Michał Synowiec partnerem w kancelarii DLA Piper

29 kwietnia 2024Michał Synowiec został partnerem w warszawskim zespole prawa pracy DLA Piper. Jego unikatowe doświadczenie zdobyte przy realizacji wielu złożonych projektów, zaufanie klientów i uznanie w międzynarodowych strukturach kancelarii zaowocowało awansem na nowe stanowisko.

Warszawskie biuro DLA Piper łączy zalety płynące ze znajomości lokalnego rynku z międzynarodowym doświadczeniem i najwyższą jakością usług. Od rozpoczęcia działalności w Polsce w 2007 roku, kancelaria dynamicznie się rozwija, co roku zwiększając liczbę klientów i pracowników. Obecnie zatrudnia ponad 130 prawników i doradców podatkowych, z czego prawie połowę stanowią kobiety. Grono partnerów w Warszawie, po tegorocznej promocji Michała Synowca, liczy 21 osób, z których 15 to prawnicy i prawniczki awansowani spośród ekspertów kancelarii. Niemal jedna trzecia najwyższego kierownictwa kancelarii to kobiety.

W DNA naszej kancelarii na stałe wpisane jest nastawienie na rozwój pracowników, który jest fundamentem zrównoważonego wzrostu całej organizacji. Kolejny awans na stanowisko partnera to doskonały dowód na to, że strategia ta jest słuszna – mówi Krzysztof Kycia, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie. – W imieniu partnerów gratuluję Michałowi tego awansu i życzę kolejnych wyjątkowych doświadczeń na swojej drodze zawodowej.

Michał Synowiec to doświadczony radca prawny specjalizujący się w zakresie prawa pracy, autor wielu publikacji oraz szkoleń, w tym z zakresu procedur antymobbingowych i antydyskryminacyjnych. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie dla międzynarodowych korporacji, spółek Skarbu Państwa oraz mniejszych przedsiębiorstw. Jego praktyczne podejście do prawa pracy i umiejętność skutecznego zarządzania sprawami sądowymi w tym obszarze przyniosły mu uznanie na arenie międzynarodowej. Nowe stanowisko obejmie od 1 maja 2024 roku.

Doradztwo w zakresie prawa pracy jest wyjątkowo wymagające ze względu na częste zmiany w przepisach, różnorodność problemów oraz istotną rolę czynników emocjonalnych i finansowych związanych ze sprawami pracowniczymi. Prawnicy specjalizujący się w tej dziedzinie muszą wykazywać się unikatowymi umiejętnościami interpersonalnymi, aby efektywnie zarządzać złożonymi relacjami pracowniczymi i adaptować prawo do globalnego środowiska pracy oraz nowych technologii. Michał w realizacji takich projektów stał się niekwestionowanym liderem, co potwierdzają liczne wyróżnienia i rekomendacje w prestiżowych rankingach prawniczych jak Chambers Europe czy Legal 500 EMEA – mówi Agnieszka Lechman-Filipiak, szefowa praktyki prawa pracy i partnerka DLA Piper.

Michał Synowiec brał udział w wielu znaczących projektach doradczych i sądowych, które utwierdziły jego pozycję jako eksperta w dziedzinie prawa pracy. Jego doświadczenie projektowe obejmuje zarówno wsparcie dla pracodawców i ich ochronę przed nieuczciwymi pracownikami, ale także w zakresie relacji z organami przedstawicielskimi pracowników.

Dziękuję za tą nominację i cieszę się, że dalszą swoją karierę będę rozwijał w gronie partnerów kancelarii DLA Piper. Kwestie pracownicze, choć skomplikowane już teraz, staną się jeszcze większym wyzwaniem. Rola prawnika stanie się jeszcze bardziej istotna jako mediatora i zaufanego doradcy, który pomaga w nawigacji przez zmieniające się regulacje i zapewnia zgodność działań firm z prawem. Co więcej, prawnicy będą także pełnić kluczową rolę w edukowaniu klientów o ich prawach i obowiązkach, zapobiegając tym samym konfliktom i potencjalnym sporom. Już teraz dziękuję wszystkim moim klientom za zaufanie, a partnerom DLA Piper za docenienie moich osiągnięć. To dla mnie świetna motywacja do dalszego zaangażowania i rozwoju zawodowego – komentuje Michał Synowiec.

O DLA Piper

DLA Piper jest globalną firmą prawniczą wspierającą klientów w ponad 40 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach, co umożliwia jej zaspokajanie potrzeb prawnych klientów na całym świecie.

W Polsce zespół DLA Piper liczy ponad 130 prawników. Warszawskie biuro Kancelarii rekomendują międzynarodowe rankingi Chambers and Partners, IFLR1000, a także The Legal 500 EMEA, który wyróżnia DLA Piper w 20 kategoriach dla Polski, z czego 19 przypada na Tier 1 i Tier 2. Więcej informacji na temat biura i zakresu świadczonych usług można znaleźć na stronie: www.dlapiper.com.