NOWA ERA MARKI RANGE ROVER: LISTA OCZEKUJĄCYCH NA RANGE ROVERA ELECTRIC ZOSTAŁA OTWARTA, ROZPOCZYNA SIĘ FAZA TESTÓW PROTOTYPU

  • Dla nowego Range Rovera Electric zgłoszono więcej patentów niż dla jakikolwiek innego, wcześniejszego modelu marki Range Rover, dlatego prototypy poddawane są obecnie jednym z najbardziej rygorystycznych programów zatwierdzania inżynieryjnego w historii – w celu potwierdzenia zdolności modelu do jazdy w ekstremalnych temperaturach, w najtrudniejszych warunkach i w każdym terenie, w tym oczywiście przy brodzeniu w wodzie o głębokości do 850 mm.
  • Inżynierowie dążą do stworzenia najcichszego i najbardziej wyrafinowanego Range Rovera, jaki kiedykolwiek zaprojektowano; z unikalną konfiguracją aktywnej redukcji hałasu drogowego i konstrukcją dźwiękową, a także niesamowitym poziomem komfortu w kabinie dzięki elektrycznej architekturze, zapewniającej wyjątkowy, nowoczesny luksus.
  • Range Rover prezentuje już zapowiedź długo oczekiwanego Range Rovera Electric, który ucieleśnia zapierającą dech w piersiach nowoczesność poprzez niesamowitą konstrukcję z subtelnymi elementami wskazującymi jego w pełni elektryczny napęd.
  • Architektura 800 V umożliwi superszybkie ładowanie na publicznych stacjach.
  • Range Rover zaoferuje przyszłym klientom bezproblemowe korzystanie z napędu elektrycznego – łatwe ładowanie, partnerstwa energetyczne, aktualizacje oprogramowania drogą bezprzewodową i inteligentne technologie maksymalizująca zasięg.
  • Range Rover Electric zostanie zbudowany w oparciu o elastyczną i modułową architekturę Modular Longitudinal Architecture w miejscowości Solihull w Wielkiej Brytanii obok istniejących elektrycznych pojazdów hybrydowych typu plug-in wraz z otwarciem w fabryce nowego zakładu o wartości 70 milionów funtów.
 • Akumulatory i elektryczne jednostki napędowe będą montowane w nowym Centrum Produkcji Napędów Elektrycznych JLR w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii.

Range Rover otwiera właśnie listę oczekujących na Range Rovera Electric przed oficjalnym rozpoczęciem przyjmowania zamówień dla szerokiego grona klientów.

„Od chwili wprowadzenia do sprzedaży w 2021 roku Range Rover najnowszej generacji stał się budzącą pożądanie ikoną. Na całym świecie obserwujemy najwyższy poziom popytu ze strony klientów w naszej 53-letniej historii. Ze względu na tę bezprecedensową historię sukcesu, otwieramy teraz oficjalną listę oczekujących, aby nasi klienci mogli znaleźć się wśród pierwszych osób, które złożą zamówienie w przedsprzedaży na najbardziej oczekiwanego Range Rovera ostatnich czasów. Wyznaczamy nową erę dla marki Range Rover: wyjątkowy luksusowy SUV jest teraz dostępny w wersji całkowicie elektrycznej.” – komentuje Geraldine Ingham, dyrektor zarządzająca Range Rovera.

Ogłaszając kolejny etap na drodze do nowoczesnej, luksusowej elektryfikacji, pierwszy w pełni elektryczny pojazd Range Rovera wzmocni siłę marki. Jego wzorowy brytyjski design pozostaje niezwykle charakterystyczny i niezmienny, a jego możliwości dotarcia w każde miejsce zapewnią, że holowanie, brodzenie i technologie terenowe przewyższają możliwości jakikolwiek innego luksusowego, elektrycznego SUV-a.

„Jesteśmy na dobrej drodze do stworzenia najcichszego i najbardziej wyrafinowanego Range Rovera, jakiego kiedykolwiek wyprodukowano. Magiczne cechy, które leżą u podstaw sukcesu Range Rovera, pozostają niezmienione: ponadczasowy, minimalistyczny design, wyrafinowana kabina i możliwości dotarcia w dowolne miejsce – teraz będą oferowane z zerową emisją spalin z rury wydechowej. I jak pokazuje historia motoryzacji, Range Rover nadal będzie wyznaczał standardy. To pierwsze auto tego typu. Elektryczny, luksusowy SUV, który spełnia wszystkie obietnice Range Rovera. Prawdziwie światowy, luksusowy produkt, niespotykany dotąd w branży. Stworzony w sercu Wielkiej Brytanii Range Rover Electric dołączy do gamy modeli obok miękkiej hybrydy [MHEV] i elektrycznej hybrydy typu plug-in [PHEV], oferując wiele opcji spełniających potrzeby naszych klientów.” – mówi Thomas Müller, dyrektor wykonawczy ds. inżynierii produktu, JLR.

