Nowy rok – nowi najemcy Piękno, wakacje i kolorowe pierogi w Silwanie

Rossmann, ITAKA i Świat Pierogów dołączyły do grona marek, które otworzą się w Silwanie, nowym parku handlowym budowanym przez Equilis i Acteeum w Gorzowie Wielkopolskim. To pierwsze umowy najmu, które podpisano w 2024 roku. Silwana będzie największym tego typu kompleksem handlowym w Gorzowie i okolicy – łącznie ma liczyć 25 tys. mkw. GLA i 40 sklepów. Przewiduje się, że obsłuży 160 tysięcy mieszkańców.

Silwana zostanie otwarta w trzecim kwartale tego roku. Na placu budowy w okolicach ulic Walczaka – Silwanowskiej – Jedwabniczej nieprzerwanie trwają prace. 27 listopada ubr. wmurowano kamień węgielny, a obecnie budowlańcy już zbliżają się do montażu konstrukcji dachu, instalują infrastrukturę techniczną i wytyczają wewnętrzne drogi i parkingi. Równolegle trwa proces finalizowania rozmów z poszczególnymi najemcami. W nowym roku do licznego grona marek, które już zdecydowały się na uruchomienie sklepów w Silwanie dołączyły cztery kolejne.

Rossmann to sieć drogerii licząca ponad 4,5 tys. sklepów w: Polsce, Niemczech, Czechach, Turcji, Albanii, Kosowie, Hiszpanii i na Węgrzech. W naszym kraju Rossmann prowadzi blisko 1700 sklepów, oferując 21 tysięcy produktów. Drogeria w Silwanie będzie liczyła 550 mkw.  Z kolei wypady na długie weekendy, zimowiska i wakacje 2025 będzie można zaplanować w punkcie Biura Podróży ITAKA, które otworzy się w Silwanie. ITAKA to działająca od ponad 30 lat polska firma oferująca wypoczynek w ponad 1000 zagranicznych destynacjach turystycznych, posiadająca największą w Polsce sieć salonów sprzedaży. Świat Pierogów to jedna największych w Polsce sieci restauracyjnych specjalizujących się w serwowaniu pierogów. Paleta ich potraw jest bardzo szeroka: od typowych, polskich – takich, jakie robią nasze babcie, poprzez wymyślnie kolorowe, aż po włoskie spinaci czy pierogi z krewetkami. Firma opiera swoje produkty na składnikach  ekologicznych i stara się dobierać do wspołpracy lokalnych dostawców. W lokalu o powierchni 65 m2 każdy gość Silwany będzie miał możliwość spróbowania ich na miejscu oraz zakupu na wynos.

Agnieszka Nowak z Equilis Poland Najemcy doceniają walory Silwany, ofertę kompaktowego, ale nietypowego, bo większego parku handlowego. Chcą być bliżej klientów, wychodzić im naprzeciw. Z kolei naszą ambicją jest przedstawić mieszkańcom tak szeroką ofertę, aby spełniła potrzeby i wymagania jak największej liczby osób, zarówno tych zorientowanych na modę, jak i tych poszukujących rozwiązań dla domu, czy ceniących sobie sportowy tryb życia. Cieszymy się również, że klienci Silwany będą mogli tutaj zaplanować wypoczynek, to naprawdę ważne uzupełnienie jej oferty.

Tomasz Jopkiewicz, Leasing Director w Acteeum Central Europe Rośnie liczba marek, które decydują się na otworzenie swoich sklepów w parkach handlowych. Marki zauważyły, że położenie obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych czy przy strategicznych ciągach komunikacyjnych, tak jak w przypadku Silwany, przekłada się na ich popularność wśród klientów. Jest to niezwykle korzystne zjawisko dla obu stron, ponieważ dzięki temu dajemy klientom bogaty wybór oferowany przez znane marki”

Silwana w pigułce

Silwana powstaje w północno – wschodniej części miasta, na działce o powierzchni 8 ha, przy jednej z głównych dróg wjazdowych do centrum, co zapewni łatwy dojazd zarówno mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego jak i okolicznych miast. Stoi obok terenów dawnych, legendarnych Gorzowskich Zakładów Przemysłu Jedwabniczego, z których czerpie nazwę.

Celem inwestorów Silwany jest stworzenie dla mieszkańców Gorzowa i okolic miejsca, którego wyraźnie brakuje na handlowym planie miasta – dużego parku handlowego z łatwym dojazdem, z wystarczającą liczbą miejsc parkingowych i przekrojową ofertą handlową pozwalającą na kompleksowe i wygodne zakupy. W Silwanie będzie ponad 800 miejsc parkingowych, a oprócz wspomnianych marek swoje salony otworzą tu Sinsay, Cropp, House, Diverse, HalfPrice, New Yorker, CCC, Decathlon, Martes Sport, 4F, drogerie dm, Jysk, Smyk, Tedi, Maxi Zoo czy Jula, która uruchomi w Silwanie pierwszy i jedyny w mieście i regionie market o pow. 2300 mkw. Operatorem spożywczym będzie Biedronka, która otworzy sklep o powierzchni 1300 m2.

INWESTORZY SILWANY

EQUILIS

To założona w 2006 roku, a obecna w Polsce od 2016 roku firma z Belgii. Działa w Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii, Niemczech i Polsce. Specjalizuje się w nieruchomościach handlowych oraz mieszkaniowych, w Polsce Equilis wybudował Galerię Chełm, Galerię Andrychów, w planach jest pierwsze osiedle mieszkaniowe Fokus Ursus
w Warszawie. Globalnie Equilis to też projekty rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki czy przestrzenie publiczne. Mottem Equilis jest budowanie miejsc, w których ludzie tworzą swoje szczęśliwe historie. Jesteśmy przekonani, że Silwana będzie tego dowodem.

Więcej: https://equilis.net/pl/

ACTEEUM CENTRAL EUROPE

To międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych. Acteeum kompleksowo realizuje cały proces deweloperski, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów. Firma od wielu lat współpracuje z dużymi partnerami instytucjonalnymi, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis, BIG Shopping Centers, Falcon Investment Management, jak również z inwestorami prywatnymi.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz doskonałemu rozpoznaniu rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, Acteeum zyskało wiodącą pozycję w zakresie budowy centrów handlowych, zwłaszcza parków handlowych w formacie „Power Center”. Pozycję Acteeum na rynku potwierdzają zrealizowane w ostatnich lata na ogromną skalę przedsięwzięcia deweloperskie, a zwłaszcza ponad 350 tys. mkw. GLA obiektów handlowych obejmujących ponad 800 sklepów i lokali usługowych oraz ponad 40 tys. mkw. PUM projektów mieszkaniowych obejmujących ponad 800 lokali mieszkalnych w największych aglomeracjach Polski.