Łazienki hotelowe: podniesienie standardu i maksymalne zadowolenie klientów

Rozmowa z Toni ElKadi, dyrektorem działu Global Project Business w firmie Duravit AG

Toni ElKadi, Head of Global Project Business Duravit AG. (Źródło zdjęć: Duravit AG)

– Podniesienie standardu hotelu i maksymalne zadowolenie klientów dzięki wzornictwu, funkcjonalności i higienie

– Wysokiej jakości materiały spełniające wszystkie wymagania

– Łatwe w czyszczeniu i przyjemne w dotyku powierzchnie

– Zmniejszenie zużycia wody i kosztów dzięki inteligentnym rozwiązaniom

D-Neo autorstwa projektanta Bertranda Lejoly’ego oferuje szereg możliwości aranżacyjnych dla łazienek hotelowych: dzięki subtelnym tonom, wyraźnym krawędziom i schludnemu wzornictwu, seria ta przekształca łazienkę w oazę spokoju, tworząc schronienie przed przeciążeniem sensorycznym codziennego życia. (Źródło obrazu: © Nikolay Kazakov, Hotel Fritz Lauterbad)

Łazienka odgrywa ważną rolę przy wyborze hotelu. Wysokiej jakości, nowoczesne wnętrze jest kluczowym czynnikiem podczas rezerwacji. Jako dostawca kompletnych łazienek Duravit oferuje szeroką gamę trwałych i zrównoważonych nowoczesnych produktów, które doskonale pasują do współczesnej łazienki hotelowej. Czy to w trzygwiazdkowym hotelu miejskim, czy w pięciogwiazdkowym luksusowym kurorcie: wygodne, przestronne łazienki z zapewnieniem doskonałej higieny są podstawa zadowolonych gości hotelowych.

Szafki nocne D-Neo z powierzchniami o wyglądzie drewna łączą użytkowników z naturą, zapewniając jednocześnie wyrafinowany wygląd. (Źródło obrazu: © Nikolay Kazakov, Hotel Fritz Lauterbad)

Wywiad z Toni ElKadi, szefem działu Global Project Business w Duravit AG

Panie ElKadi, w firmie Duravit kieruje Pan obszarem Global Project Business, którego częścią są kontakty z renomowanymi operatorami hoteli na całym świecie. Jak ważna jest łazienka w aranżacji wnętrza hotelu?

W dobie internetowych portali rezerwacyjnych pozytywne opinie gości są dla hotelarzy ważniejsze niż kiedykolwiek. Musimy postrzegać łazienkę jako kluczowy czynnik wpływający na zadowolenie klienta oraz podnoszący jakość pobytu gości. Goście są bardziej wrażliwi na łazienkę niż na inne obszary hotelu, ponieważ żadna inna przestrzeń nie jest tak intymna jak łazienka.

Stylowe wnętrze hotelu, w którym panuje atmosfera: Połączenie elementów nowoczesnych i vintage generuje ciepłą, przytulną atmosferę. Toalety Starck 3 stworzone przez projektanta Philippe’a Starcka, harmonijnie dopełniają wnętrza. (Źródło zdjęć: © Michael Gregonowits, Palais Wunderlich)

Jakie są Twoje rekomendacje dla hotelarzy w zakresie koncepcji łazienki wewnętrznej pod względem wzornictwa i kolorystyki? Czy są jakieś materiały, których hotelarze powinni unikać?

Nie chodzi o unikanie konkretnego materiału, ale raczej o wybór wysokiej jakości materiałów, które spełniają specyficzne potrzeby otoczenia i gościa. Prostokątne meble łazienkowe z otwartą przestrzenią są zalecane dla mniejszych przestrzeni zamiast owalnych lub okrągłych elementów, ponieważ mogą one zwiększyć użyteczność pomieszczenia.

Stylowa seria baterii Duravit No.1 charakteryzuje się harmonijnym i zrównoważonym wzornictwem. Uchwyt, dynamicznie skierowany ku górze, jest przyjemny w dotyku i podkreśla wysokiej jakości estetykę. Opcjonalnie są one dostępne z FreshStart (energooszczędny start zimnej wody) lub MinusFlow (przepustowość ograniczona do 3,5 l/min). (Źródło zdjęć: Duravit AG)

Użyj autentycznych, naturalnych kolorów do mebli. Tworzy to naturalne środowisko i pomaga gościom czuć się komfortowo. To może poprawić ogólne doświadczenie pobytu i goście mogą cieszyć się spokojem w łazience. 

W przypadku 5-gwiazdkowych hoteli i ośrodków wypoczynkowych komfort, design i materiały odgrywają decydującą rolę, zwłaszcza w przypadku wanien. Innowacyjny materiał DuraSolid® A ma niepowtarzalny wygląd i charakter. Wanny wolnostojące Duravit w kształcie prostokąta, koła, czy kwadratu, takie jak Zencha, Luv czy Cape Cod, zapraszają gości do wyjątkowej kąpieli.

Tulum by Starck oferuje szereg opcji, zapewniając idealnie dopasowane rozwiązanie w dwóch opcjach kolorystycznych: Chrome i Black Matt. Harmonijnie zintegrowany aerator wzbogaca strumień wody o powietrze i generuje delikatny strumień. Przepływ wynosi zaledwie 5 l/min. (Źródło zdjęć: Duravit AG)

Dzięki swojemu wszechstronnemu portfolio produktów, Duravit dostarcza projektantom i użytkownikom inspiracji i różnych koncepcji projektowych – czy to nowoczesnych, tradycyjnych czy współczesnych. Użytkownik znajduje w Duravicie niezawodną markę pod względem trwałości, jakości, zgodności i serwisu posprzedażowego.

