ID LOGISTICS ROZPOCZYNA WSPÓŁPRACĘ Z GRUPĄ KSGB, liderem branży obuwniczej

ID Logistics, lider logistyki kontraktowej, rozpoczyna współpracę z KSGB EUROPE, firmą projektującą i sprzedającą na całym świecie obuwie marek Palladium i K-SWISS. W ramach obsługi logistycznej operator odpowiadać będzie za odbiór, przygotowanie i dystrybucję zamówień z magazynu w Moreuil do klientów w całej Europie. O wyborze ID Logistics zadecydowała jego doskonała znajomość branży oraz unikalne know-how w świecie mody ready-to-wear.

O wYBORZE ID Logistics DECYDuje DOSKONAŁOŚĆ operacyjnA

KSGB, specjalizując się w produkcji obuwia, prowadzi zrównoważoną a zarazem złożoną działalność logistyczną. Z uwagi na dwa główne okresy wzmożonej aktywności (wiosna i jesień), regularne rotacje zapasów i dużą liczbę referencji, firma potrzebowała wsparcia logistycznego ze strony operatora z doskonałą znajomością branży i sprawdzonymi procesami obsługi w okresach wzmożonej aktywności. Istotne znaczenie miało także to, aby dysponował magazynem, a obsługę mogły zapewnić doświadczone zespoły operacyjne.

ID Logistics będzie wspierać działania logistyczne KSGB przez 6 lat. Będą one prowadzone w magazynie w Moreuil (departament Somme), współdzielonym z innymi markami sportowymi. Za jego obsługę odpowiada zespół ID Logistics, który ma duże doświadczenie we wsparciu operacji dla branży modowej ready-to-wear, i co się z tym wiąże, doskonałą znajomość zasad zarządzania produktami oraz referencjami, takimi jak w przypadku KGSB. W czasie szczytów sprzedażowych szybką obsługę zamówień zapewni blisko 100 pracowników.

Magazyn w Moreuil ma powierzchnię 50 000 m², z czego na obsługę produktów KGSB  przeznaczonych zostanie 12 000 m² . W ramach współpracy ID Logistics będzie zarządzać odbiorem i wysyłką ponad 1 miliona par butów rocznie, zarówno do dystrybutorów B2B jak i e-commerce B2C.

TECHNOLOGIE DLA WSPARCIA OBSŁUGI PIKÓW SPRZEDAŻOWYCH

ID Logistics wdrożył dla KSGB system Infolog WMS, który jest najbardziej odpowiednim i elastycznym narzędziem dla obsługi tego typu procesów magazynowych. Dodatkowo, aby przyspieszyć rozładunek i przyjęcie wielu paczek, ID Logistics zainstalował automatyczny przenośnik teleskopowy, wykorzystywany do odbioru przesyłek z kontenera. Szczególną uwagę zwrócono też na wdrożenie rozwiązań zwiększających ergonomię stanowisk pracy, tak aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo i komfort, przy jednoczesnym wzroście efektywności.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z Grupą KSGB. Wzmocni to naszą wiedzę i doświadczenie w obsłudze branży modowej i obuwniczej. Nasz magazyn w Moreuil doskonale odpowiada na potrzeby klienta, dzięki wyjątkowo wykwalifikowanemu zespołowi” – Eric Hémar, prezes Grupy ID Logistics.

    

    o ID LOGISTICS:

Grupa ID Logistics, zarządzana przez Erica Hémara, jest międzynarodowym operatorem logistyki kontraktowej, z przychodami na poziomie 2,5 mld EUR w 2022 r. ID Logistics zarządza 365 lokalizacjami w 17 krajach, dysponuje
8 mln mkw. powierzchni magazynowej w Europie, Ameryce, Azji i Afryce. Zespół ID Logistics tworzy 30 000 pracowników.

Firma kreuje zaawansowane technologicznie rozwiązania dla klientów z takich sektorów jak handel detaliczny, e-commerce czy FMCG. Od momentu powstania, w 2001 r., grupa ID Logistics jest zaangażowana w szereg projektów społecznych i proekologicznych, w myśl ambitnej polityki CSR.

Akcje ID Logistics są notowane na rynku regulowanym przez Euronext w Paryżu, Compartment A (kod ISIN: FR0010929125, Ticker: IDL).