Jesienny Kraków – odwiedź go z Leonardo Hotels

Kraków to miejsce wymarzone na jesienny relaks. Gdy cichnie wakacyjny gwar, łatwo znaleźć tu miejsca i klimat, jakich inne metropolie mogą mu pozazdrościć. Na odwiedzających czekają flagowe wydarzenia, z których słynie miasto królów: Unsound Festival, Targi Książki, Festiwal Conrada czy trwająca wystawa rzeźb Beksińskiego. A nocleg? Warto sprawdzić ofertę Leonardo Boutique Hotels w Krakowie.


Wyjątkowe oblicze Krakowa

W tym roku początek jesieni szczególnie nas rozpieszcza słonecznymi i ciepłymi dniami. Panująca aura zachęca do zwiedzania miejskich zakątków, a Kraków jest doskonałym miejscem do odkrywania tą porą roku. Warto zobaczyć ikoniczne galerie i muzea – jak Sukiennice, Muzeum Książąt Czartoryskich, MOCAK, czy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz przespacerować się tajemniczymi o tej porze roku Plantami i Bulwarami nad Wisłą. Nie bez powodu to miasto inspiruje artystów i słynie z zamiłowania do sztuki, a jego unikatowy klimat można poczuć zwłaszcza w urokliwych zaułkach Starego Miasta i Kazimierza, odkrywając ich klimatyczne podwórka i dziedzińce.

Takim magicznym miejscem na mapie Krakowa jest ukryte w murach zabytkowej kamienicy patio hotelu Leonardo Boutique Krakow Old Town. Ten połączony bezpośrednio z barem całoroczny taras jest wygodnym miejscem na odpoczynek podczas zwiedzania, a sam hotel to świetna baza wypadowa na krakowskie city breaki czy dłuższy relaks. Eleganckie wnętrza przynoszą ukojenie zmysłom, a tutejsza kuchnia usatysfakcjonuje wielbicieli lokalnych smaków.

Chcąc poznać Kraków od bardziej nowoczesnej strony, można skorzystać z kolei z oferty Leonardo Boutique Hotel Krakow City Center. Tutaj na gości również czeka urokliwe patio i lobby bar, jednak bardziej nowoczesny klimat tego miejsca i jego okolica – Zakole Wisły i Błonia – zachęcają do aktywnego wypoczynku i korzystania z jesiennych wydarzeń kulturalnych.

Jesień pełna wrażeń – dzieje się w Krakowie

Już 1 października rozpocznie się Unsound Festival. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja – poświęcone muzyce współczesnej i niezależnej wydarzenie cieszy się wieloletnią renomą wśród zapalonych melomanów i wszystkich ciekawych nowych, nietypowych dźwięków. W tym roku głównym motywem festiwalu jest DATA/DADA, a wystąpi m.in. legenda brytyjskiej muzyki Autechre, Hubert Zemler & Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble, Iceboy Violet i inni.

Druga połowa października to uczta dla czytelników i czytelniczek. 23 października rusza Festiwal Conrada, którego organizatorami są Miasto Kraków, KBF oraz Fundacja Tygodnika Powszechnego. Organizatorzy stwarzają okazję do zapoznania się z literaturą z różnych zakątków globu, a w tym roku Kraków odwiedzi m.in. Tahar Ben Jelloun, Sofi Oksanen czy Éric-Emmanuel Schmitt. Tegoroczna edycja odbywa się pod szyldem MIGRACJE.

26 października ruszają Targi Książki w Krakowie. Jak co roku, wydarzenie jest okazją do uzupełnienia domowej biblioteczki o premierowe książki wprost od wydawców, a także do uczestniczenia w spotkaniach z wieloma polskimi i zagranicznymi autorami. W ramach 26. edycji odbędą się Spotkania z Fantastyką i Fantastyką Naukową, Sobota z NON-FICTION, Festiwal Literatury Kobiecej czy Spotkania z Literaturą Young Adult.

Kraków zaprasza też na jedyną w swoim rodzaju wystawę czasową „Beksiński. Rzeźby”, która potrwa do 1 października – odbywa się w Ogrodach Królewskich na Wawelu. Kojarzony zwykle z fotografią i kultowymi obrazami artysta teraz jest przedstawiony pod mniej znanym obliczem: jako autor rzeźb. Na odwiedzających czeka 14 wyjątkowych eksponatów.

Miasto oferuje również stałe atrakcje, takie jak Nowohuckie Centrum Kultury, gdzie trwa seria koncertów „Jubileuszowa jesień w NCK”, Muzeum Narodowego, galerii sztuki współczesnej MOCAK czy wydarzenia organizowane w Tauron Arenie Kraków i Centrum Kongresowym ICE.

* * *

LEONARDO HOTELS CENTRAL EUROPE, z siedzibą w Berlinie, odpowiada za portfolio hoteli w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Hiszpanii i we Włoszech. Sieć działa w 9 krajach i 45 destynacjach, a jej portfolio oferuje 106 hoteli z ponad 17 000 pokojami. Jej marki to Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels i Leonardo Limited Edition. Znane są z dogodnych lokalizacji, wysokich standardów obsługi, a także nowoczesnego wystroju wnętrz z regionalnym charakterem.

Leonardo Hotels Central Europe jest częścią Fattal Hotel Group, która została założona w 1998 roku przez Davida Fattala. Aktualnie w Europie i Izraelu działa ponad 255 hoteli grupy z ponad 47 000 pokojami w 117 lokalizacjach i 20 krajach. Portfolio marek obejmuje Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels, Leonardo Limited Edition, Jurys Inn, Herods, U Hotels, 7 Minds, Rooms by Fattal, Fattal Terminal, Master Collection i Switch up. Izraelska grupa hotelowa jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (TASE). www.leonardo-hotels.com