Jakie powierzchnie najlepiej sprawdzają się w w hotelowych łazienkach? Co sprawia, że nadają się one do tego środowiska? 

Decydującym czynnikiem jest jakość produktu oraz dbałość o szczegóły w zakresie wzornictwa.Duravit oferuje wysoko rozwinięte produkty, które zostały stworzone specjalnie dla środowisk mokrych i wilgotnych. Jako przykład chciałbym wymienić nasze innowacyjne matowe powierzchnie lakierowane, ponieważ są one szczególnie odporne na zarysowania i łatwe w pielęgnacji. Kilka warstw specjalnego lakieru na bazie wody nakłada się ręcznie, uzyskując powierzchnię o wyjątkowej jakości i innowacyjnych właściwościach. Powłoka zapobiegająca pozostawianiu odcisków palców sprawia, że ślady znikają, powierzchnie są przyjemne w dotyku i jednocześnie łatwe do czyszczenia.

HygieneFlush, innowacyjna technika spłukiwania z silnym strumieniem dla optymalnej czystości:  Idealnie dostrojony przepływ wody tworzy wir, który gwarantuje zawsze idealne spłukiwanie przy użyciu 4,5 litra wody. (Źródło zdjęć: Duravit AG)

Czyszczenie i czystość odgrywają również istotną rolę w łazienkach hotelowych…

Dokładnie, kolejnym aspektem jest oczywiście higiena. Łazienka hotelowa jest miejscem, które musi gwarantować najwyższą czystość i higienę. Dlatego niezbędne jest odpowiednie wyposażenie i uwzględnienie higienicznych właściwości produktów, jak np. technologia Duravit Rimless®. Otwarta konstrukcja obręczy nie tylko sprzyja higienie dzięki silnemu strumieniowi wody, lecz także stanowi ekonomiczne rozwiązanie dla zespołu sprzątającego – można skrócić całkowity czas sprzątania i zagwarantować efektywność.

Jednocześnie wyrafinowane i powściągliwe – meble z matowymi powierzchniami lakierowanymi dają szerokie możliwości aranżacyjne. Kluczowa jest jednak przydatność powierzchni do codziennego użytku, zwłaszcza w łazience hotelowej. Mikroskopijne rysy na powierzchni same “znikają” dzięki specjalnej technologii surowców, z których wykonane są lakiery. Ponadto dzięki właściwościom zapobiegającym pozostawianiu odcisków palców oraz odporności na wodę i tłuszcz czyszczenie jest bardzo proste. (Źródło zdjęć: Duravit AG)

Jaką rolę odgrywa zrównoważony rozwój w łazienkach hotelowych?

Trwałość jest obok designu oczywiście ważnym kryterium decyzyjnym. Wszystkie meble Duravit są produkowane w naszym zakładzie w Schwarzwaldzie i posiadają certyfikat PEFC®, co oznacza, że są wykonane z produktów drzewnych pochodzących z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

Ważnym czynnikiem jest również zużycie wody. Można je zmniejszyć także dzięki optymalnemu spłukiwaniu toalet. Innowacyjna technologia spłukiwania HygieneFlush zapewnia silny strumień spłukiwania. Niezależne testy pokazują, że ta nowa technika spłukiwania optymalnie czyści całą wewnętrzną powierzchnię toalety. 

Podobnie rozwój baterii Duravit koncentruje się na tworzeniu trwałych i wytrzymałych produktów. Trwałe produkty charakteryzują się ponadczasowo nowoczesnym wzornictwem, wysoką przyjaznością dla użytkownika i inteligentnymi funkcjami. Wszystkie baterie umywalkowe mają ograniczony przepływ wody do 5 l/min, a opcja MinusFlow zmniejsza go nawet do 3,5 l/min. Dzięki temu można zaoszczędzić energię i koszty, zwłaszcza w przypadku dużych projektów w obszarze hotelowym.

Płaskie siedzisko i znajdująca się za nim biała pokrywa tworzą precyzyjną, harmonijną całość – prysznic-toaleta z najnowszą, podnoszącą komfort technologią w bezkompromisowym, minimalistycznym stylu. (Źródło zdjęć: Duravit AG)

Jak technologia w łazience może poprawić komfort gości? 

Ponieważ świat staje się coraz bardziej cyfrowy, innowacyjne produkty, które zwiększają komfort użytkownika, trafiają również do łazienki. Jest to efekt końcowy procesu badań i rozwoju skoncentrowanego na kliencie, który łączy technologię, funkcjonalność i design w znaczący sposób. Oto kilka przykładów: toalety prysznicowe, lustra i baterie.

Kształt kwadratowej wersji wolnostojącej wanny z DuraSolid® o wymiarach 1250 x 1250 mm nawiązuje do kwadratowej umywalki nablatowej. Kąpiący się są zaproszeni do błogiego zanurzenia się w głębokiej wodzie, co przypomina japońską kąpiel w Onsen. (Źródło obrazu: Duravit AG)

Dzięki toaletom prysznicowym hotele mogą zaoferować swoim gościom komfort i optymalną higienę – bo nic tak nie oczyszcza jak woda. SensoWash® to synonim nowoczesnej, delikatnej i nieskazitelnej higieny. Toaleta z deską myjącą SensoWash® Starck f jest w równym stopniu ikoniczna i minimalistyczna. 

Światło to kolejny ważny temat dla projektantów i użytkowników. Dzięki zastosowaniu luster Duravit atmosfera świetlna w łazience może być dostosowana do wszelkich warunków konstrukcyjnych – czy to pod względem nastroju, atmosfery, wrażeń, designu czy techniki. Wreszcie baterie umywalkowe z czujnikiem: baterie bezdotykowe oferują higieniczne i inteligentne rozwiązanie dla przestrzeni publicznych.