W procesie transakcyjnym P3 doradzał Colliers. W imieniu SEGRO działały firmy DTRE i ACRE.

Ed Plumley, dyrektor ds. rynków kapitałowych w regionie EMEA w firmie Colliers, mówi: „Te przejęcia to dobra wiadomość, której potrzebuje rynek. Jest to wyraźny dowód na to, że utrzymuje się apetyt inwestorów na aktywa w kluczowych lokalizacjach z perspektywą długoterminowego wzrostu i w zgodzie z kryteriami ESG. Colliers z przyjemnością zaoferował P3 tę pozarynkową okazję i zapewnił ukierunkowane doradztwo podczas ekspansji na nowy teren”.