InPost wyśle Twoją allegrową paczkę z Polski do Czech

Nowa usługa dla użytkowników Allegro w Czechach

InPost, lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, podpisał umowę z Allegro – największym oryginalnie europejskim marketplace’m, na obsługę przesyłek zamawianych przez użytkowników platformy do Czech. Usługa będzie dostępna od września, a docelowo będzie rozszerzana na kolejne kraje. Allegro udostępni swoją sieć partnerom logistycznym, a InPost będzie odpowiedzialny za pierwszy etap transportu, tzw. “First Mile”. Charakterystyczna etykieta przewozowa z logotypami obu firm będzie widnieć na paczkach nadawanych do Czech u kuriera InPost, przez Paczkomat® oraz w PaczkoPunkcie InPost. Firmy zakładają obsługę nawet 2 mln przesyłek do końca 2023 roku.

– Współpraca InPost z Allegro od wielu lat układa się bardzo dobrze. Nasze statystyki pokazują, że co roku skokowo rośnie liczba użytkowników platformy wybierających dostawę do urządzeń Paczkomat® lub kuriera InPost. Sprzedawcy na Allegro mają szeroki wachlarz usług, które możemy zaoferować, a kupujący mogą korzystać ze swoich ulubionych maszyn Paczkomat® w opcji Allegro Smart, zaś przy odbiorze z opcji multiskrytka. To sprawia, że zakupy na platformie Allegro są wygodne, a dostawa bardzo szybka. Dlatego InPost to idealny partner dla kolejnych, innowacyjnych usług – jak zamówienia wysyłane do Czech – podkreślił Rafał Brzoska, prezes i założyciel InPost.

InPost jako pierwszy partner Allegro obsłuży ruch po polskiej stronie, by na terenie Czech przekazać logistykę należącemu do Allegro operatorowi WE|DO lub innym zainteresowanym dostawcom. Wszystko w ramach jednego, zarządzanego przez Allegro systemu.

– Nieustannie pracujemy nad poprawą szybkości, niezawodności i kwestią kosztów każdej dostawy realizowanej w imieniu ponad 20 000 sprzedawców na naszej nowej czeskiej platformie Allegro.cz. Ta nowa forma międzynarodowych przesyłek pod egidą Allegro to świetna wiadomość zarówno dla klientów, jak i sprzedawców. Przesyłki nadawane w Polsce za pośrednictwem InPost będą przechodzić do czeskich operatorów „Final Mile”, w tym do naszego WE|DO. Cieszymy się, że nasza współpraca z InPost umożliwiła nam stworzenie pionierskiej usługi, która jest szybka, prosta i skalowalna – powiedział Roy Perticucci, prezes Allegro.

Nowa usługa obejmie przesyłki o maksymalnej wadze 30 kg oraz sumie wymiarów nieprzekraczającej 220 cm (szerokość + wysokość + długość), przy czym długość najdłuższego boku może wynieść maksymalnie 120 cm.

######

O InPost

InPost (AEX: INPST) to wiodąca platforma dostaw dla e-commerce w Europie. Założony przez Rafała Brzoskę InPost to obecnie wiodąca platforma dostaw dla e-commerce, która zrewolucjonizowała rynek przesyłek w Polsce. Pierwsze urządzenia Paczkomat® oznaczone żółto-czarnym logo pojawiły się w Krakowie w 2009 roku i bardzo szybko stały się charakterystycznym elementem polskich miast. Dziś sieć urządzeń Paczkomat® InPost jest największą i najwygodniejszą automatyczną siecią odbioru i nadawania przesyłek w Europie – to łącznie niemal 28 tysięcy nowoczesnych urządzeń, z czego już ponad 19 tysięcy w Polsce. InPost świadczy także usługi kurierskie i fulfillment dla sprzedawców e-commerce w Polsce, współpracując z ponad 40 000 e-sprzedawców. Tylko w roku 2022 firma w ramach usług kurierskich i do urządzeń Paczkomat® obsłużyła 744,9 milionów przesyłek.

Od samego początku ambicją Rafała Brzoski było wyjście daleko poza granice kraju i stworzenie największego sukcesu biznesowego Polski na arenie europejskiej. Usługi InPost są dziś dostępne także dla klientów w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpani, Portugali i krajach Beneluxu. W lipcu 2021 roku InPost przejął za 513 mln euro francuskiego potentata logistycznego Mondial Relay, co było największą polską prywatną inwestycją zagraniczną. Wejście firmy w 2021 roku na giełdę EURONEXT-Amsterdam było największym debiutem europejskiej spółki technologicznej w historii kontynentu.

Paczkomat® InPost zapewnia konsumentom tańszą, elastyczną, wygodną, przyjazną dla środowiska i bezdotykową opcję dostawy. Dzięki temu InPost tworzy najbardziej ekologiczne rozwiązanie dostaw dla handlu elektronicznego – dostawa do urządzeń Paczkomat® redukuje emisję CO2 o dwie trzecie w porównaniu z dostawami kurierskimi na obszarach miejskich i aż o 90% na obszarach wiejskich. Ponadto pozwala na zmniejszenie zatorów komunikacyjnych, a także zapewnienie wygodniejszego rozwiązania w zakresie dostarczania paczek konsumentom w trybie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i bez konieczności oczekiwania na przesyłkę w domu. Aplikacja mobilna InPost „InPost Mobile” to jedna z najpopularniejszych aplikacji w Polsce.

Więcej informacji na: www.inpost.pl

O Allegro

Allegro to wiodąca platforma e-commerce dla europejskich klientów i sprzedawców, zapewniająca dziesiątkom milionów konsumentów w UE dostęp do jak najszerszego wyboru ofert, najlepszych cen i jak najwygodniejszej dostawy. Dzięki połączeniu z Mall Group i WE|DO stworzona ponad dwie dekady temu w Poznaniu Grupa Allegro zbudowała największy i wciąż się rozwijający zespół ponad 7.000 utalentowanych pracowników w Europie Centralnej i Wschodniej, bazę około 18 milionów klientów i 135.000 sprzedawców. W myśl swych wartości Allegro działa zwinnie, koncentruje się na kliencie i sięga wysoko, nieustannie się ucząc i dbając o rozwój – nie tylko swój, ale też innych. To odpowiedzialna społecznie platforma dla zrównoważonych wyborów i zakupów, ale też rozwoju biznesu jak i własnej kariery. Dzięki temu Allegro odnotowało nie tylko duży wzrost biznesowy przy coraz większej skali działalności oraz plasuje się w pierwszej setce serwisów na świecie pod względem liczby odwiedzin miesięcznie, ale też może się poszczycić najwyższymi w branży wskaźnikami zadowolenia klientów.