NEFAB otwiera na Pomorzu największy oddział w Polsce. Producent opakowań wynajął blisko 11 000 mkw. w CTPark Gdańsk Port

NEFAB Packaging Poland, dostawca kompleksowych rozwiązań opakowaniowych i logistycznych, wynajął prawie 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port. Tym samym firma wzmacnia swoją obecność w województwie pomorskim, zwiększając dwukrotnie powierzchnię magazynową, a także istotnie rozwija zakład produkcyjny w północnej Polsce. W budynku należącym do CTP będzie wytwarzać różnego rodzaju opakowania, świadczyć usługi ich czyszczenia, a także składować gotowe wyroby i magazynować półprodukty. W transakcji najmu pośredniczyła agencja Querco Property.

W kluczowej, dla prowadzenia działalności produkcyjnej, lokalizacji NEFAB Packaging Poland otworzy swój największy oddział w Polsce – zajmie blisko 10 300 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej i prawie 600 mkw. przestrzeni biurowej. Usytuowanie CTPark Gdańsk Port, zapewniające dostęp do transportu morskiego, lotniczego, drogowego i kolejowego, wesprze procesy logistyczne przedsiębiorstwa oraz ułatwi dystrybucję towarów. Dostawy będą realizowane głównie na terenie Polski, przede wszystkim do Northvolt – firmy produkującej w Gdańsku systemy magazynowania energii oraz moduły bateryjne zastępujące silniki spalinowe w maszynach wykorzystywanych w przemyśle.
Doskonała lokalizacja, bardzo blisko głównego klienta NEFAB Packaging Poland, stała się powodem wyboru CTPark Gdańsk Port jako miejsca dalszej ekspansji firmy w regionie pomorskim. Wieloetapowa logistyka opakowań, czas transportu oraz możliwość szybkiej reakcji w nieprzewidzianych sytuacjach to inne argumenty przemawiające za tym położeniem.

Analizując różne oferty, doszliśmy do wniosku, iż miejsce, które wybraliśmy jest strategiczne pod kątem rozwoju naszej firmy. Wynika to bowiem z lokalizowanych tam nowych, potencjalnych klientów. Wybierając usytuowanie nowego oddziału, kierowaliśmy się również podpisaniem kontraktu ze strategicznym dla nas partnerem biznesowym, jakim jest Northvolt,

wskazuje Artur Karnecki, Managing Director w NEFAB.

Dynamiczny rozwój NEFAB Packaging Poland jest powiązany z ciągłym opracowywaniem coraz inteligentniejszych rozwiązań w zakresie opakowań i logistyki. Swoją ofertę firma kieruje do branż: telekomunikacyjnej, energetycznej, motoryzacyjnej, jak również datacom i healthcare oraz przemysłu związanego z technologią baterii litowo-jonowych. Uruchomienie produkcji w CTP Gdańsk Port wiąże się z przystosowaniem hali pod montaż specjalistycznych maszyn niezbędnych do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań i serwisów opakowaniowych, zgodnie z rosnącymi wymogami klientów, jak również celami środowiskowymi. Zainstalowane urządzenia i technologie pozwolą firmie sprostać restrykcyjnym wymaganiom pod kątem czystości zarówno opakowań, jak i produktów. Umożliwią także NEFAB Packaging Poland rozpoczęcie nowego projektu pod konkretnego klienta.

Uruchamianie linii produkcyjnych w pobliżu rynków zbytu to trend, który obserwujemy od miesięcy i na który odpowiadamy, budując w Polsce obiekty spekulacyjne. Dostarczamy infrastrukturę dostosowaną do zmieniających się potrzeb rynkowych, otoczenia gospodarczego i dostępną dla najemców od zaraz. To nasz wkład w rozwój krajowego przemysłu i gospodarkę, która coraz mocniej uniezależnia się od produkcji i dostaw z innych państw, stając się konkurencją dla światowych potęg w zakresie eksportu. Sukces komercjalizacyjny naszego debiutanckiego parku biznesowego na Pomorzu to kolejne potwierdzenie słuszności przyjętej strategii inwestycyjnej. Gratulujemy NEFAB Packaging Poland tak dynamicznego rozwoju i startu pierwszego zakładu produkcyjnego w Gdańsku,

mówi Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

Pierwszy z budynków CTPark Gdańsk Port o powierzchni 37 000 mkw. jest już w blisko 70 proc. wynajęty. W maju tego roku firma poinformowała, że 25 400 mkw. powierzchni zajmie międzynarodowy deweloper energii odnawialnej, dystrybutor i dostawca usług oraz rozwiązań dla branży energetycznej. Teraz do grona najemców dołączył NEFAB Packaging Poland, który swoje operacje uruchomi w drugim z obiektów. Ten, zgodnie z harmonogramem, zostanie oddany do użytkowania w I kwartale 2024 roku.

Cieszymy się, że pomimo trudnej sytuacji rynkowej w początkowej fazie poszukiwań, ostatecznie udało się pozyskać powierzchnię w strategicznej lokalizacji, jaką są okolice gdańskiego portu. Kluczowym czynnikiem negocjacji był nie tylko bieżący rozwój NEFAB w Polsce, ale również zabezpieczenie możliwości dalszego wzrostu w kolejnych latach. Dziękujemy za zaufanie i cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak dużych zmian,

tłumaczy Marek Boczula, COO w agencji Querco Property, która pośredniczyła w procesie najmu.

Dwuetapowa inwestycja CTP, która zapewni łącznie około 117 000 mkw. powierzchni najmu, znajduje się na działce pomiędzy jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego – Baltic Hub a autostradą A1. Wysoka dostępność komunikacyjna w połączeniu z regionalnym wsparciem inwestycyjnym dla dużych przedsiębiorstw, na poziomie 30 proc., przyciąga do rejonu coraz to nowe gałęzie produkcji.