Heimstaden rozpoczyna najem mieszkań w ramach drugiego etapu inwestycji Bokserska

Heimstaden wprowadza na warszawski rynek najmu instytucjonalnego 284 mieszkania w ramach drugiego etapu osiedla przy ul. Bokserskiej. W pełni wyposażone lokale będą sukcesywnie dodawane do oferty. Pierwsi najemcy wprowadzą się w marcu 2023 roku.

Osiedle Bokserska położone jest na warszawskim Służewcu, w południowo-zachodniej części Mokotowa. Jego atutami są m.in. zielone przestrzenie publiczne i tereny spacerowe, dogodny dostęp do komunikacji zbiorowej (tramwaj, szybka kolej miejska, dojazd do metra), a także bliskość licznych obiektów biurowych, handlowych i edukacyjnych. Inwestycja jest częścią kompleksu Moko Botanika, który został zaprojektowany przez jedną z najbardziej uznanych pracowni architektonicznych w Polsce – biuro Kuryłowicz & Associates.

Pierwszy etap inwestycji, ze 146 lokalami, został udostępniony najemcom w trzecim kwartale 2022 roku. Drugi etap obejmuje kolejne 284 mieszkania, które będą sukcesywnie dodawane do oferty i przekazywane klientom. Wszystkie lokale są wyposażone w wygodne meble i wysokiej klasy sprzęt AGD. Mieszkańcy otrzymają też dostęp do szybkiego Internetu, sprawną obsługę wynajmowanych mieszkań oraz błyskawiczną pomoc w razie jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej.

Osiedle Bokserska to sztandarowa inwestycja Heimstaden na polskim rynku, obejmująca łącznie 430 wysokiej jakości mieszkań na wynajem. W naszej ofercie znajdują się zarówno mniejsze lokale, przeznaczone dla młodych i aktywnych zawodowo osób, jak i trzy- i czteropokojowe mieszkania, zrealizowane z myślą o rodzinach z dziećmi. Wszystkie lokale wynajmujemy w oparciu o proste, przejrzyste i bezpieczne dla obu stron zasady. Z regularnych badań satysfakcji klientów wiemy, że nasi najemcy doceniają m.in. wielofunkcyjny charakter Służewca, w tym dogodny dostęp do niemal wszystkich kluczowych usług, z których można korzystać „po sąsiedzku”, bez konieczności tracenia czasu na dojazdy – podkreśla Izabela Stańczak, Head of Letting w Heimstaden Poland.

W 2022 roku Heimstaden wprowadził na polski rynek najmu 282 mieszkania w ramach warszawskich inwestycji Bokserska (pierwszy etap) i Grzybowska. W tym roku, poza drugim etapem osiedla Bokserska, do oferty najmu zostaną także wprowadzone mieszkania przy ul. Komitetu Obrony Robotników i przy ul. Mińskiej w Warszawie oraz przy ul. Orlińskiego w Krakowie. Do końca 2023 roku Heimstaden będzie mieć łącznie 947 mieszkań w ofercie stabilnego, długoterminowego najmu instytucjonalnego.

*   *   *

Heimstaden jest wiodącą w Europe firmą działająca w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Grupa jest obecna w dziesięciu krajach: w Norwegii, Szwecji, Danii, Islandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Czechach oraz Polsce. Łącznie Heimstaden dysponuje około 155 tys. mieszkań na wynajem o łącznej wartości ponad 30 mld euro. Kierując się skandynawskim dziedzictwem i wartościami, Heimstaden oferuje różnej wielkości mieszkania wynajmowane w oparciu o proste, przejrzyste i bezpieczne dla obu stron zasady.