Range Rover Electric zapewni osiągi porównywalne z flagowym Range Roverem V8 oraz możliwości terenowe opracowane przez ekspertów Land Rovera, co jest znakiem rozpoznawczym marki od powstania Range Rovera w 1970 roku.

Obecnie trwają fizyczne testy prototypu, gdyż inżynierowie opracowują najcichszy i najbardziej wyrafinowany model Range Rovera, jaki kiedykolwiek stworzono, z unikalną konfiguracją aktywnej redukcji hałasu drogowego, innowacyjną konstrukcją dźwiękową i wyjątkowym poziomem komfortu kabiny.

Po roku wirtualnych prac rozwojowych, obejmujących solidny przód auta, analizę systemów wielonadwoziowych uwzględniającą wymagania dotyczące podwozia i brodzenia przy prędkości do 50 km/h, zbudowano pierwsze fizyczne pojazdy. Rozpoczęły się globalne testy drogowe od Szwecji po Dubaj w temperaturach od -40°C do +50°C. Globalny program testów fizycznych został dostosowany do pierwszego w pełni elektrycznego pojazdu Range Rovera, aby zapewnić wytrzymałość elektrycznego układu napędowego, w tym badanie podwozia, trwałości akumulatora, integralności płyty podłogowej i dynamiki pojazdu pod kątem obniżenia parametrów termicznych.

Nowy Range Rover Electric będzie projektowany, konstruowany i produkowany w Wielkiej Brytanii w oparciu o elastyczną i modułową architekturę (Modular Longitudinal Architecture) w Solihull obok istniejących pojazdów Range Rovera, a więc miękkiej hybrydy i hybrydy typu plug-in. Po raz pierwszy akumulatory oraz elektryczne jednostki napędowe zostaną zbudowane i zmontowane w nowym Centrum Produkcji Napędów Elektrycznych JLR w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii w ramach elektryfikacji Range Rovera przed osiągnięciem celów zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2039 roku.

O RANGE ROVER

Każdy model w gamie Range Rover to przykład modernistycznego wzornictwa, połączonego z wyrafinowanym wnętrzem i zelektryfikowanymi osiągami, które są ikoną nowoczesnego luksusu. Inspiruje swoim designem od 1970 roku.

Marka obejmuje modele Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Velar i Range Rover Evoque, a jej podstawą jest Land Rover – znak zaufania zbudowany na 75 latach doświadczenia w technologii, architekturze pojazdów i wiodących na świecie osiągach terenowych. W ramach strategii zrównoważonego rozwoju i dumnej wizji nowoczesnego luksusu każdy Range Rover jest dostępny jako elektryczna hybryda. W pełni elektryczny Range Rover pojawi się pod koniec 2024 roku, a w pełni elektryczny Range Rover Sport w 2025 roku.

Range Rover to jedna z wiodących na świecie brytyjskich marek luksusowych, sprzedawana w 121 krajach. Należy do domu marek JLR wraz z Defenderem, Discovery i Jaguarem.

O INCHCAPE JLR POLAND

Inchcape plc to międzynarodowa firma zajmująca się dystrybucją i sprzedażą detaliczną luksusowych samochodów oraz usługami serwisowymi z siedzibą w Londynie, Wielka Brytania. Zatrudniając ponad 16 000 pracowników na całym świecie oraz współpracując z ponad 30 partnerami. Inchcape jest obecny na 34 rynkach krajowych i działa jako kluczowy partner strategiczny największych światowych marek samochodów premium i luksusowych. Zapewnia efektywną, dobrze finansowaną oraz zorientowaną na klienta drogę na rynek dla pojazdów oraz części samochodowych. Wykorzystuje wszystkie ogniwa pofabrycznego łańcucha wartości w branży motoryzacyjnej wspierając swoich Zaufanych Partnerów oraz zapewniając wysoce efektywny, zorientowany na klienta sposób dotarcia na rynek oraz gwarantując wspólne korzyści na każdym etapie.

W grudniu 2020 Jaguar Land Rover (JLR) utworzył spółkę joint venture z globalnym dystrybutorem i sprzedawcą samochodów, firmą Inchcape. W wyniku współpracy powstała spółka Inchcape JLR Poland, która jest wyłącznym dystrybutorem samochodów prestiżowych marek Jaguar i Land Rover w kraju. Dzięki nawiązanej współpracy możliwe jest rozszerzenie działalności marek na polskim rynku oraz przybliżenie ich szerokiemu gronu klientów na szóstym co do wielkości rynku motoryzacyjnym Europy.