Nowe rozwiązania w zakresie suplementacji

Rynek suplementów diety osiąga stabilne wzrosty, co świadczy o rosnącym zaufaniu konsumentów do tej kategorii produktów. Jak podaje IQVIA, już w 2022 roku światowy rynek osiągnął wartość 173 mld dolarów, natomiast europejski oszacowano na 30 mld dolarów. Z raportu PMR – „Rynek suplementów diety w Polsce 2022” – wynika natomiast, że wartość tego sektora w naszym kraju wyniosła 7,7 mld zł, a nominalna dynamika wzrostu osiągnęła około 14%.

Suplementy diety muszą spełniać ogólne wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa stosowane do wszystkich środków spożywczych. Muszą być zarówno bezpieczne w użyciu, jak i zgodne z prawdą w odniesieniu do korzyści, które gwarantują. Branża nieustannie dąży do zapewnienia najwyższej jakości produktów, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom konsumentów oraz realnie przyczyniać się do długotrwałego i pozytywnego wpływu diety na zdrowie. Suplementacja to również istotny czynnik ekonomiczny, oddalający perspektywę konieczności korzystania z publicznego sytemu ochrony zdrowia.

W sondażu firmy Olvit z 2022 roku ponad dwie trzecie badanych Polaków przyznało, że zażywa suplementy diety, a prawie połowa kupuje je przynajmniej raz w miesiącu. Na dużo szybszy niż w poprzednich latach wzrost sprzedaży wpłynęła wysoka inflacja, ale także rosnąca popularność suplementów.

Źródeł popularności suplementów diety należy szukać we wzroście świadomości zdrowotnej oraz chęci zadbania o własne zdrowie. Wiąże się to między innymi z suplementacją minerałów, witamin czy prowadzeniem aktywnego trybu życia. Koniunktura na rynku w ostatnich latach ma tendencję wzrostową. Nasza branża sukcesywnie rośnie w siłę, co z kolei wymaga odpowiedzialności i maksymalnej staranności na każdym etapie produkcji. Decydując się na suplementację, należy zachować ostrożność i nie kupować preparatów z niepewnego źródła, ani samodzielnie nie zwiększać jego dawki. Uważać trzeba przede wszystkim na towary sprzedawane przez Internet. Nigdy nie można być pewnym ich składu, a więc również bezpieczeństwa stosowania – mówi Dominika Kowalczyk, prezeska onesano, producenta naturalnych suplementów diety.

Suplementy diety, pełniące funkcję uzupełnienia codziennej diety o kluczowe składniki odżywcze, stanowią istotny segment rynku spożywczego. Proces ich produkcji to skomplikowany łańcuch działań obejmujący pozyskiwanie surowców, testy jakości, formułowanie i procesy technologiczne, mające na celu zachowanie najwyższych standardów jakości.

Wśród dostępnych na rynku suplementów mineralnych wyróżniają się innowacyjne rozwiązania postbiotyczne, oferujące skuteczną metodę wsparcia układu immunologicznego. Postbiotyki to najnowsza kategoria immunostymulantów. Zabezpieczona patentowo technologia specjalnej, mikrobiologicznej fermentacji pozwoliła uzyskać formułę postbiotyczną, wzbogaconą o minerały, jak między innymi selen, który jest związany ze strukturami komórek Yarrowia lipolytica. Dzięki temu jest formą zbliżoną do tych, które występują w żywności, czyli wysoce bezpieczną i przyswajalną. Selen zastosowany w wegańskim suplemencie diety PostVital pomaga zachować zdrowe włosy i paznokcie, cynk wspiera w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu węglowodanów, a witamina C przyczynia się między innymi do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

***

Onesano jest firmą biotechnologiczną, zaawansowanym i innowacyjnym producentem naturalnych suplementów diety. Sercem onesano są zakłady produkcyjne zlokalizowane w Czechowicach-Dziedzicach, posiadające własne laboratorium oraz wykwalifikowaną kadrę specjalistów. To dzięki nim onesano może szczycić się autorskimi recepturami, opatentowanymi składami i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Produkcja jest realizowana w oparciu o najwyższe standardy, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Bazę linii produkcyjnych stanowi EstroVita – w 100% roślinny suplement diety zawierający kwasy omega 3,6,9, pozyskany z mieszaniny co najmniej czterech olejów, wzbogacony o naturalne witaminy oraz PostVital, suplementy diety zawierające unikalny postbiotyk drożdży Yarrowia lipolytica wpisany na listę Novel Food. Onesano jest firmą z polskim kapitałem, prowadzącą produkcję w naszym kraju i w pełni kontrolującą cały proces produkcyjny. Głównym obszarem działalności jest produkcja naturalnych suplementów diety w postaci bioestrów i unikalnego postbiotyku oraz funkcjonalnych dodatków do żywności zorientowanych na rynek spożywczy. Firma produkuje również preparaty dla zwierząt towarzyszących oraz posiada dedykowaną ofertę produktową dla rolnictwa. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Chorzowie.

Więcej informacji:

www.onesano.pl