Hotel Bellotto w Warszawie dołącza do
 Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego

Usytuowany w murach XVI-wiecznego Pałacu Prymasowskiego hotel Bellotto, został członkiem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP). Przyjęcie do organizacji to zasługa długoletniej tradycji obiektu oraz zobowiązanie się do ciągłego doskonalenia standardów branży turystycznej w Polsce.

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego jako wiodąca instytucja reprezentująca branżę hotelarską w kraju, zgromadziła w ciągu 21 lat swojej działalności wybitnych liderów oraz obiekty hotelowe. Obecnie do organizacji należy 568 hoteli, czyli około 22 procent wszystkich skategoryzowanych obiektów w Polsce. W tym roku do członków Izby dołączył również pięciogwiazdkowy Hotel Bellotto na starym mieście.

Hotel Bellotto członkiem IGHP

Włączenie Hotelu Bellotto do tej elitarnej grupy jest potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług oraz dbałości o najwyższe standardy.

“Przyjęcie Hotelu Bellotto do Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego to dla nas ogromne wyróżnienie. Członkostwo potwierdziło naszą intensywną pracę w dążeniu do doskonałości w obsłudze gości oraz podnoszenia standardów w branży hotelarskiej w Polsce. Jesteśmy bardzo zadowoleni i gotowi do aktywnego udziału w działaniach Izby, aby wspólnie przyczyniać się do rozwoju naszej branży oraz promocji Polski jako atrakcyjnego miejsca turystycznego.” – powiedział Dyrektor Hotelu Bellotto, Maciej Wołoszczak.

Wśród członków IGHP obecne są nie tylko polskie hotele, lecz także 49 dostawców produktów i usług dla hotelarstwa, jeden instytut, a także fundacja oraz pięć szkół, w tym trzy średnie i dwie wyższe. Od 2003 roku IGHP jest rzecznikiem środowiska biznesu hotelarskiego i gastronomicznego w kontaktach
z administracją państwową i Unią Europejską. IGHP aktywnie działa na rzecz hotelarstwa, wspiera inicjatywy gospodarcze swoich członków, opracowuje opinie branżowe w interesie członków Izby
i branży oraz promuje społeczną odpowiedzialność biznesu. Ponadto, Izba rozwija działalność edukacyjną, organizując specjalistyczne kampanie i szkolenia z kluczowych dla hotelarzy zagadnień, takich jak RODO, sprzedaż i marketing czy revenue management.

Hotel Bellotto w zeszłym roku szczególnie udowodnił, że sztuka jest wpisana w jego DNA. W obiekcie zostało zorganizowanych łącznie siedem „Spotkań ze sztuką”– wystawy, wernisaży, pokazów mody, prezentując prace zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych artystów. Każde spotkanie było doskonałą okazją do eksploracji różnych form artystycznych, dzięki którym hotel odnotował znaczący wzrost zarówno w liczbie gości, jak i w ogólnym zadowoleniu stałych klientów. Zwycięzca w konkursie Profit Hotel Awards 2023 w kategorii Hotel Butikowy, został zaprojektowany z dbałością o najmniejszy szczegół z szacunkiem do tradycji. Hotel oferuje dwadzieścia ekskluzywnych pokoi i apartamentów. Ich

przestronne i jasne wnętrza, otulają miękkie, załamujące światło welury. Każdy urządzony z dużą dbałością o detale tak, aby jak najlepiej oddawał klimat zabytkowego miejsca. Hotel Bellotto oferuje również 7 sal konferencyjnych z doskonałym zapleczem technicznym, wyposażonych  w najwyższej jakości sprzęt audiowizualny, mogących gościć w sumie ponad 550 osób. Eleganckie, naturalnie oświetlone wnętrza sprawią, że spotkanie biznesowe będzie prawdziwą przyjemnością.