Najnowocześniejsze rozwiązania TCL PV TECH na targach Intersolar Europe 2024

TCL PV Tech, wiodąca marka w branży urządzeń elektronicznych i fotowoltaicznych uczestniczyła w targach Intersolar Europe 2024, które odbyły się w dniach 19-21 czerwca w Messe München w Monachium. Podczas tegorocznego wydarzenia firma TCL PV Tech, dostawca produktów i usług związanych z zieloną energią w ramach TCL Industries, zaprezentowała się w pełnej krasie, prezentując szereg najnowocześniejszych technologii  i strategicznych partnerstw, wzmacniając swoje zaangażowanie w zrównoważoną, energooszczędną przyszłość.

Stoisko TCL PV Tech na targach Intersolar 2024 / TCL PV Tech copyright

Najważniejsze informacje z wydarzenia:

  1. Wprowadzenie rozwiązań TCL Smart Home Energy Solutions 

Firma TCL PV Tech przedstawiła kompleksowe rozwiązanie Smart Home Energy Solutions polegające na połączeniu paneli słonecznych marki TCL, systemu magazynowania energii zintegrowanego z falownikami, pompami ciepła i inteligentnymi ładowarkami EV, które optymalizuje produkcję, zmniejszając zależność od sieci elektrycznej i obniżając ogólne koszty energii. Rozważając różne scenariusze zastosowań, TCL PV TECH zapewnia wiele pakietów, które spełniają codzienne zapotrzebowanie na energię elektryczną, pomagając zmniejszyć niepotrzebne marnotrawstwo energii i zaoszczędzić pieniądze. Ponadto, aby uczynić te zaawansowane rozwiązania bardziej dostępnymi, TCL PV TECH nawiązał współpracę z BNP Paribas Personal Finance, by zaoferować atrakcyjne opcje finansowania pozwalając klientom cieszyć się inteligentnym, zdrowym i energooszczędnym domem przy minimalnych kosztach miesięcznych.

Rozwiązanie TCL Smart Home Energy na targach Intersolar 2024 / TCL PV Tech copyright
  1. Strategiczne partnerstwo z BNP Paribas Personal Finance

Ważnym wydarzeniem była prezentacja ciekawych rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych z BNP Paribas Personal Finance, kluczowym graczem w dziedzinie finansowania detalicznego w Europie. Ta współpraca ma na celu opracowanie innowacyjnych produktów finansowania konsumenckiego, które wspierają zrównoważone projekty, przyczyniając się do globalnej ochrony środowiska. W Niemczech partnerstwo zostało sformalizowane z Consors Finanz, marką BNP Paribas, podkreślając strategiczne zaangażowanie TCL PV TECH we wspieranie zrównoważonego rozwoju.

Według TCL PV TECH, kampania rozwiązań finansowych dla gospodarstw domowych rozpocznie się w Niemczech i obejmie całą Europę. Program ten jest nie tylko wzmocnieniem relacji na poziomie współpracy strategicznej, ale także wspólnym wysiłkiem na rzecz promowania zrównoważonych projektów i przyczyniania się do globalnej niskoemisyjnej ochrony środowiska.

Główne korzyści dla właścicieli domów:

1. Szeroka dostępność opcji finansowania dla szerokiego grona klientów

2. Łatwa spłata, elastyczne możliwości spłaty nawet do 10 lat

3. Szybki i łatwy proces aplikacji dla klientów

Rozwiązania finansowe dla gospodarstw domowych zostały opracowane w taki sposób, by zapewniały najbardziej opłacalne rozwiązania, przyjazny dla użytkownika interfejs za

pośrednictwem TCL Home oraz niezawodne usługi przynoszące korzyści właścicielom domów, instalatorom i dystrybutorom.

Michel Thebault, CEO Consors Finanz Germany podczas prezentacji rozwiązań finansowych / TCL PV Tech copyright

  1. Wprowadzenie nowych modułów fotowoltaicznych i aplikacji TCL Home

Firma TCL PV TECH zaprezentowała również trzy nowe moduły fotowoltaiczne N-Type G12R+ TOPCon Cell obejmujące wszystkie scenariusze – od mieszkaniowych, komercyjnych i przemysłowych po elektrownie słoneczne na skalę przemysłową z zaawansowanymi funkcjami technologicznymi. Te wysokowydajne moduły zaprojektowano tak, by umożliwiały zmaksymalizowanie produkcji energii, odzwierciedlając innowacje TCL w technologii solarnej. Jednocześnie pokazano nową wersję aplikacji TCL Home, oferującą użytkownikom kompleksowy interfejs do monitorowania i efektywnego zarządzania zużyciem energii w domu.

