– Przestronne: umywalki przystosowane do wózków inwalidzkich
– WonderGliss: łatwe czyszczenie
– HygieneGlaze®: antybakteryjna glazura
– Przestrzeń do poruszania się: Spełnione normy DIN
Gabinety lekarskie, zakłady opieki zdrowotnej i szpitale stają przed wieloma wyzwaniami, jeśli chodzi o projektowanie łazienek. Muszą one być nie tylko pozbawione barier, z odpowiednią przestrzenią dla osób na wózkach inwalidzkich i chodzących, dodatkowo opiekunowie muszą mieć dostęp do swoich pacjentów ze wszystkich stron i w każdym momencie, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Jednocześnie muszą być zachowane przepisowe minimalne rozmiary i normy DIN. Nie musi się to odbywać kosztem najlepszego wzornictwa, które jest równie ważnym czynnikiem jak w przypadku prywatnych łazienek.
Rozwiązania w strefie mycia gabinetów, klinik i szpitali
Duravit oferuje cztery warianty wzornicze dla strefy mycia, które umożliwiają zaprojektowanie łazienki lub pomieszczeń w gabinecie lekarskim z myślą o komforcie wszystkich osób: D-Code, DuraStyle, Architec i Starck 3. Modele Vital z tych serii spełniają aktualne normy DIN 18024/II i 18025/I+II dla łazienek bez barier i są przystosowane do wózków inwalidzkich.
Pod kątem obowiązujących wymagań w służbie zdrowia Duravit dostarcza ponadto specjalne modele bez przelewu i opcjonalnie bez otworu na baterię, oferując w ten sposób optymalną higienę. Umywalki serii DuraStyle i Starck 3 są opcjonalnie dostępne z wypalaną, łatwą do czyszczenia powłoką WonderGliss.
Specjalna powłoka hamuje rozwój bakterii
W ofercie znajdują się również toalety pasujące do umywalek bez barier. Te modele Vital są opcjonalnie wyposażone w innowacyjną glazurę ceramiczną HygieneGlaze, która ma działanie antybakteryjne, niezawodnie hamując rozwój bakterii.
Odstęp w toaletach bez barier wynosi 700 mm i zgodnie z normą DIN 18040 umożliwia łatwe przenoszenie i samodzielne korzystanie w jak największym stopniu. Jako przyrządy do przenoszenia zalecane są rozkładane, stabilnie zamocowane poręcze ze zintegrowanym uchwytem na papier toaletowy. Są one dostępne oddzielnie w specjalistycznych sklepach. Pacjent może się za nie chwycić i w razie potrzeby podciągnąć, co umożliwia mu aktywną pomoc lub możliwie samodzielne skorzystanie z toalety. Wystarczająca przestrzeń do manewrowania przed toaletą zapewnia bezpieczeństwo, jak również komfort dla personelu opiekuńczego.
Łatwe wejście: Prysznice zlicowane z podłogą
Brodzik zlicowany z podłogą to nie tylko doskonałe rozwiązanie pod względem wyglądu, ale także łatwość czyszczenia i pomoc w zapobieganiu upadkom. Brodziki o wymiarach 120 x 120 cm spełniają kryteria normy DIN 18025/I + II i 18040-2E dla łazienek bez barier, a ponadto oferują wystarczające pole manewru dla wszystkich zainteresowanych.
Brodzik Stonetto z wytrzymałego i antypoślizgowego materiału DuraSolid® Q osiąga klasę B odporności na poślizg i nadaje się do montażu bez barier zgodnie z DIN 18040. Brodziki podtynkowe spełniają kryteria norm 18025-1, 18025-2 i 18040-2E dla osób na wózkach inwalidzkich. Dla brodzików akrylowych z serii Tempano dostępna jest opcjonalna powłoka „Antislip”.