Nowe modułowe centra danych od Schneider Electric

  • Nowe rozwiązanie jest ustandaryzowane i przetestowane, dzięki czemu możliwe jest skrócenie czasu realizacji i szybsze wdrożenie – z dostawą w ciągu zaledwie 12 tygodni.
  • Konstrukcje modułowe zapewniają bardziej solidny i przewidywalny koszt całkowity (TCO), który jest o około 15 proc. niższy niż w przypadku tradycyjnych ofert ETO (Engineer to Order).
  • Prefabrykacja i podejście oparte na jednym źródle zmniejsza ryzyka związane z kompatybilnością, a łańcuch dostaw Schneider Electric zapewnia efektywność operacyjną zarówno w zakresie produkcji, jak i terminowości dostawy.

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, ogłosił wprowadzenie na rynek europejski nowego produktu: Easy Modular Data Center All-in-One. 

Centra danych Easy Modular All-in-One Schneider Electric, dostępne do wyboru w czterech standardowych obudowach z dodatkowymi opcjami konfiguracyjnymi, łączą wszystkie urządzenia zasilające, chłodzące i informatyczne w jednym, wstępnie skonfigurowanym rozwiązaniu i zapewniają wyjątkową wartość dla przedsiębiorstw i organizacji IT, które chcą wdrożyć strategię edge computing. Nowa gama prefabrykowanych centrów danych spełnia wymagania klientów w zakresie większej przewidywalności, niższego całkowitego kosztu posiadania i większej szybkości wdrażania.

Seria Easy Modular Data Center All-in-One poszerza ofertę Schneider Electric w zakresie modułowych centrów danych, opierając się na sukcesach produktów infrastruktury fizycznej z rodziny Easy. Wszystkie cztery konstrukcje zawierają rozwiązania Easy Rack, Easy PDU i Easy UPS oraz są chłodzone przy użyciu ultraenergooszczędnych systemów chłodzenia InRow DX. Oferują także ulepszone zdalne monitorowanie, zarządzanie i wsparcie serwisowe za pomocą oprogramowania EcoStruxure™ IT Expert DCIM.

Schneider Electric dzięki nowym prefabrykowanym konstrukcjom może usprawnić proces projektowania i uruchamiania centrów danych, dostarczając wysokiej jakości rozwiązania w ciągu zaledwie 12 tygodni. Konstrukcje Easy Modular Data Center All-in-One obejmują od 5 do 14 szaf rackowych. Oferują moc od 27 kW do 94 kW i w zależności od środowiska klienta mogą być wstępnie skonfigurowane w kontenerze ISO20ft lub ISO40ft bądź jako moduł 25ft – 45ft.

Korzyści z rozwiązania:

  • Większa przewidywalność: w oparciu o ustandaryzowaną konstrukcję i spójne, kontrolowane w fabryce procesy, modułowe centra danych Easy Modular All-in-One są wstępnie projektowane, prefabrykowane i testowane w środowisku fabrycznym przed wysyłką.
  • Skrócony czas: modułowe centra danych Easy Modular Data Center All-in-One są oparte na konstrukcji „Commercial Off The Shelf” (COTS). Wszystkie moduły są gotowe do działania, co skraca fazy planowania, budowy i realizacji oraz przyspiesza czas od koncepcji do oddania do użytku.
  • Obniżone koszty: Rozwiązania Easy Modular Data Center All-in-One są średnio o 15 proc. tańsze niż porównywalna oferta ETO i pozwalają na nawet 20-letni okres eksploatacji.  
  • Łatwa instalacja: Prefabrykacja zmniejsza koszty pracy związanej z uruchomieniem obiektu i optymalizuje przestrzeń potrzebną do zabudowy.
  • Zrównoważony rozwój: Modułowe centra danych Easy są produkowane przy wykorzystaniu najbardziej zrównoważonych metod konstrukcyjnych. Są zgodne z dyrektywami RoHS i REACh, zawierają Profile Środowiskowe Produktów (PEP) i posiadają cechy, które pozwalają na optymalizację zużycia energii i redukcję śladu węglowego. 
  • Operatorzy centrów danych oczekują dziś rozwiązań prefabrykowanych i modułowych, dzięki którym łatwiej sprostać napiętym terminom oraz zapewnić przewidywalność kosztów i wydajność – mówi Elliott Turek, Offer & Innovation Leader, Prefabricated Modular Solutions, Schneider Electric.Za sprawą wstępnego zaprojektowania i przetestowania nowego rozwiązania Easy Prefab na poziomie fabrycznym jesteśmy w stanie pomóc klientom zwiększyć niezawodność i ograniczyć ryzyko, zapewniając zyski dzięki krótszemu czasowi realizacji projektu i zmniejszeniu całkowitego kosztu posiadania – dodaje.

Dostarczane przez partnerów 

Dzięki globalnej sieci partnerów Schneider Electric, w tym partnerów Elite Data Center i Alliance Partners, klienci mogą liczyć na najwyższej jakości wsparcie lokalne, serwis i dostawy. Dzięki zakładom produkcyjnym zlokalizowanym w Europie, Chinach, Indiach i Stanach Zjednoczonych, Schneider Electric optymalizuje koszty transportu i zapewnia klientom korzyści wynikające z zastosowania zrównoważonych metod konstrukcyjnych, jednocześnie współpracując z partnerami handlowymi w celu dostarczenia wysokiej jakości lokalnych modułowych centrów danych.

Aby dowiedzieć się więcej o ofercie w zakresie rozwiązań Easy Modular Data Center All-in-One, wystarczy odwiedzić stronę internetową Schneider Electric.

Schneider Electric 

Celem Schneider Electric jest wsparcie Klientów w wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc zrównoważony rozwój
z innowacyjnymi rozwiązaniami. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym partnerem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

Przeprowadzamy transformację cyfrową, integrując wiodące na świecie technologie procesowe i energetyczne, automatykę, systemy sterowania w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi cyfrowe dla różnych segmentów rynku: zakładów przemysłowych, budynków biurowych i mieszkalnych, centr przetwarzania danych oraz obiektów infrastruktury krytycznej.

Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, ale działamy i angażujemy się lokalnie. Promujemy otwarte standardy i rozbudowane ekosystemy partnerskie z naszymi Klientami, którzy – podobnie jak my – kierują się wartościami: szczytny cel, otwartość, zaangażowanie. 

www.se.com/pl