Prezentacja aplikacji TCL Home na targach Intersolar 2024 / TCL PV Tech copyright

    4. Premiera inteligentnych rozwiązań energetycznych do zastosowań komercyjnych

TCL zaprezentował też autorskie, inteligentne rozwiązania energetyczne we współpracy z Pingao International i StarCharge. To zaawansowane rozwiązania energetyczne dostosowane do zastosowań komercyjnych, podkreślające partnerstwa strategiczne firmy mające na celu poszerzenie zakresu działania również w komercyjnym sektorze energetycznym.

Ceremonia podpisania umowy o współpracy między TCL PV Tech i StarCharge / TCL PV Tech copyright

Perspektywy na przyszłość

TCL PV TECH wzięło udział w targach Intersolar po raz pierwszy, co pokazuje determinację firmy w dostarczaniu najwyższej jakości produktów: płytek krzemowych, modułów fotowoltaicznych i pomp ciepła, żeby w konsekwencji umocnić swoją pozycję w sektorze energii odnawialnej i stale przyczyniać się do realizacji globalnego celu – ograniczania zużycia energii. Koncentrując się na integracji zaawansowanych technologii i tworzeniu strategicznych partnerstw, TCL dąży do napędzania globalnych wysiłków na rzecz transformacji energetycznej i zwiększenia niezależności energetycznej swoich klientów.

O TCL PV Tech

TCL Photovoltaic Technology (TCL PV Tech) zapewnia najnowocześniejsze, kompleksowe, inteligentne rozwiązania w zakresie energii słonecznej dla sektora mieszkaniowego i komercyjnego. Wykorzystując dziesięciolecia doświadczenia TCL w dziedzinie elektroniki i technologii fotowoltaicznej, zapewniamy czyste, wydajne i niezawodne rozwiązania solarne. Naszym celem jest optymalizacja korzyści i zwiększenie niezależności energetycznej naszych klientów przez cały okres eksploatacji systemów.

https://www.tcl.com/global/en/photovoltaic

O Consors Finanz

Consors Finanz jest jednym z wiodących dostawców kredytów konsumenckich w Niemczech. Firma jest uznanym specjalistą w zakresie finansowania, szczególnie w branży detalicznej, e-commerce i motoryzacyjnej. Szeroka gama produktów i usług skierowana jest do partnerów, takich jak firmy detaliczne i brokerzy, na przykład w zakresie finansowania sprzedaży, a także do klientów końcowych w zakresie finansowania konsumenckiego i restrukturyzacji zadłużenia. Ponadto Consors Finanz oferuje ubezpieczenia uzupełniające i dodatkowe produkty we współpracy z partnerami. Consors Finanz jest marką międzynarodowej grupy BNP Paribas.

www.consorsfinanz.de

O Pinggao International

Pinggao Group International Engineering Co, Ltd. Ltd. (“Pinggao International Engineering”) została założona w 2015 roku. Wyewoluowała z działu importu i eksportu Pinggao Group i została przeniesiona i zarejestrowana w Zhengzhou w listopadzie 2015 r., stając się spółką zależną należącą w całości do Pinggao Group.

Podstawową działalnością Pinggao International Engineering jest eksport sprzętu sieciowego i energetycznego oraz usług kontraktowych EPC (Engineering, Procurement, and Construction). Pinggao International Engineering posiada zagraniczne biura w Hiszpanii, Polsce, Pakistanie, Laosie, Malezji i Etiopii. Jej rynki eksportowe obejmują ponad 70 krajów, takich jak Włochy, Hiszpania, Brazylia, Wietnam i Tajlandia. Jej projekty EPC są zlokalizowane głównie w Indiach, Polsce, Nepalu, Laosie, Pakistanie, Kambodży, Etiopii, Kirgistanie, Tajlandii i Grecji, obejmując ponad jedną trzecią krajów Inicjatywy Pasa i Szlaku.

http://www.pinggaogroup.com/html/pinggaoen/gb/index.shtml

O StarCharge

Star Charge, światowy lider w dziedzinie ładowania pojazdów elektrycznych i rozwiązań mikrosieci, działa w 20 krajach z zakładami produkcyjnymi w USA, Wietnamie i Chinach. Zaangażowany w zrównoważoną przyszłość, Star Charge rozwija swoje rozwiązania poprzez innowacje w zakresie e-mobilności, dążąc do stworzenia mobilnej i wydajnej sieci energetycznej.

https://www.wbstar.com/