NOSTA Logistik otwiera biuro frachtu lotniczego w Warszawie

Sopot, 8.12.2022 – NOSTA Logistik, należąca do Grupy NOSTA, międzynarodowego dostawcy usług TSL, przyspiesza tempo rozwoju i rozszerza zakres usług świadczonych na polskim rynku. Wzmacniając globalną ofertę w zakresie frachtu lotniczego i transportu różnych grup towarów, NOSTA Logistik otworzyła właśnie biuro w Warszawie, co powiększa jej sieć w Polsce o czwartą lokalizację.

„Fracht lotniczy ma kluczowe znaczenie dla międzynarodowego biznesu a tym samym zwiększenia naszej konkurencyjności” – mówi Daniel Głuchowski, Team Leader Air Freight w NOSTA Logistik. „W odpowiedzi na wyzwania rynku i potrzeby firm poszukujących możliwości rozwoju na arenie międzynarodowej, rozszerzamy teraz naszą ofertę produktową o usługi spedycji lotniczej”. Do tej pory w Polsce NOSTA z powodzeniem realizowała głównie usługi spedycji drogowej i morskiej. W tym kontekście, jak podkreśla Daniel Głuchowski, otwarcie biura w Warszawie, przy największym terminalu lotniczym cargo w Polsce, odgrywa strategiczną rolę w rozwoju firmy.

Usługi aircargo oferowane przez nowo otwarty oddział uzupełniają kompleksową obsługę klientów, którzy wysyłają drogą lotniczą swoje przesyłki w imporcie i eksporcie, w tym ekspresowe. Oprócz usług spedycyjnych, NOSTA zarządza konsolidacją przesyłek lotniczych, bezpośrednim załadunkiem oraz lotami czarterowymi (częściowymi lub pełnymi czarterami), a także usługami handlingowymi, odprawami celnymi, transportem do/z lotnisk i dostawami door-to-door. Warszawskie biuro NOSTA specjalizuje się w organizacji i realizacji dostaw lotniczych dla różnych grup towarów, w tym niebezpiecznych i pilnych.

W ramach łańcucha dostaw NOSTA realizuje transporty na całym świecie dzięki współpracy z wieloma liniami lotniczymi oraz uznanymi partnerami lokalnymi i międzynarodowymi. Dostawy lotnicze, organizowane przez NOSTA, obejmują wszystkie destynacje świata, a kluczowym kierunkiem są Stany Zjednoczone. W przyszłości warszawskie biuro ma być wspierane przez oddział NOSTA w Bensenville k/Chicago (USA), który korzysta z usług amerykańskiego partnera posiadającego własny magazyn celny. Dzięki rozbudowanej i silnej sieci logistycznej, NOSTA może teraz oferować transport drobnicowy lotniczy i morski do/z Chicago, w tym odprawę celną oraz dostawy do odbiorców w USA i Polsce.

NOSTA Logistik świadczy usługi spedycyjne na rynku polskim od 2014 r. Nowe biuro w Warszawie jest już czwartą, po Sopocie, Wrocławiu i Słubicach, lokalizacją NOSTA w Polsce. Podstawową działalnością firmy jest organizacja transportów drogowych (FTL, LTL, kombinowanych, chłodniczych, masowych, logistyka paletowa) do Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. W oparciu o globalną sieć ponad 40 oddziałów, firma świadczy też usługi frachtu morskiego (LCL, FCL, śródlądowy), lotniczego, kolejowego oraz magazynowania. Warto podkreślić, że NOSTA jest jedną z niewielu firm spedycyjnych w Polsce, która organizuje dostawy towarów FMCG dla sieci handlowych w ramach akcji promocyjnych i sezonowych. Mocną stroną firmy są też specjalne rozwiązania transportowe dla branży metalurgicznej i papierniczej.

Obecnie NOSTA prowadzi rekrutację do działu spedycji lotniczej w nowym oddziale w Warszawie. Docelowo ma tu pracować silny zespół kilkunastu specjalistów z doświadczeniem w zakresie obsługi aircargo. Warszawskie biuro NOSTA mieści się przy Al. Zjednoczenia 36, budynek B, pokój 3.

NOSTA Logistik

NOSTA Logistik Sp. z o. o. z siedzibą w Sopocie od 2014 roku jest częścią niemieckiej Grupy NOSTA, działającej na międzynarodowym rynku usług TSL od 1978 r. Dzisiaj Grupa NOSTA, której siedziba główna znajduje się w Osnabrück, ma ponad 40 oddziałów i zatrudnia ponad 750 specjalistów. W Polsce, za pośrednictwem biur w Sopocie, Słubicach, Wrocławiu i Warszawie, NOSTA Logistik świadczy kompleksowe usługi logistyczne w zakresie transportu i spedycji drogowej (krajowej i międzynarodowej), morskiej, lotniczej i kolejowej, a także magazynowania. W naszym kraju firma zatrudnia obecnie ponad 50 osób, posiada certyfikaty typu IFS Logistics, GMP+ oraz ISO 9001:2015.