NAROŻNIKI – IDEALNE ROZWIĄZANIE DO MAŁYCH POMIESZCZEŃ

Komfortowy dom musi być wyposażony w ładną i wygodną sofę, ale w przypadku dostępności małej powierzchni na ratunek może przyjść narożnik. Sofy narożne bardzo pomagają w maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Można na nich pomieścić od 4 do 8 osób, co czyni je idealnym miejscem na spotkania rodzinne i przyjęcia, kiedy może być konieczne przyjęcie większej liczby gości. To również świetne rozwiązanie dla rodzin wielodzietnych, bo przecież najlepiej spędzać wolny czas razem w salonie na przykład grając w gry planszowe. 

Narożnik stał się ulubionym meblem do salonu, zwłaszcza gdy pomieszczenia nie są zbyt duże. Powodów popularności tego typu mebli jest kilka. 

Zalety narożników 

Oszczędzają miejsca

Narożnik to tak naprawdę sofa składająca się z dwóch (lub więcej) segmentów tworzących kąt prosty. Taka konstrukcja pozwala idealnie wpasować się w róg pokoju. Sofy narożne w odpowiedni sposób potrafią zaoszczędzić miejsce. Może to brzmieć sprzecznie z intuicją, ale większość sof narożnych zachowuje przestrzeń na podłodze. Chociaż możesz pomyśleć, że sofy w kształcie litery L i U wydają się początkowo nieporęczne, to w rzeczywistości są niesamowicie wydajnym wykorzystaniem przestrzeni. Narożnik w domu jest dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli planujesz zagospodarowanie małego salonu. Ten rodzaj mebli staje się coraz bardziej popularny, ponieważ łączy wygodę z optymalnym wykorzystaniem wnętrza. Narożnik nie tylko sprawia, że ​​przestrzeń wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości, ale może również w doskonały sposób wykorzystać dużo miejsca, które w innym przypadku byłoby bezużyteczne. Dla tych, którzy mają mniejsze salony, jak można sobie wyobrazić, posiadanie dwóch oddzielnych sof staje się dość dużym wyzwaniem, a kompaktowy narożnik to idealne rozwiązanie. 

Zachęcają do spotkań towarzyskich

Mając więcej miejsca do siedzenia niż na zwykłej sofie, można zaprosić większą liczbę osób do spędzania wspólnie czasu. Posiadanie narożnika w domu pomaga w organizacji spotkań towarzyskich. Kątowy charakter narożnika w kształcie litery U lub w kształcie litery L zapewnia o wiele więcej miejsca dla Ciebie i Twoich gości. Ponadto w przeciwieństwie do zwykłej sofy, nie jesteście tak stłoczeni i nie patrzycie w tym samym kierunku. Podobnie nie ma też kłótni wśród dzieci o to, kto usiądzie na sofie, a kto na zwykłym mniej wygodnym dodatkowym siedzeniu np. krześle. 

Znakomicie stylowy

Ze względu na swój rozmiar narożniki zazwyczaj natychmiast stają się centralnym punktem projektu salonu i ostatecznie wyróżniają się na tle reszty mebli.

Świetnym aspektem sof narożnych jest szeroka gama charakterystycznych stylów, w jakich mogą się pojawić. Oprócz narożników w kształcie litery L i U, można znaleźć także sofy narożne z podłokietnikami na każdym końcu, aby uzyskać bardziej formalny wygląd.

Występują również w wielu różnych rodzajach tkanin obiciowych. Niezależnie od tego, czy preferujesz skórę, tkaninę czy aksamit, na pewno znajdziesz mebel, który Ci odpowiada. 

Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o wybór kolorów sof narożnych, więc niezależnie od tego, czy kochasz neutralne kolory, takie jak szarości, beż albo biel i czerń, czy jesteś raczej fanem odważnych odcieni, takich jak turkusowy, indygo i szmaragdowy, z pewnością znajdzie się narożnik pasujący do Twojej palety.

Ekstremalny komfort

Szczerze mówiąc, jest mało prawdopodobne, że z każdej innej sofy uzyskasz tak samo ciepłą przytulność i przyjemny komfort, jak z wysokiej jakości narożnika. Już sam ich rozmiar pozwala rozciągnąć się i zrelaksować w dowolnym kierunku. W końcu narożniki są przeznaczone do wylegiwania się!

Narożnik z funkcją spania 

Przy małej przestrzeni życiowej meble wielofunkcyjne również przynoszą realne korzyści. Prawdopodobnie najlepszą rzeczą w narożnikach jest to, że nawet małe modele mogą służyć jako rozkładane łóżko, kiedy tego potrzebujesz. Istnieje wiele stylowych rozkładanych narożników, które nie tracą ani komfortu, ani jakości, ale rozkładają się, oferując łóżko dla gości, co może stanowić prawdziwy bonus w małych domach. Zazwyczaj z jednej strony znajduje się również pojemnik na pościel, który idealnie nadaje się na koce, dodatkowe poduszki i inne akcesoria. Jeśli wiesz, że Twój salon będzie tu i ówdzie wykorzystywany jako dodatkowa sypialnia, rozkładany narożnik z funkcją spania to rozsądny wybór, aby uniknąć dyskomfortu.

Ponadczasowy styl 

Szukając narożnika do małego wnętrza, wybierz coś ponadczasowego, co będzie pasować do stylistyki salonu i jego atmosfery. I o ile w większych pokojach bez problemu zmieszczą się duże narożniki z większą ilością sekcji, o tyle w mniejszych salonach lepiej wykorzystać proste narożniki z dwoma segmentami, które dobrze wpasowują się w proporcje pomieszczenia. Zakup narożnika to poważna decyzja, więc nie spiesz się i dokonaj słusznego wyboru. 

Narożniki to odpowiednie i ciekawe rozwiązanie także dla tych, którzy mają mniej miejsca w swoich salonach. Niezależnie od tego, czy są w kształcie litery L, czy U oferują wiele wzorów i stylów do wyboru z wieloma możliwościami dostosowywania. 

Materiał przygotowany przez ELTAP.