Idea Creative Group zrealizowała wydarzenie dla marki Michelin

5. edycja akcji Kilometry Pomocy Michelin dobiegła końca. Za realizację wydarzenia odpowiadała agencja Idea Creative Group. 

Kilometry Pomocy Michelin to charytatywna impreza sportowa, która już na dobre wpisała się w terminarz imprez na Warmii i Mazurach. Co ważne, jak pokazała wspólna akcja pracowników Michelin z mieszkańcami Olsztyna,  możliwe jest połącznie zdrowego trybu życia z pomaganiem przez zabawę.

Każdy pokonany przez uczestników kilometr – rowerem, marszem bądź biegiem –  Michelin  zamienia na złotówki i przekazuje na  zakup sprzętu medycznego. W tym roku celem imprezy było wyposażenie stanowiska do intensywnej terapii noworodka na Klinicznym Oddziale Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. prof dr. Stanisława Popowskiego.

Kompleksową produkcją wydarzenia zajęła się agencja Idea Creative Group. „Możliwość powrotu do wydarzeń plenerowych jest bezcenna, albowiem towarzyszą im emocje, które na długo pozostają w uczestnikach. Warto zaznaczyć, że Kilometry Pomocy Michelin to realna pomoc nie tylko placówce, lecz całej społeczności regionu warmińsko-mazurskiego. Stanowi to bezcenny wkład we wzrost społecznej świadomości odnośnie bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka” – mówi Aneta Radzimirska, CEO w Idea Creative Group.

Agencja odpowiedzialna była za stworzenie sceny z ekraniami diodowymi, a także przygotowanie stref wydarzenia, które dedykowane były zarówno zawodnikom, jak i samym kibicom. Co ważne, poszczególne konkurencje pokazywane były na telebimach za pomocą obrazu z kilku kamer, w tym zamieszczonej na dronie. Z uwagi na indywidualny i zbiorowy pomiar czasu wraz z przebytym dystansem, na potrzeby eventu powstała dedykowana platforma internetowa, która – z racji przedstawiania w czasie rzeczywistym osiągniętych rezultatów zarówno z poziomu poszczególnych uczestników, jak i sumy osiągniętych kilometrów – musiała spełniać restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa.

W ramach kompleksowego przygotowania wydarzenia Idea Creative Group odpowiadała również za techniczne aspekty akcji – w tym wynajem terenu, zdobycie niezbędnych pozwoleń na stworzenie tras (rowerowych oraz biegowych), a także ich wyznaczenie i oznakowanie. 

Agencja postawiła również na wzmocnienie marki poprzez identyfikację wizualną, stąd też położyła tu nacisk na spójność wszystkich elementów graficznych akcji. 

Podczas eventu nie zabrakło również elementów w duchu eko. Dlatego na zawodników czekała woda w butelkach z recyklingu, a także zdrowa przekąska w postaci jabłek. Z uwagi na dbałość o naturę, zrezygnowano z drukowanych banerów, promujących wydarzenie i postawiono na ich digitalową formę. Warto również podkreślić, że w ramach podziękowań dla wszystkich uczestników przygotowany został medal, zawieszony na wstążce z materiału z recyklingu.

Idea Creative Group to agencja świadcząca usługi w szeroko pojętej komunikacji. Działania Idea Creative Group osadzone są na czterech filarach: idea events (organizacja wydarzeń offlinowych), idea events online (transmisje online, produkcje hybrydowe oraz telewizyjne), idea digital (projektowanie i stawianie stron www, kampanie bannerowe, działania w social mediach, influencer marketing, aplikacje) oraz idea communication (strategia komunikacyjna, zintegrowane kampanie reklamowe).