Kolejne 700 punktów ładowania aut z DKV w Polsce dzięki współpracy z Elocity

DKV Mobility, wiodąca europejska platforma B2B dla płatności i rozwiązań w trasie, rozszerza swoją sieć o ponad 700 publicznych punktów ładowania w Polsce, zarządzanych przez firmę technologiczną Elocity.  Nowe stacje ładowania będą dostępne dla użytkowników aplikacji DKV Mobility i karty DKV Fleet Card +Charge. Dla kierowców oznacza to jeszcze szerszy wybór miejsc z dostępem do energii elektrycznej.

Cieszymy się z partnerstwa z Elocity, bo dla naszych użytkowników to kolejne ułatwienie w korzystaniu z transportu zeroemisyjnego – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla pojazdów w DKV Mobility. –  Nasza współpraca powinna zwrócić uwagę zwłaszcza klientów flotowych i biznesowych. – dodaje Mehringer. Polska spółka Elocity dostarcza bowiem technologię dla nowoczesnych punktów ładowania prądem zmiennym AC, zlokalizowanych w dużych miastach, w tym w biurowcach i hotelach.

Podstawą rozwoju elektromobilności jest możliwość swobodnego poruszania się na terenie całej Europy. Niezbędny w tym celu jest nie tylko rozwój sieci, ale też narzędzia, które ułatwiają rozliczenia finansowe oraz zarządzanie flotą aut na prąd.

Oferujemy rozwiązania dla infrastruktury ładowania, które spełniają najwyższe wymogi jakościowe. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z międzynarodowymi liderami sektora, takimi jak DKV Mobility, i dodania do ich sieci – mówi Michał Baranowski, CEO Elocity. Sieć stacji, do których dostarczamy oprogramowanie, doskonale wpisuje się w międzynarodowe standardy. Cieszę się, że dostrzegają to nie tylko inwestorzy, decydujący się na partnerstwo z nami na zasadach white label, ale również doświadczone firmy, które od lat przyczyniają się do rozwoju motoryzacji i ułatwiają życie kierowców. – podsumowuje Baranowski.

Poszerzanie sieci z dostępem do energii elektrycznej to naturalny kierunek rozwoju DKV Mobility i kolejny krok dla zrównoważonej przyszłości. Operator od niemal 90 lat dostarcza pionierskie produkty i usługi dla transportu kołowego, które podnoszą wygodę i wydajność funkcjonowania firm. Przewoźnicy i floty aut osobowych mogą korzystać z rozwiązań oferowanych przez DKV w ponad 50 krajach Europy. Firma prowadzi wiodącą platformę B2B do płatności w trasie, która coraz większy nacisk kładzie na elektromobilność. Operator zapewnia dziś użytkownikom dostęp do ponad 344 000 punktów ładowania, do których dołączają właśnie nowe lokalizacje obsługiwane przez Elocity.

www.dkv-mobility.com

DKV Mobility prowadzi wiodącą w Europie platformę dla biznesu, oferującą rozliczenia oraz liczne usługi dla firm i pojazdów w trasie. Wyróżnia nas ok. 90 lat doświadczenia na rynku. Obecnie dzięki kartom paliwowo-serwisowym DKV Card ok. 259 000 naszych klientów może tankować i ładować swoje pojazdy. Zapewniamy dostęp do największej w Europie sieci akceptacji, na którą składa się: ok. 67 000 konwencjonalnych stacji paliw, ok. 344 000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz 20 000 stacji z paliwami alternatywnymi. Ponadto, DKV Mobility jest jednym z głównych operatorów rozliczających opłaty drogowe w Europie, a także dostawcą innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Oferujemy także rozległą sieć warsztatów oraz pomocy mobilnej, obejmującą ok. 30 000 warsztatów. W obszarze finansów jesteśmy liderem w usługach zwrotu podatku VAT. Zatrudniając około 1700 pracowników, firma DKV Mobility wygenerowała w 2021 r. obroty o wartości 12 mld euro, osiągając przychód za poziomie 492 mln euro. Celem operatora jest wspieranie transformacji branży TSL oraz motoryzacyjnej w dążeniu do zrównoważonej przyszłości.