Nowoczesna aplikacja turystyczna. Mobilny przewodnik po Opolszczyźnie i kraju ołomunieckim

Mobilny przewodnik E – TURYSTA to kompendium wiedzy na temat zabytków i obiektów historycznych, przyrodniczych oraz kulturowych województwa opolskiego oraz kraju ołomunieckiego.  Nowoczesna aplikacja umożliwia sprawne planowanie podróży oraz odkrywanie nowych miejsc turystycznych w Polsce i Czechach. 

Mobilny przewodnik po Opolszczyźnie i kraju ołomunieckim

Aplikacja E-TURYSTA powstała z potrzeby podróży i odkrywania rejonów Opolszczyzny oraz sąsiednich Czech w ramach projektu „Mobilny przewodnik po województwie opolskim oraz kraju ołomunieckim (E-Turysta)”. Celem inicjatywy jest promocja walorów dziedzictwa historycznego, przyrodniczego i kulturowego województwa opolskiego i kraju ołomunieckiego poprzez wykorzystanie technologii mobilnych, wspólne kampanie promujące aplikacje mobilną i wspólne imprezy tematyczne. Partnerami projektu są: Województwo Opolskie (Partner Wiodący), Kraj Ołomuniecki, Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu oraz Střední Morava – Sdružení cestovního ruchu.

Mobilna aplikacja E – TURYSTA

Planując podróż lub weekendowe zwiedzanie warto móc posłużyć się kompendium wiedzy, które skutecznie ułatwi działanie. Można oczywiście nabyć papierowy przewodnik, jednak znacznie wygodniejszą i zawierającą więcej informacji opcją jest aplikacja mobilna. To w niej znajdziemy zabytki, trasy rowerowe, cenne informacje o lokalnych atrakcjach oraz masę przydatnych wiadomości podróżniczych. E-TURYSTA to sprawne, a przede wszystkim intuicyjne w obsłudze narzędzie. – E-Turysta jest aplikacją mobilną, która prezentuje informacje m.in. o atrakcjach turystycznych, miejscach wypoczynku, kulinariach, kulturze i historii regionu opolskiego i ołomunieckiego. Dzięki niej  turyści mają dostęp do opisów miejsc, tras turystycznych oraz kalendarza wydarzeń, wszystko to w jednym miejscu, w swoim smartfonie – tłumaczy koordynator projektu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

– Pozyskiwanie i gromadzenie danych jest procesem czasochłonnym. Mając sprawdzonych i doświadczonych partnerów po stronie czeskiej mogliśmy sprawnie przygotować materiały, które są obecnie dostępne w aplikacji, a także na stronie internetowej. Aplikacja pobiera również dane bezpośrednio ze strony czeskiego partnera. Ponadto dzięki firmie programistycznej T2T System udało się połączyć wszystkie informacje w nowoczesną aplikację z której mogą korzystać wszyscy zainteresowani, a także zmodernizować stronę internetową na której także znajdziemy wszelkie ważne informacje o atrakcjach oraz wydarzeniach w obu regionach – podkreśla koordynator projektu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. – E-Turysta to praktyczny towarzysz podróży dla wszystkich entuzjastów turystyki, którzy chcą poznać nasz region. Aplikacja jest stale aktualizowana, aby dostarczać najświeższych informacji i inspiracji dla turystów – dodaje koordynator projektu.

Stworzeniem, przygotowaniem oraz wdrożeniem aplikacji E-TURYSTA zajęła się firma programistyczna T2T System, która w ramach projektu zmodernizowała także stronę www.travel.opolskie.pl Turystyczne aplikacje mobilne, to przede wszystkim ogromne ułatwienie dla osób, które chcą poznać nowe rejony oraz dla tych, które mieszkają w pobliżu, ale do tej pory nie miały okazji przyjrzeć się swojej okolicy. Jako, że jest to narzędzie łączące atrakcje dwóch obszarów, polskiego i czeskiego dostępne jest w obu tych wersjach językowych oraz w języku angielskim. Przygotowanie takiej aplikacji oraz modernizacja strony internetowej było nie lada wyzwaniem, ale dzięki sprawnemu przepływowi informacji i współpracy zrobiliśmy to. Stworzyliśmy narzędzie niesłychanie intuicyjne i pełne ważnych wiadomości turystycznych. Dzięki temu możemy odkryć miejsca o których nie mamy pojęcia. W tym wypadku wyraźnie widzimy jak nowoczesne technologie ułatwiają życie i cieszę się, że powstaje coraz więcej takich inicjatyw – mówi Tomasz Urban, właściciel firmy T2T System.

E – TURYSTA to doskonałe narzędzie dla miłośników turystyki, i nie tylko. Każdy kto zechce spędzić ciekawie czas, zwiedzić nowe miejsca bądź poznać swój region w którym mieszka znajdzie coś dla siebie. Aplikacja jest darmowa.

* * *

T2T System wspiera przedsiębiorstwa i instytucje w wykorzystaniu technologii informacyjnej. Tworzy i wdraża oprogramowanie, administruje systemami, serwerami i sieciami, świadczy usługi outsourcingu IT. Firma powstała z pasji do informatyki, dziś skupia specjalistów z równych dziedzin programowania i administracji IT.

***

Tekst: Adventure Media

Zdjęcie: Adventure Media