Hotel Bellotto – tu zaczyna się Twoja historia

Imponujący Hotel Bellotto w Warszawie stoi dumnie zaledwie kilka minut od historycznego Starego Miasta, sąsiadując z Teatrem Wielkim i Operą Narodową. XVI- wieczny pałac, w którym mieści się hotel od zawsze przyjmował w swoich murach najwytworniejszych gości ze świata politycznych elit i showbiznesu. To elegancka przestrzeń stworzona z myślą o całkowitym relaksie i ekscytujących wrażeniach.

Przyciągająca wzrok i zachwycająca architektura subtelnie połączona ze stylem współczesnym sprawiają, że każdy gość czuje się w Hotelu Bellotto wyjątkowo. Okna sięgające sufitu chwytają każdy promień słońca oraz cieszą oko widokiem zabytkowych kamienic Warszawy.

„Hotel Bellotto sprzyja relaksowi i odpoczynkowi. Jasne kolory ścian, jak też subtelne odcienie złota, tworzą pogodne i harmonijne wnętrze. Zachęcają do odpoczynku z książką w ręku przy cieple bijącego od kominka w przytulnej Sali Owalnej, do gry w bilard w zabytkowych podziemiach pałacu, do delektowania się niespiesznym posiłkiem w hotelowej restauracji Focaccia, czy ręcznie wyrabianych pralin w Cukierni Miodowa.” – mówi Maciej Wołoszczak, dyrektor operacyjny Hotelu Bellotto.

Inspirująca historia

Warszawa to miasto z bogatą historią, która podczas II wojny światowej została prawie całkowicie zniszczona. Żeby ją odbudować posłużono się obrazami Canaletta – włoskiego artysty, który w XVIII wieku był nadwornym malarzem panującego wtedy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obrazy Canaletta charakteryzują się przede wszystkim wielką precyzją w odwzorowywaniu szczegółów przedstawianych postaci i architektury. Ta dokładność pomogła przy odbudowie zniszczonego podczas wojny miasta. Canaletto był jego pseudonimem – naprawdę nazywał się Bernardo Bellotto i to właśnie od jego nazwiska pochodzi nazwa hotelu, a w logotypie można dopatrzeć się malarskiego pędzla.

5-gwiazdkowy luksus

Na gości hotelu czeka dwadzieścia ekskluzywnych i przestronnych pokoi i apartamentów. Ich wystrój nawiązuje do oryginalnych, renesansowych wnętrz. Każdy urządzony z dużą dbałością o detale tak, aby jak najlepiej oddawał klimat zabytkowego miejsca. Wygodne duże łóżka zapewniają spokojny sen, a telewizor LED z płaskim ekranem, jak też dostęp do Internetu, specjalne miejsce do pracy czy biznesowych spotkań, pozwalają znakomicie połączyć pracę z odpoczynkiem.

Kawiarnia i Restauracja

Oświetlona słońcem w ciągu dnia i kameralnym światłem wieczorem, elegancka restauracja Focaccia zachęca do niespiesznego delektowania się wybornymi potrawami, jak też do inspirujących rozmów. Mieszcząca się w prawym skrzydle hotelu, z jasnym wnętrzem zaprasza do rozpoczęcia dnia ze smakiem korzystając z bogatego bufetu, w którym nie brakuje aromatycznych włoskich specjałów, oczywiście zaczynając od Focacci czyli włoskiego rodzaju pieczywa podobnego do spodu od pizzy, podawanego z solą, ziołami polanego oliwą, czy z suszonymi pomidorami i oliwkami. Serwowany jest jako przystawka przed daniem głównym, najczęściej na ciepło. Goście mogą także skosztować m.in. ręcznie wyrabianych makaronów, śródziemnomorskich przystawek, mięs i owoców morza, past oraz włoskich deserów. Każdego dnia serwowane jest wyjątkowe menu degustacyjne Szefa Kuchni, składające się z 5 dań z karty, które podawane są w pomniejszonych wersjach.

Cukiernia Miodowa

Cukiernia Miodowa mieści się w lewym skrzydle Hotelu Bellotto, od strony ulicy Miodowej. W XVIII wieku mieściła się tu słynna cukiernia i lodziarnia rzymskiego nuncjusza papieskiego Carluzzo Palmoniego, uważana za najlepszą w Warszawie. Dziś szefowa Cukierni wykorzystuje nowoczesne techniki cukiernicze i łączy je z metodami tradycyjnymi, dzięki czemu powstają desery o zaskakujących teksturach i smakach, ręcznie wyrabiane praliny.

Strefa Relaksu – SPA i Siłownia

Strefa relaksu mieszcząca się w Hotelu Bellotto spełni oczekiwania gości dbających o kondycję fizyczną, ale i tych szukających wyciszenia i odprężenia. Na poddaszu mieści się oaza komfortu, spokoju
i zadowolenia. W zależności od potrzeb można zadbać tu o ciało, decydując się na trening, regenerację w saunie suchej bądź parowej lub relaks podczas zabiegów kosmetycznych na ciało i twarz.

Bal na 100 par

Hotel Bellotto oferuje 7 sal konferencyjnych z doskonałym zapleczem technicznym, wyposażonych
w najwyższej jakości sprzęt audiowizualny, mogących gościć w sumie ponad 550 osób. Eleganckie, naturalnie oświetlone wnętrza sprawią, że spotkanie biznesowe będzie prawdziwą przyjemnością. Ze względu na swój rozmiar, wyjątkowy wystrój i kolorystykę, wnętrza Hotelu Bellotto często są tłem dla ślubów, wesel i innych uroczystości rodzinnych, a nawet koncertów czy pokazów mody.  Sale dostały nazwy od kolorów ścian czy elementów wykończenia. Najbardziej reprezentacyjna jest sala Kolumnowa, zwana również Balową – to największa sala Hotelu Bellotto mieszcząca nawet 250 osób. Pozostałe to sale: Marmurowa, Złota, Niebieska, Malinowa, Żółta czy Owalna z kominkiem, idealna na spotkania kameralne.

Klimatyczne podziemia i Bilard Club

Niedawno zostały odrestaurowane zabytkowe podziemia Pałacu Prymasowskiego o powierzchni ponad 350 mkw., w których odbywają się różnorodne spotkania: kolacje, degustacje, wystawy malarstwa, bankiety i klubowe zebrania. Półkoliste sklepienia oparte na ceglanych murach, zestawione z nowoczesnymi elementami wystroju sprawiają, że miejsce to ma niepowtarzalny klimat. Tutaj też goście mogą spędzić miło czas w Bilard Club, który jest czynny 24 godziny na dobę.

Spacer śladami historii

Lokalizacja w samym centrum miasta sprawia, że Hotel Bellotto jest doskonałą bazą do odkrywania historycznych atrakcji miasta, uroków pełnego energii życia nocnego i udanych zakupów. Hotel sąsiaduje z Teatrem Wielkim oraz Filharmonią Narodową, a także Starówką. W pobliżu znajdują się najważniejsze zabytki oraz miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić przy okazji wizyty
w Warszawie: Zamek Królewski, Ogród Saski czy Galeria Zachęta. Wszystko w zasięgu krótkiego spaceru. Dla gości nastawionych na zwiedzanie nie tylko Warszawy, hotel oferuje organizację tematycznych wycieczek po okolicach np. po Mazowszu śladami Chopina, wycieczkę do Treblinki czy Białowieskiego Parku Narodowego.