Inteligentny Kamper z urządzeniami ekosystemu Nice Smart Home

Nice – globalny lider w dziedzinie rozwiązań do zarządzania domem, chcąc zaprezentować szerszej grupie klientów swoją technologię smart home, która jak się okazuje ma nie tylko zastosowanie w domach czy mieszkaniach, wyposażył w produkty domu inteligentnego – kamper. Nice zastosował w tym mobilnym domu szereg rozwiązań, które sprawiły, że kamper stał się pojazdem jeszcze bardziej wygodnym, innowacyjnym i zrównoważonym. Dzięki zastosowaniu technologii Nice możemy spędzać czas w podróży w pełnym komforcie, czując się przy tym bezpiecznie.

Wyjazdy kamperem stają się coraz bardziej popularne – także w Polsce. Podróżowanie kamperem daje nam niezależność związaną z noclegami, mobilność i elastyczność pozwalającą na zmianę planów podróży w każdej chwili, własne zaplecze gastronomiczne, możliwość zabrania dużego bagażu i w zależności od wyposażenia pojazdu – poczucie wygody, komfortu i bezpieczeństwa, co zapewnić nam mogą zainstalowane w kamperze urządzenia ekosystemu Nice Smart Home. Ich zastosowanie umożliwia zarządzanie markizą, kontrolę światła, ewentualnego zadymienia lub zalania, a także ostrzega przed potencjalnymi próbami włamania. Wszystkie czujniki systemu są ze sobą zintegrowane dzięki centrali Yubii Home, kompatybilnej z ponad 3000 urządzeniami także innych marek. Centrala zarządza wszystkimi elementami automatyki i komunikuje się z nimi – odbiera dane z czujników, przetwarza je i nadaje komunikaty w celu wykonania odpowiednich działań. Automatyczne scenariusze, zdalne sterowanie wszystkimi inteligentnymi urządzeniami sprawią, że podróżowanie kamperem stanie się prostsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Do centrali  podłączony jest Nice Hubpowerbank – niewielki, przenośny router GSM, który jest również awaryjnym źródłem zasilania. Pozwala on na podtrzymanie napięcia centrali – szacunkowo aż do 12 godzin. Dodatkowo, po włożeniu karty SIM, Nice HubPowerbank zapewni dostęp do WiFi – działa wówczas jak klasyczny router, do którego można podłączyć 10 urządzeń. Znakomicie sprawdza się w sytuacjach gdzie mamy ograniczony dostęp do źródeł prądu czy internetu.
To idealne rozwiązanie dla kamperów, ale także dla budynków w trakcie budowy, domków letniskowych, czy łodzi.

W kamperze zamontowano szereg urządzeń z ekosystemu Nice, które czynią podróż bezpieczniejszą i w pełni komfortową. Do gniazdka elektrycznego został wpięty Nice Plug-Control. To inteligentne, zdalnie sterowane gniazdko, które podłączone do urządzeń elektrycznych mierzy zużycie energii i umożliwia sterowanie włączaniem i wyłączaniem dowolnego urządzenia o mocy wyjściowej do 2,5 kW. Wbudowany pierścień LEDowy sygnalizuje poziom chwilowego poboru mocy w postaci odpowiedniego koloru. Nice Plug-Control jest kompatybilny z większością urządzeń elektrycznych. Na ścianie przy drzwiach wejściowych, w specjalnym uchwycie umieszczony został pilot  MW1, do sterowania markizą. Zasięg jego działania to 200 m w otwartym terenie i 35 m wewnątrz.

  

We wszystkich otworach okiennych i drzwiach zainstalowane zostały czujniki Door/Window Control, które za pomocą dedykowanej aplikacji – Yubii App, będziemy mogli sprawdzić czy nie zapomnieliśmy zamknąć okien lub drzwi i czy pod naszą nieobecność nikt niepowołany nie próbował się dostać do naszego kampera.

  

W łazience umieszony został  czujnik zalania – Flood Control. W razie ujawnienia wycieku wody sygnał przesyłany jest do centrali sterującej, a my możemy dostać od razu powiadomienie na nasz telefon komórkowy. Na suficie znalazł się Smoke-Control, który nie tylko wykrywa dym, ale także reaguje na podwyższoną temperaturę. Jest on w stanie przesyłać nam informacje o ewentualnym zagrożeniu już na wczesnym etapie, zanim pojawi się ogień.

  

W kamperze zamontowana została markiza, dzięki której możemy niezależnie od pogody biwakować na zewnątrz pojazdu. Markiza napędzana jest siłownikiem rurowym Nice Era FIT MHT. Jest to silnik do markiz z elektronicznym wyłącznikiem krańcowym położenia z wbudowanym odbiornikiem radiowym FLOR i ręcznym ruchem awaryjnym. Umożliwia bezpieczne i szybkie programowanie, z możliwością zablokowania pamięci przed przypadkowym wykasowaniem. Daje możliwość zaprogramowania kilku położeń pośrednich. Technologia gwarantuje, że naprężenie materiału markizy jest zawsze optymalne.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego urządzenia ekosystemu Nice Smart Home
zamontowane w kamperze:

Zachęcamy do kontaktu z naszymi instalatorami, którzy pomogą uczynić z Waszego kampera inteligentny wakacyjny dom na kółkach. Życzymy miłej podróży i niezapomnianych przygód!

Nice

Założona na początku lat 90. firma Nice jest globalnym liderem w dziedzinie rozwiązań do zarządzania domem, oferującym kompleksową gamę zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu i przemysłu. Oferuje również szeroką gamę inteligentnych i zintegrowanych urządzeń i systemów do zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych z zakresu bezpieczeństwa i kontroli dostępu, sztucznej inteligencji (AI), zdrowia i wellness, zarządzania energią oraz sprzętem AV. Nice wdraża strategiczny plan ekspansji i rozszerza portfolio oferowanych produktów i zintegrowanych platform. Firma pozostaje zaangażowana w oferowanie szerokiej gamy dostosowywalnych, przyjaznych dla użytkownika końcowego rozwiązań i dąży do wzmocnienia ekspansji na rynkach o wysokim potencjale wzrostu, umacniając i odnawiając swoją markę, by konkurować w nowych segmentach rynku. Obecnie Nice może pochwalić się organizacją liczącą ponad 2800 profesjonalistów na pięciu kontynentach, a także 15 centrami badawczo-rozwojowymi i 13 zakładami obsługującymi partnerów i klientów w ponad 100 krajach na całym świecie. www.niceforyou.com