Kancelaria DLA Piper utworzyła stanowisko eksperta ekonomicznego; objął je dr Damian Kaźmierczak

1 września 2022 – Dr Damian Kaźmierczak dołączył do kancelarii prawnej DLA Piper, gdzie objął nowo utworzone stanowisko eksperta ekonomicznego. Będzie wspierać działania warszawskiego biura w obszarze fuzji i przejęć, rynków finansowych, nieruchomości oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Damian Kaźmierczak jest doktorem nauk ekonomicznych i głównym ekonomistą w Polskim Związku Pracodawców Budownictwa, największej organizacji branżowej zrzeszającej firmy i integrującej kluczowych interesariuszy polskiego sektora budowlanego. Pracuje także jako adiunkt w Katedrze Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Do warszawskiego biura kancelarii DLA Piper dołączył z początkiem września.

Stworzenie stanowiska eksperta ekonomicznego to rozwiązanie, które nie jest powszechnie stosowane przez kancelarie w Polsce. W czasach bezprecedensowych przemian, jakie zachodzą w globalnej gospodarce pod wpływem konfliktów międzynarodowych, kryzysu energetycznego czy też narastającej niepewności związanej z wysoką inflacją i rekordowymi podwyżkami stóp procentowych, konieczne jest zapewnienie klientom o wiele silniejszego wsparcia z zakresu ekonomii i finansów – mówi Krzysztof Kycia, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie.

Połączenie praktyki prawnej z podejściem akademickim i analitycznym pozwoli jeszcze wyraźniej podnieść jakość doradztwa dla przedsiębiorstw i podmiotów gospodarczych.

Ekonomia i prawo są ściśle ze sobą powiązane. Doradztwo prawne nie może abstrahować od mechanizmów z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania, które wpływają na funkcjonowanie przedsiębiorstw i ich relacje z interesariuszami – mówi dr Damian Kaźmierczak. – Wierzę, że moja wiedza i doświadczenie w pracy z biznesem będzie doskonałym uzupełnieniem kluczowych dla DLA Piper kompetencji w obszarze funkcjonowania przedsiębiorstw, jak również wesprze kancelarię w obsłudze największych transakcji na rynku kapitałowym. 

DLA Piper działa w Polsce od 15 lat, doradzając największym światowym koncernom oraz krajowym spółkom z takich sektorów jak nowe technologie, finanse, handel, life sciences, energetyka czy nieruchomości. Na sukces klientów kancelarii pracuje w Polsce już niemal 200-osobowy zespół, a przychody warszawskiego biura DLA Piper w ostatnich trzech latach wzrosły o ponad połowę. Na krajowym rynku fuzji i przejęć kancelarii pozostaje w ścisłej czołówce doradców prawnych, zyskując uznanie klientów ze względu na zaangażowanie oraz nieszablonowe podejście do prowadzonych transakcji. Znajduje to odzwierciedlenie w stale rosnącym portfolio klientów, jak również w liczbie obsługiwanych projektów oraz uznaniu, jakim cieszy się kancelaria w międzynarodowych rankingach, takich jak Chambers and Partners, The Legal 500 EMEA, a także IFLR1000 i Mergermarket.

O DLA Piper

DLA Piper jest globalną firmą prawniczą wspierającą klientów w ponad 40 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach, co umożliwia jej zaspokajanie potrzeb prawnych klientów na całym świecie. Więcej informacji na temat biura i zakresu świadczonych usług można znaleźć na stronie: www.dlapiper.com.

Language versions »