Inteligentny dom – przyszłość urządzeń RTV i AGD

Sztuczna inteligencja (AI) to jeden z najgorętszych tematów ostatnich tygodni. Jedni przyglądają się jej z ciekawością, drudzy podchodzą do niej z dystansem. A jednak – innowacyjne technologie oparte na AI otaczają Cię już teraz, chociaż możesz nie zdawać sobie z tego sprawy. Nie wierzysz? Rozejrzyj się po własnym domu. Telewizor z opcją Smart TV czy urządzenia AGD kompatybilne z aplikacją w telefonie są domowym „must have”. Przyglądamy się inteligentnym technologiom domowych urządzeń oraz płynącym z nich korzyściom.

Zastosowanie innowacyjnych technologii w urządzeniach RTV i AGD

Dynamiczny rozwój nowych technologii sprawia, że coraz częściej znajdujemy ich zastosowanie w urządzeniach codziennego użytku, w tym wyposażenia domowego. Sprzęty RTV oraz AGD wyposażone w inteligentne technologie są częścią tzw. inteligentnego domu (ang. smart home). To koncept tworzący spójny system zarządzany przez smartfon. Inteligentne urządzenia są gwarancją wygody, bezpieczeństwa oraz oszczędności, a ich powszechne zastosowanie podnosi poziom życia i ułatwia codzienne obowiązki.

Zastosowanie innowacyjnych technologii, w tym sztucznej inteligencji, w urządzeniach domowych, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia domowej sieci przed nieuprawnionym dostępem oraz zabezpieczenia danych. Dlatego decydując się na urządzenia wyposażone w nowoczesne rozwiązania postaw na sprawdzonych producentów.

Smart Home – by żyło się lepiej

Podstawą inteligentnego domu są urządzenia RTV i AGD, które dzięki nowoczesnym technologiom tworzą zintegrowany system. Ich zastosowanie ma 3 główne cele: zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa oraz oszczędności. Jak wygląda to w praktyce?

Po pierwsze, inteligentne urządzenia wyposażone są w szereg nowoczesnych funkcji, których zadaniem jest ułatwienie codziennych obowiązków. Dzięki zastosowaniu automatycznych programów oraz nowoczesnych funkcji korzystanie z nich jest o wiele łatwiejsze i bardziej intuicyjne niż w przypadku urządzeń starszej generacji. Co więcej, część pracy może być wykonywana za Ciebie, dzięki zaprogramowanej pracy urządzenia. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji urządzenia AGD uczą się Twoich nawyków i dostosowują się do Twoich potrzeb. Przykładem tego jest obniżenie temperatury w lodówce zanim otworzysz jej drzwi. Lodówka potrafi monitorować nasze zachowania i uczyć się ich. Kolejnym przykładem jest automatyczne dobieranie programu czy autodozowanie detergentu w pralce na podstawie ilości załadunku i poziomu zabrudzenia tkanin.

Po drugie, zastosowanie inteligentnych urządzeń gwarantuje większe bezpieczeństwo, ponieważ urządzenie samo poinformuje Cię o ewentualnej awarii lub błędach w pracy. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów oraz czujników, które posiadają funkcję autodiagnozowania.

Po trzecie, ale nie mniej istotne, urządzenia typu „smart” to idealny sposób na oszczędzanie energii oraz wody, a co za tym idzie – pieniędzy. Sprzęty w inteligentnym domu połączone są w jeden system, którego pracę w łatwy sposób możesz monitorować za pomocą smartfona. Kontrola zużycia energii i wody jest możliwa na bieżąco, dzięki czemu w trybie natychmiastowym możesz optymalizować działanie urządzenia. Pomocne są tu również ekologiczne tryby oraz nowoczesne funkcjonalności. Nowoczesne urządzenia pobierają o wiele mniej energii oraz wody od tych starszej generacji, dlatego wybór innowacyjnych urządzeń pomaga w budowaniu ekologicznych nawyków.

Inteligentne urządzenia AGD – dla codziennego komfortu

Nowoczesne urządzenia AGD, określane mianem „smart”, są coraz bardziej popularne i stanową znaczącą część oferty producentów. Nic dziwnego – zarządzanie każdym urządzeniem ze swojego smartfona stanowi wielkie ułatwienie codziennych obowiązków. Telefon pełni funkcję pilota oraz urządzenia do monitoringu, które pozwala sprawdzać i optymalizować pracą urządzeń. Tym samym pozwala na oszczędność zarówno energii oraz wody, jak i czasu.

