Kaufland przyspiesza rozwój K-Scan. Usługa została wdrożona w trzynastu nowych lokalizacjach

Usługa K-Scan, która umożliwia samodzielne skanowanie produktów za pomocą specjalnego skanera lub własnego smartfona, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów Kaufland. Wobec tego sieć konsekwentnie zwiększa jej dostępność, wdrażając ją w kolejnych placówkach. W styczniu br. na liście marketów oferujących to innowacyjne rozwiązanie pojawiło się aż trzynaście nowych lokalizacji. W całej Polsce jest ich już 58.

Pilotażowe wdrożenia K-Scan w marketach Kaufland miały miejsce w sierpniu 2022 r. Sieć podjęła wówczas decyzję o implementacji innowacyjnego rozwiązania, odpowiadając na oczekiwania konsumentów związane z usprawnieniem procesu zakupowego. W tym okresie usługa była konsekwentnie rozwijana – zarówno poprzez umożliwienie skanowania produktów przy pomocy własnego smartfona z aplikacją Kaufland, jak i wdrożenie rozwiązania w kolejnych placówkach sieci. Tylko w styczniu br. ich lista wydłużyła się o trzynaście nowych lokalizacji, dzięki czemu usługa K-Scan jest dziś dostępna w 58 marketach w całym kraju.

K-Scan to projekt długofalowy – dążymy do tego, aby usługa była dostępna dla możliwie jak największej grupy naszych klientów w całym kraju. Rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem w każdej lokalizacji, w której jest wdrażane, co dodatkowo potwierdza, że cyfryzacja sprzedaży to istotny, ogólnokrajowy trend konsumencki. Z początkiem roku dynamika wdrożeń znacząco przyspieszyła. Tylko w styczniu K-Scan zadebiutował aż w trzynastu lokalizacjach, czym zrealizowaliśmy pierwotne założenia dotyczące całego kwartału. Zapewniamy, że w nadchodzących miesiącach nie zwolnimy tempa – mówi Natalia Tyczyńska, dyrektor Pionu Zarządzania i Procesów w Departamencie Organizacji Sprzedaży.

Na liście nowych marketów z dostępną usługą K-Scan dominują placówki z województwa śląskiego, których jest aż siedem. Są to sklepy zlokalizowane w Jastrzębiu Zdroju (ul. Harcerska 1D), Piekarach Śląskich (ul. Bytomska 41), Pszczynie (ul. Broniewskiego 1A), Rudzie Śląskiej (ul. Katowicka 26),  Rydułtowach (ul. Raciborska 140), Wodzisławiu Śląskim (ul. Witosa 28) i Żywcu (al. Jana Pawła II 7). Ponadto z rozwiązania od stycznia skorzystać mogą klienci sklepów w Kędzierzynie-Koźlu (ul. Kozielska 36), Krośnie (ul. Niepodległości 6A), Przemyślu (ul. Brudzewskiego 1), Skierniewicach (ul. Wyszyńskiego 15/17), Świdnicy (ul. Ceglana 2) oraz we Wrocławiu (ul. Sieradzka 7).

Więcej informacji o usłudze K-Scan, a także lista marketów, w których jest dostępna, znajdują się na stronie: https://www.kaufland.pl/dla-klienta/nasze-uslugi/k-scan.html.