Nowe, mocne minikoparki Volvo EC37 i ECR40

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) wprowadza do oferty dwie nowe minikoparki — 3,5-tonową EC37 oraz 4-tonową ECR40 — które charakteryzują się znakomitą stabilnością, wysoką produktywnością i oferują ponadprzeciętny komfort pracy.

Wyróżniają się także bezawaryjną pracą i łatwym serwisowaniem oraz nowoczesną i przestronną kabiną zapewniającą operatorowi nowy poziom komfortu. Wysoka siła odspajania i udźwig sprawiają, że oba te nowe modele znakomicie sprawdzą się w wielu różnych zastosowaniach. Zastępują wycofywane z oferty koparki EC35D, ECR35D i ECR40D, a z punktu widzenia klientów przynoszą szereg zalet znanych już z niedawno wprowadzonych modeli ECR50 i ECR58.

Nowy tandem jest równie łatwy w obsłudze, charakteryzuje się znakomitą stabilnością, trwałością i wydajnością. Oba modele bazują na tej samej platformie i mają wspólne podzespoły, a jedyna różnica między nimi polega na tym, że EC37 ma konwencjonalną konstrukcję nadwozia, podczas gdy w ECR40 wdrożono projekt z krótkim promieniem obrotu, pozwalający na pracę w ciaśniejszych przestrzeniach.

Wszechstronność i stabilność

Oba modele oparte są na nowym, wydłużonym podwoziu, które pozwala im zachować optymalną stabilność niemal w każdym środowisku. Odcinek gąsienic mający kontakt z gruntem jest odpowiednio dłuższy, co ułatwia utrzymywanie równowagi. Wysokie ciśnienie w systemie przekłada się na imponującą siłę napędową podczas podjazdów pod wzniesienia lub jazdy po nierównym terenie. Obu modelom nie brakuje też siły odspajania, siły wyrywającej i udźwigu.

Dzięki konfigurowalnym ustawieniom przepływu hydraulicznego i trybom pracy odpowiednim dla szerokiej gamy osprzętu i zastosowań można teraz jeszcze łatwiej dostosować maszynę do konkretnego zadania, co przekłada się na większą wydajność i dyspozycyjność. A jeśli maszyna ma więcej niż jednego operatora, można dostosować ustawienia sterowania do preferencji każdego z nich, wprowadzając kilka prostych zmian w przeprojektowanym interfejsie HMI (człowiek-maszyna).

Opcjonalny kciuk hydrauliczny Volvo otwiera przed maszyną nowe obszary zastosowań, pozwalając na elastyczne, precyzyjne i wydajne podnoszenie, układanie, przenoszenie, ustawianie i ładowanie. W razie potrzeby można go całkowicie przyciągnąć do ramienia, żeby bez przeszkód używać łyżki lub młota.

Precyzyjne sterowanie i komfort

Nowe koparki EC37 i ECR40 mają tę samą przestronną, ergonomiczną i chichą kabinę, którą po raz pierwszy zastosowano w modelach ECR50 i ECR58. Jest ona uważana za jedną z najlepszych kabin na rynku, a przy tym wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem zewnętrznym. Stwarza operatorowi przyjemniejsze środowisko pracy, zapewnia znakomitą widoczność i komfort potrzebny do produktywnej pracy podczas całej zmiany roboczej, bez nadmiernego zmęczenia i w pełnym skupieniu.

Intuicyjny system nawigacji i obsługiwane palcami elementy sterowania proporcjonalnego pomagają w pracy także mniej doświadczonym operatorom. Płynnie działający układ hydrauliczny skonfigurowany do realizacji wielu różnych funkcji — w połączeniu z intuicyjnym pokrętłem, 5-calowym kolorowym wyświetlaczem i łatwym do nawigacji interfejsem HMI — zapewnia pełną kontrolę nad maszynami i pozwala sprawnie dostosować je do specyfiki zadania.

Maksymalna dyspozycyjność i mniej wymagająca konserwacja

Konstrukcja nowych minikoparek sprzyja dyspozycyjności i upraszcza bieżącą konserwację: interwał smarowania wynosi 50 godzin, miejsca rutynowej obsługi serwisowej są łatwo dostępne, pokrywa silnika i pokrywa tylna szeroko się otwierają, a zbiornik paliwa ma pojemność aż 70 litrów. Dzięki automatycznemu wyłączaniu silnika godziny nieprzepracowane nie są rejestrowane, co pozwala maszynie pracować efektywnie przez dłuższy czas i obniżyć koszty obsługi technicznej. Opatentowany wielofunkcyjny filtr oleju hydraulicznego znakomicie chroni układ hydrauliczny.

Choć EC37 i ECR40 to maszyny kompaktowe, to dzięki swojej funkcjonalności, precyzji i mocy sprawdzą się niemal w każdym rodzaju pracy, a przy tym zapewniają operatorom najwyższy poziom komfortu.

Więcej informacji o dwóch nowych minikoparkach można znaleźć na https://www.volvoce.com/polska/pl-pl/products/excavators/.