W ofercie marki Hisense inteligentne urządzenia AGD wyposażone są w  ConnectLife – autorski system operacyjny do sterowania urządzeniami AGD. Dzięki jego wykorzystaniu zarządzanie domem i sterowanie urządzeniami jest jeszcze łatwiejsze, a potrzebny do tego jest jedynie smartfon. Dzięki ConnectLife możesz monitorować pracę wszystkich urządzeń zdalnie. Wykorzystanie aplikacji pozwala na większy komfort.

Smart TV i nowoczesne technologie w Twoim TV 

Technologia Smart TV jest obecna na rynku od długiego czasu i jest już dobrze rozpoznawalna. Koncept inteligentnej telewizji opiera się na systemie operacyjnym, który sprawia, że urządzenie jest multimedialne – telewizor obsługuje platformy streamingowe i z łatwością łączy się ze smartfonem. Główną zaletą Smart TV jest oczywiście komfort oglądania. Widz przestaje być zależny od tradycyjnego programu telewizyjnego. Dzięki licznym platformom streamingowym, do których ma dostęp dzięki Smart TV, może oglądać, co chce, gdzie chce i na jakim urządzeniu chce. Platformy Smart TV gwarantują dużą wygodę, ale także pozwalają dostosować parametry urządzenia do własnych potrzeb.

Telewizory Hisense posiadają autorski system operacyjny – VIDAA, który po raz pierwszy został zastosowany w 2014 roku. Platforma oferuje dostęp do najpopularniejszych międzynarodowych oraz lokalnych aplikacji streamingowych. Aby zapewnić użytkownikowi najwyższy poziom komfortu, system VIDAA został zaprojektowany tak, aby korzystanie z niego było intuicyjne. Pozwala na to przyjazny i szybki interfejs, który łatwo można dostosować do swoich potrzeb.

Dzięki gromadzonym danym system Smart TV uczy się nawyków użytkownika, co pozwala na automatyczne dostosowanie się do preferencji oglądającego. Istotnym elementem przechowywania danych przez wybrany system Smart TV jest pewność, że są one przechowywane w odpowiedni sposób. Potwierdzeniem bezpieczeństwa systemu VIDAA jest uzyskany certyfikat TÜV Rheinland Privacy by Design, który przyznawany jest za najwyższe standardy w zakresie ochrony prywatności danych, zapobiegania atakom sieciowym i cyberbezpieczeństwo.

Smart TV to jeden z przykładów szerokiego zastosowania innowacyjnych technologii. Rozwój nowoczesnych technologii daje wiele możliwości ich zastosowania we współczesnych urządzeniach. Oprócz inteligentnego oprogramowania, możemy dostrzec je również na poziomie funkcjonalności urządzeń. I tak, aby zapewnić najwyższą jakość oglądania, telewizory Hisense wykorzystują sztuczną inteligencję do samodzielnego dostosowywania parametrów telewizora do otoczenia. W zależności od pory dnia i nasłonecznienia, urządzenia dostosowują jasność obrazu, dzięki czemu zapewniają wyjątkowy komfort oglądania w każdych warunkach. Co więcej nowoczesne algorytmy pozwalają na upłynnienie obrazu, dzięki czemu obraz jest jeszcze bardziej naturalny. Ma to szczególne znaczenie podczas oglądania sportu. Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest również przez piloty telewizorów Hisense, które wyposażone są w mikrofon. Umożliwia to sterowanie głosowe urządzeniem. Dzięki nowoczesnej technologii głos jest rozpoznawany przez system, co pozwala na szybkie i łatwe sterowanie, nawet w języku polskim.

ConnectLife oraz VIDAA Smart TV, czyli inteligentne technologie od Hisense, są przykładem wykorzystania rozwoju technologii do poprawy jakości życia oraz ułatwienia codziennych obowiązków. Połączenie ConnectLife z VIDAA tworzy sprawnie działający ekosystem do zarządzania inteligentnym domem. Tym sposobem marka realizuje swój cel dostarczania konsumentom rozwiązań premium.

Dowiedz się więcej na stronie: https://pl.hisense.com/