Hochland na Alimpex Expo 2023 w Pradze

Od 28 do 30 marca w czeskiej Pradze odbywały się zorganizowane przez firmę Alimpex Food a.s. targi produktów spożywczych. Podczas tegorocznej edycji Hochland zaprezentował swoją ofertę brandową, czyli produkty sygnowane markami Hochland i Almette oraz przeznaczone do gastronomii propozycje od Hochland Professional.

   

Firma Alimpex Food a.s. jest importerem produktów Hochland na terenie Czech. Zorganizowane przez nią targi skupiły kilkudziesięciu dostawców różnych kategorii spożywczych, w tym także wielu dostawców produktów nabiałowych. Według szacunków organizatora 20% odwiedzających stanowili przedstawiciele branży HoReCa, 40% delegaci innych organizacji, takich jak szkoły, domy opieki, itp. i 40% klienci odpowiedzialni za zakupy do mniejszych sklepów oraz sieci sklepów zaopatrywanych przez firmę Alimpex. Przez trzy dni łącznie targi odwiedziło ponad 1700 klientów, gdzie jednego klienta reprezentowały zazwyczaj 2 lub 3 osoby.

Stoisko przygotowane przez firmę Hochland było jednym z największych. Doskonale widoczne cieszyło się ogromnym zainteresowaniem gości Alimpex Expo. Pyszne przekąski, kanapeczki, tosty i pizza przygotowane z wykorzystaniem serów z oferty Hochland przyciągały odwiedzających i uprzyjemniały rozmowy handlowe, których oczywiście nie brakowałomówi Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska. I dodaje: Dzięki tegorocznym targom kolejne produkty Hochland zostały wprowadzone do oferty firmy Alimpex. Ponadto mogliśmy także prowadzić sprzedaż naszych produktów w oparciu o mechanikę promocyjną importera. To istotne, ponieważ w ten sposób wzrasta wiedza o mare, a co za tym idzie zainteresowanie nią przez szeroko pojętą branżę HoReCa.