KOLEJNI NAJEMCY WPROWADZAJĄ SIĘ DO DL TOWER, JEDNEGO Z NAJNOWSZYCH PROJEKTÓW BIUROWYCH NA ŚLĄSKU

Canon i NDI S.A. Oddział Południe wprowadzili się do DL Tower, jednego z najnowszych projektów biurowych zrealizowanych w śląskiej metropolii. DL Tower to 17 000 mkw. najwyższej jakości powierzchni biurowych klasy A oraz handlowych i usługowych znajdujących się na parterze projektu oraz w sąsiednim biurowcu – DL Atrium, które razem tworzą przy ulicy Korfantego 138 unikalny, miastotwórczy projekt mixed-use. DL Invest Group, deweloper i właściciel projektu planuje budowę kolejnych nieruchomości w tej lokalizacji, które poszerzą katowicką ofertę powierzchni biurowych, a także handlowych, usługowych i gastronomicznych. Najemcy nowych lokali dostarczą komplementarnych względem potrzeb użytkowników nieruchomości i lokalnych społeczności funkcji. Znajdą się tam lub już funkcjonują między innymi sklepy spożywcze, piekarnia, drogeria, przychodnia medyczna, klub fitness, sklepy z wyposażeniem dla domu, przedszkole oraz restauracje i kawiarnie. Biurowiec DL Tower jak również kolejne nowe nieruchomości realizowane przez DL Invest Group będą certyfikowane w międzynarodowym systemie ekologicznej certyfikacji BREEAM.

DL Tower to projekt wyjątkowy na śląskiej mapie powierzchni biurowych. Wyróżnia go z jednej strony miastotwórcza koncepcja, według której powstał, a która zakładała możliwie dużą ilość komplementarnych względem siebie funkcji służących zarówno najemcom, jak i mieszkańcom okolicznych osiedli, a z drugiej wysoka jakość zapewniająca spełnienie potrzeb najbardziej wymagających najemców biurowych” – mówi Wirginia Leszczyńska, COO DL Invest Group. „Potwierdzeniem słuszności przyjętych przez nas biznesowych założeń jest z jednej strony wysoki stopień komercjalizacji naszych nieruchomości, a z drugiej współpraca z tak uznanymi markami jak Canon, NDI S.A. Oddział Południe czy PKP Cargo, która to spółka wynajęła wcześniej w biurowcu kilka pięter” – podkreśla Wirginia Leszczyńska.

DL Invest Group to polski inwestor i deweloper, który działa w oparciu o wyjątkowy model biznesowy gwarantujący najemcom wysoką jakość w trakcie całego okresu użytkowania nieruchomości. Wszystkie projekty realizowane przez DL Invest Group powstają w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz pozostają w portfolio firmy, która dba o ich jakość w czasie. Co więcej planując inwestycje firma przygotowuje długoterminowe plany rozwoju w danych lokalizacjach i budowę kolejnych powierzchni, a to gwarantuje najemcom możliwość ekspansji w danej lokalizacji bez konieczności przeprowadzania kosztownych relokacji.

„Każdy nowy projekt biurowy realizowany przez DL Invest Group zakłada również powstanie w ramach inwestycji biurowych przestrzeni serwisowanych – DL Space – umożliwiających zarówno długoterminowym najemcom, jak i innym firmom wynajem serwisowanych gabinetów czy sal konferencyjnych na elastycznych warunkach. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla mniejszych firm lub dla naszych długoterminowych najemców, którzy czasowo potrzebują powiększyć przestrzeń na przykład dla zespołów projektowych lub działań rekrutacyjnych” – mówi Wirginia Leszczyńska.

***

Canon jest światowym liderem i wiodącym dostawcą technologii obrazowania, profesjonalnego druku i systemów zarządzania obiegiem dokumentów. Od ponad 80 lat projektuje i dostarcza innowacyjne rozwiązania techniczne, wspierając użytkowników indywidualnych oraz przedsiębiorstwa w utrwalaniu za pomocą obrazu tego, co dla nich ważne. Portfolio marki obejmuje aparaty i kamery, drukarki konsumenckie i wielkoformatowe, a także usługi biznesowe i konsulting.

W ofercie Canon skierowanej do firm  znajdziemy m.in. :

  • plotery wielkoformatowe,
  • drukarki fotograficzne,
  • drukarki na papier ciągły,
  • systemy produkcyjne na papier cięty,
  • urządzenia do finishingu,

oraz pełne oprogramowanie wspomagające środowisko pracy, pozwalające w łatwy sposób zarządzać działaniami tych urządzeń bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy.

W nowym oddziale Canon w Katowicach dla klientów  dostępny jest także showroom z rozwiązaniami skierowanymi dla partnerów biznesowych z regionu Polski południowej oraz centrum wsparcia technicznego dla klientów firmy.

DL Invest Group to jeden z najdynamiczniej rozwijających się polskich inwestorów działających

na rynku nieruchomości komercyjnych. Zdywersyfikowany portfel nieruchomości składa się z

trzech segmentów: centrów logistycznych, centrów biurowych i parków handlowych. Starannie

wyselekcjonowane lokalizacje i projekty przemyślane pod względem architektonicznym,

funkcjonalnym i wykonawczym, przy zachowaniu rygorystycznych wymagań jakościowych, są

podstawą sukcesu Grupy DL Invest, której portfolio obejmuje już ponad 2 000 000 mkw.

nieruchomości.

Więcej informacji: www.dlinvest.pl