Logistics Point Raszyn w 100% wynajęty

Firma kosmetyczna Beliso wynajęła 3,5 tys. m2 powierzchni magazynowej w Logistics Point Raszyn. Tym samym podwarszawskie centrum logistyczne, należące i zarządzane przez Peakside Capital Advisors, zostało w całości skomercjalizowane.

Logistics Point Raszyn został w 100% wynajęty. Firma kosmetyczna Beliso, zawierając z Peakside Capital Advisors długoterminową umowę, dołączyła do grona firm operujących w podwarszawskim centrum logistycznym. Nowy najemca będzie korzystał łącznie z 3,5 tys. m2 powierzchni. Gotowa przestrzeń została już przekazana do użytkowania.

„Osiągnięcie pełnego skomercjalizowania Logistics Point Raszyn obiektu potwierdza, że oferowane przez nas powierzchnie są bardzo atrakcyjne dla najemców. Pełnimy w nich funkcję Asset Managera, co jest również doceniane przez naszych partnerów. Poza wynajęciem firmie Beliso ostatniego wolnego modułu, przedłużyliśmy również umowę najmu z jednym z obecnych najemców, firmą Iglotex, na kolejne trzy lata” – mówi Bożena Kaczanowska-Tajan, Asset Manager w Peakside Capital Advisors w Polsce.

Logistics Point Raszyn to park przemysłowy zlokalizowany jest przy ul. Sokołowskiej 10 w Raszynie, na obrzeżach Warszawy, zaledwie 12 km od ścisłego centrum. Nieruchomość składa się z 2 budynków, w ramach których oferuje magazyny o łącznej powierzchni GLA 31.000 m2. Kompleks jest obecnie w trakcie obszernej modernizacji, która pomimo swojej skali nie ma wpływu na bieżące funkcjonowanie obiektu. Prace obejmują zarówno odświeżenie wnętrz, jak i dostosowanie infrastruktury parku do aktualnych wymogów rynkowych w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Logistics Point Raszyn, wraz z Logistics Point Piaseczno i City Point Targówek, wchodzi w skład portfela nieruchomości zakupionego przez Peakside oraz Partners Group na początku bieżącego roku. Po zakończonej modernizacji obiekty dostarczą na rynek ok. 150.000 m2 nowoczesnej powierzchni logistycznej.

***

Peakside Capital Advisors jest niezależnym inwestorem oraz zarządcą inwestycji i funduszy inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Firma w imieniu inwestorów instytucjonalnych zarządza aktywami o wartości ok. 1,4 mld EUR. Peakside realizuje zróżnicowane strategie inwestycyjne, dopasowane do specyficznych potrzeb inwestorów, począwszy od inwestycji typu „core”, a kończąc na projektach typu „value-add”, dotyczących zarówno nieruchomości komercyjnych jak i mieszkaniowych. Łącznie Peakside nabył aktywa o wartości 4,1 mld euro. Spektrum inwestycji Peakside obejmuje zakup pojedynczych nieruchomości, projektów deweloperskich jak również portfeli nieruchomości, a także kredytów zabezpieczonych na nieruchomościach czy też firm nieruchomościowych. Firma zatrudnia ponad 30. profesjonalistów w swoich biurach w Warszawie, Pradze, Frankfurcie, Zug oraz Luksemburgu.

www.peakside.com