Girteka robi kolejny krok w kierunku osiągnięcia pozycji globalnej firmy i rozpoczyna współpracę z Citi

Grupa Girteka, wiodący europejski przewoźnik drogowy, bazujący na cyfryzacji usług, ogłosiła strategiczne partnerstwo z Citibank Europe plc (Citi). Partnerstwo to umożliwi Girtece usprawnienie transakcji finansowych i operacji z wykorzystaniem zaawansowanej platformy bankowej Citi.

Grupa Girteka, która zatrudnia ponad 23 000 pracowników, corocznie realizuje ponad 776 000 dostaw FTL na całym kontynencie. Dysponując flotą ponad 9 200 pojazdów ciężarowych i niemal 10 000 naczep firma oferuje elastyczne oraz niezawodne rozwiązania w transporcie drogowym. Szczególnie dynamicznie Girteka rozwija usługi w zakresie chłodniczych łańcuchów dostaw.

„Informacja i szybka reakcja są kluczowymi elementami zarówno w transakcjach finansowych, jak i usługach logistycznych” – powiedział Vytenis Šuklys, CFO, Grupa Girteka. „Z uwagi na dziesiątki podmiotów w naszej grupie działających w różnych obszarach prawnych, niezwykle istotne jest znalezienie szybkiego, elastycznego i zintegrowanego rozwiązania. To jest właśnie to, czego szukamy w Citi. Kompleksowe rozwiązanie finansowe umożliwi Girtece nie tylko efektywne zarządzanie codziennymi operacjami bankowymi, ale także pozwoli na skutecznie zarządzanie przepływami gotówki i ryzykiem walutowym na poziomie grupy”.

Grupa Girteka zdecydowała się na rozpoczęcie współpracy z jednym z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie banków – Citi, w zakresie wsparcia finansowego i dostarczenia jednej platformy bankowej, zastępując podejście oparte na wielobankowości. Dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu dla każdej jednostki w Grupie, Citi oferuje nie tylko skrócenie czasu przetwarzania przepływu gotówki, ale także pomaga w automatyzacji rozwiązań między firmami w grupie, minimalizując wysiłek i czas oraz redukując ryzyko.

„Mamy nadzieję, że jest to pierwszy krok w kierunku korzystnej dla obu stron współpracy, bardziej transparentnej, z większą efektywnością i płynnością płatności” – powiedział Šuklys. „Wielowalutowy cash pooling między krajami, a także możliwa integracja z systemami cyfrowymi, takimi jak SAP ERP, pozwolą nam zwiększyć poziom jakości usług dla naszych klientów”.

Grupa Girteka będzie korzystać z kont bankowych w różnych obszarach swojej działalności we wszystkich swoich spółkach za pośrednictwem platformy CitiDirect firmy Citi, gdzie wszystkie konta bankowe można przeglądać na jednym panelu. Zapewni to grupie możliwość wielowalutowego cash poolingu, pozwalając na realizację natychmiastowych przepływów między spółkami.

„Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Citi w regionie krajów bałtyckich i nagradzanym rozwiązaniom w zakresie globalnego zarządzania gotówką, byliśmy w stanie zapewnić Girtece nowatorskie rozwiązanie, mające na celu wsparcie jej obecności w całej Europie i operacji na Litwie poprzez centra zarządzania płynnością rozlokowane w całej Europie, z wykorzystaniem wspólnych wymogów regulacyjnych EOG w zakresie płatności, takich jak Same Day/przelewy Instant SEPA” – powiedziała Stanislava Taneva, BCMA Head of Central Europe, Citi.

Grupa Girteka, która zmierza ku całkowitej automatyzacji procesów wewnętrznych, uważa, że rozwiązania oferowane przez Citi są bardzo konkurencyjne i atrakcyjne. Zapewniają nie tylko elastyczność, ale także zaawansowaną platformę cyfrową, która umożliwi koordynację i zarządzanie operacjami finansowymi w całej grupie. Jest to więc jedno z  kluczowych rozwiązań w dążeniu do przyszłego, zrównoważonego wzrostu.

Grupa Girteka jest grupą firm, które ściśle ze sobą współpracują, aby świadczyć usługi logistyczne na najwyższym poziomie, wykorzystując zaawansowane rozwiązania cyfrowe oparte na sztucznej inteligencji. Składa się z kilku spółek, świadczących usługi biznesowe w ramach Girteka Europe West, Girteka Nordic, TNDM Trucking oraz ClassTrucks zarządzającą aktywami transportowymi. Wspierają je dedykowane działy na poziomie Grupy, odpowiadające za digitalizację, informację, zarządzanie zasobami ludzkimi i kulturą organizacyjną oraz działania finansowe.

O Girtece

Grupa Girteka to największa europejska firma transportowa oparta na aktywach, dostarczająca 776 tysięcy ładunków całopojazdowych (FTL) rocznie, z ponad 9 200 własnych ciężarówek i 9 800 naczep, która działa w Europie. Jako Girteka mamy wyraźny cel, aby być oczywistym pierwszym wyborem dla klientów, pracowników, partnerów, społeczności i udziałowców.

Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia i zapewnić naszym klientom najwyższą niezawodność usług transportowych. Zatrudniając ponad 23 000 pełnych pasji pracowników wywieramy znaczący wpływ na przyszłość logistyki. Rozwijamy i dążymy do podkreślania znaczenia pracy kierowców, bezpieczeństwa drogowego i wpływu na środowisko oraz podnoszenia świadomości odpowiedzialności każdego z nas wobec społeczeństwa i środowiska. Wraz z naszymi partnerami i akcjonariuszami zapewniamy rentowny i zrównoważony wzrost, dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom cyfrowym, które prowadzą nas do przyszłości.

To jest nasza Odpowiedzialna Logistyka.