Nawodnienie na piątkę z Plussszem

Upał, aktywność sportowa, praca umysłowa – to czynniki, które wymagają od naszego organizmu sporego wysiłku. Zwłaszcza wtedy należy pamiętać o odpowiednim i regularnym nawodnieniu. By było ono jeszcze korzystniejsze, warto sięgnąć po produkt, który zapewni mu odpowiednie wsparcie. Plusssz Elektrolity to suplementy diety, które pomogą zadbać o uzupełnienie płynów i utrzymać prawidłowy poziom kluczowych składników mineralnych.

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego tak ważne jest regularne uzupełnianie płynów. W ciągu dnia wodę tracimy, m.in. oddychając i pocąc się, a jej zawartość w ciele zmniejsza się z wiekiem. Dzienne zapotrzebowanie na wodę zależy od wielu czynników – płci, wieku, temperatury i aktywności fizycznej. Zaleca się, by dorosły człowiek wypijał ok. 2 litrów wody, a w czasie intensywnego wysiłku i upałów nawet do 4–5 litrów. Wraz z procesem starzenia fizjologiczne zmiany wpływają na ograniczenie odczuwania pragnienia, dlatego osoby starsze powinny szczególnie zadbać o gospodarkę wodną organizmu. Warto jednak pamiętać, że do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędne są także elektrolity i ich prawidłowy poziom we krwi.

Elektrolity to jony soli znajdujące się w organizmie człowieka, które odpowiadają za jego prawidłowe funkcjonowanie, a odchylenie ich poziomu od norm prowadzi do zaburzeń pracy serca i układu nerwowego. Każdy z elektrolitów pełni określoną rolę w organizmie. Sód uczestniczy w utrzymaniu prawidłowego nawodnienia organizmu, wapń odpowiedzialny jest za przewodzenie impulsów nerwowych w neuronach, magnez zapewnia prawidłową pracę układu nerwowego i mięśniowego, a potas z kolei wspomaga utrzymanie ciśnienia krwi na odpowiednim poziomie oraz wspiera pracę serca i mięśni.

W prawidłowym nawodnieniu organizmu oraz w utrzymaniu odpowiedniego poziomu składników mineralnych pomogą suplementy diety Plusssz Elektrolity. W ofercie marki znajdziemy aż cztery rodzaje preparatów skomponowanych tak, by jak najlepiej odpowiedzieć na różne potrzeby osób aktywnych sportowo, seniorów czy dzieci.

Dla wszystkich, którzy potrzebują codziennego wsparcia, powstał suplement diety Plusssz Elektrolity + 100% Multiwitamina. To specjalny zestaw najważniejszych elektrolitów (sód, potas, magnez, wapń i chlorek) oraz kompleks 10 witamin w ilościach zapewniających 100% dziennych Referencyjnych Wartości Spożycia dla osób dorosłych. Szczególnie polecany w trakcie upałów, wysiłku umysłowego, pracy fizycznej czy przy zmęczeniu.

Dla osób aktywnych fizycznie powstał Plusssz Elektrolity SPORT 100% Complex. Ten profesjonalny suplement diety, oparty jest na innowacyjnym węglowodanie, który posiada niski indeks glikemiczny, dzięki czemu dłużej utrzymuje się we krwi zarówno podczas ćwiczeń, jak i po ich zakończeniu. Oprócz tego preparat zawiera pełny zestaw elektrolitów oraz mangan, który przyczynia się do utrzymania zdrowych kości, a także kolagen i witaminę C. Witamina C wspiera organizm podczas wysiłku i pomaga w regeneracji mięśni po treningu.

Z myślą o seniorach marka stworzyła preparat Plusssz Elektrolity SENIOR 100% Complex. Oprócz zestawu niezbędnych elektrolitów zawiera ekstrakt z ruszczyka kolczastego, który przyczynia się do prawidłowego krążenia w kończynach dolnych, a także witaminy B6 i B12, które pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Preparat jest bez dodatku cukru, a zawarty w nim potas wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Czasami trudno namówić dziecko do regularnego uzupełniania płynu, zwłaszcza wody. Wtedy warto sięgnąć po tabletki musujące o pysznym pomarańczowym smaku Plusssz Junior Elektrolity Complex. Suplement diety zawiera specjalnie dobrany dla dzieci zestaw i stężenie ważnych elektrolitów oraz kompleks 5 witamin niezbędnych do prawidłowego ich rozwoju. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Suplementy diety Plusssz Elektrolity dostępne są w wybranych aptekach.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia. MAGNEZ przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej.

***

O marce:

Plusssz dzięki szerokiemu portfolio odpowiada na potrzebę codziennego i kompleksowego uzupełniania diety w witaminy i minerały dla poszczególnych grup wiekowych. Witaminy i minerały zawarte w produktach marki wspierają prawidłową pracę organizmu na wielu płaszczyznach. Pomagają zachować dobre samopoczucie oraz sprawność fizyczną. Dodatkowo forma tabletki musującej umożliwia suplementację w wygodny i smaczny sposób. Suplementy diety Plusssz wspierają zdrowy i aktywny tryb życia. Z oryginalnym Plussszem 100% codziennie.

Uprzejmie prosimy o niemodyfikowanie treści załączonych materiałów prasowych, w tym wprowadzania poprawek redaktorskich czy zmiany tytułów.