Nagroda za przełomową zgrzewarkę do tacek Ishida w tegorocznym konkursie PPMA Awards

Wysoka wydajność i korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju niedawno wprowadzonej zgrzewarki tacek QX-500 firmy Ishida zostały docenione prestiżową nagrodą Innovative Packaging Machinery (Innowacyjne Maszyny Pakujące), które przyznawaną są firmom, opracowującym rozwiązania prowadzące do znacznej poprawy wydajności i/lub redukcji kosztów.

Ishida QX-500 zwyciężyła w kategorii Innowacyjnych Maszyn Pakujących w tegorocznym konkursie PPMA Awards, który wyróżnia najlepsze osiągnięcia w projektowaniu i produkcji sprzętu pakującego w Wielkiej Brytanii. Nagroda Innovative Packaging Machinery (Innowacyjne Maszyny Pakujące) przyznawana jest firmom, które opracowały lub przyjęły rozwiązanie prowadzące do znacznej poprawy wydajności i/lub redukcji kosztów.

Jednym z najważniejszych aspektów opracowania urządzenia Ishida QX-500 jest to, że zgrzewarka do tacek została stworzona jako bezpośrednia odpowiedź na informacje zwrotne od globalnych klientów i partnerów firmy. Pokazywały one zapotrzebowanie na kompaktową zgrzewarkę do tacek, którą można łatwo dostosować do nowych i istniejących linii pakujących, oferującą doskonałą jakość zgrzewania i wysoką przepustowość, a jednocześnie pomagającą firmom osiągnąć ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

QX-500 zapewnia 66% wzrost prędkości cyklu, 44% redukcję masy, 46% redukcję rozmiaru i 50% redukcję zużycia energii. Oznacza to, że nowa zgrzewarka do tacek zapewnia niezmiennie wysokiej jakości zgrzewy, znacznie zmniejsza ilość odpadów i zapewnia skokową zmianę wydajności.

Aby spełnić różnorodne wymagania dotyczące produktów i formatów opakowań, zgrzewarka do tacek oferuje różne opcje zgrzewania – tylko zgrzew, przepłukiwanie gazem, MAP, folia stretch i skinpack – w szerokiej gamie wzorów i materiałów tacek, w tym z tworzyw sztucznych, tektury i formatów nadających się do recyklingu. Urządzenie jest w stanie wykonać do 25 cykli na minutę tylko dla zgrzewania i do 17 cykli na minutę dla MAP i jest dostępne także ze zintegrowanym kodowaniem folii, mieszaniem gazów i zintegrowanym systemem próżniowym.

Ponieważ klienci jako główne wyzwanie określili dostępną przestrzeń fabryczną, projekt QX-500 koncentrował się na zmniejszeniu rozmiaru i wagi wszystkich głównych podsystemów zgrzewarki tacek, aby zapewnić wysoką wydajność przy minimalnej powierzchni maszyny. Pozwala to firmom uzyskać wysoki zwrot z inwestycji na często ograniczonej powierzchni.

Ponadto, każdy komponent maszyny został indywidualnie oceniony pod kątem generowania śladu węglowego, a w razie potrzeby wybrano alternatywne materiały, przyczyniające się do zmniejszenia wpływu na środowisko. Zastosowanie wysoce wydajnej technologii serwomotorów minimalizuje zużycie energii i koszty eksploatacji, a QX-500 monitoruje zużycie energii podczas produkcji, aby upewnić się, że działa w najbardziej energooszczędnym trybie.

Konstrukcja QX-500 również koncentrowała się na maksymalizacji jakości i wygody dla konsumentów. Nowa technologia “IntelliSeal” firmy Ishida (zgłoszona do opatentowania) zapewnia doskonałą integralność uszczelnienia, wydłużając tym samym okres przydatności do spożycia i zapewniając jednocześnie łatwość otwierania. System stale mierzy siłę zgrzewania zgrzewarki tacek, aby zoptymalizować ciśnienie, temperaturę i czas zgrzewania dla każdego cyklu. Dzięki temu QX-500 może dostosować się do każdego formatu opakowania.

W fabryce unikalny system wymiany oprzyrządowania pozwala na ich wymianę w ciągu dziesięciu minut, podczas gdy nowy system dostarczania i przenoszenia tacek zapewnia płynną obsługę tacek i produktu, zapewniając maksymalną dokładność uszczelnienia i przenoszenie produktu bez rozlania.

“Zdobycie nagrody PPMA jest wyjątkowym osiągnięciem i hołdem dla wszystkich, którzy pracowali nad rozwojem tej przełomowej zgrzewarki do tacek.” – powiedział Steve Jones, dyrektor marketingu Ishida Europe.

“Zrozumienie oraz reagowanie na potrzeby i obawy klientów zawsze było kluczowe dla programów rozwoju nowych produktów Ishida. Pozytywna reakcja, jaką otrzymaliśmy przy okazji premiery QX-500, pokazuje wartość tego podejścia, a nagroda Innovative Packaging Machinery Award jest doskonałym podsumowaniem tego niezwykle udanego projektu”.


O marce Ishida:

Ishida jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i instalacji kompletnych rozwiązań do ważenia, pakowania i kontroli dla przemysłu spożywczego. Pomaga producentom zwiększyć automatyzację, zmniejszyć koszty i przestoje, zwiększyć wydajność operacyjną i zmaksymalizować zyski.

Z zainstalowaną globalną bazą znacznie przekraczającą 100 000 maszyn przemysłowych, obejmującą ogromną liczbę zastosowań i rynków końcowych, firma jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku wag wielogłowicowych i jednym z wiodących globalnych dostawców urządzeń do pakowania przekąsek, traysealerów, systemów kontroli rentgenowskiej, wag kontrolnych, wykrywaczy nieszczelności i rozwiązań Przemysłu 4.0.

Ta szeroka gama produktów, wraz z dogłębną wiedzą i doświadczeniem firmy w wielu branżach, oznacza, że Ishida jest w stanie zaprojektować i zainstalować kompletne rozwiązania “pod klucz” dla rynków takich jak przekąski i inne suche produkty spożywcze, mięso, drób, ryby, nabiał, dania gotowe i świeże produkty.

Wizją firmy jest odgrywanie trwałej i niezbędnej roli w globalnym łańcuchu dostaw żywności, zapewniając, że produkty spożywcze są dostarczane i konsumowane bezpiecznie, wydajnie i w sposób zrównoważony na całym świecie.