Kilimandżaro – najnowszy kierunek w siatce Air France

Nowa trasa z Paryża od jesieni. Grupa Air France – KLM oferuje loty z Polski (przez Paryż i Amsterdam) do 3 miast w Tanzanii – Kilimandżaro, Dar Es Salam i na Zanzibar.

Warszawa, 27.06.2024 r.  – Linie lotnicze Air France zapowiedziały kolejną nowość w swojej ofercie lotów międzykontynentalnych. 18 listopada b.r. przewoźnik włączy do swojej siatki Kilimandżaro w Tanzanii. Będzie to – obok Salvadoru, Male i Kiruny – kolejna nowa destynacja, dokąd będzie można polecieć na pokładzie Air France w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym.

Loty do Kilimandżaro rozpoczną się 18 listopada br, a trasa będzie realizowana jako kontynuacja połączenia Paryż-Zanzibar. Podróżni będą mieli do dyspozycji 3 rejsy tygodniowo – w poniedziałki, środy i soboty. Lot będzie realizowany samolotem Airbus A350-900, z 34 miejscami w klasie biznes, 24 w klasie Premium Economy i 266 w klasie ekonomicznej.

Rozkład lotów Air France do Kilimandżaro*

AF874: wylot z Paryża (lotnisko CDG) o 10:10, lądowanie na Zanzibarze o 21:10. Wylot z Zanzibaru o 22:55, przylot do Kilimandżaro o 23:55 (tego samego dnia). Loty w poniedziałki, środy i soboty.

AF874 (ten sam numer lotu): wylot z Kilimandżaro o 1:25, przylot do Paryża (CDG) o 8:50 (tego samego dnia). Loty w wtorki, czwartki i niedziele.

Nowe połączenie: Paryż – Zanzibar – Kilimandżaro zastąpi dotychczasową trasę z Paryża przez Zanzibar do Dar Es Salam, którą Air France oferował do tej pory. Do stolicy Tanzanii będzie można nadal dotrzeć na pokładzie samolotów KLM, korzystając z lotów ze stopem w Kilimandżaro i na Zanzibarze.

Oferta lotów KLM do Tanzanii:

– połączenie Amsterdam – Kilimandżaro – Dar Es Salam (5 lotów tygodniowo),

– połączenie Amsterdam – Zanzibar – Dar Es Salam (2 loty tygodniowo)

Dzięki lepszej koordynacji rozkładów obu linii, Grupa Air France – KLM zaoferuje klientom szerszy wybór połączeń do miast w Tanzanii.

Kilimandżaro – pomiędzy śniegiem a sawanną

Kilimandżaro, zwane Dachem Afryki, jest najwyższą górą na kontynencie. Posiada trzy główne szczyty wulkaniczne: Mawenzi, Kibo i Shira i oferuje szeroką gamę tras dla pieszych. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Kilimandżaro jest także idealną bazą wypadową na safari w Kenii lub Tanzanii. Podróżując po tym regionie Afryki, można oglądać dziewicze, różnorodne krajobrazy i liczne gatunki zwierząt i roślin.

Szczegóły rozkładu i sprzedaż biletów na airfrance.pl

*wszystkie godziny podane według czasu lokalnego