FORTIS INVESTMENTS WSPÓLNIE Z 7R REALIZUJĄ PROJEKT MAGAZYNOWO-PRODUKCYJNO-LOGISTYCZNY NA ŚLĄSKU

150 000 mkw. zabudowy będzie miała pierwsza inwestycja magazynowo-produkcyjno-logistyczna przygotowywana przez Fortis Investments we współpracy z 7R. Projekt powstanie na działce o powierzchni 40 ha zlokalizowanej na terenie aglomeracji górnośląskiej. Wejście Fortis Investments na rynek magazynowy w charakterze inwestora związane jest z rozbudową struktur firmy, a także ze stworzeniem działów wspierających pozyskiwanie i przygotowanie gruntów pod inwestycje logistyczne. 

“Projekt na Śląsku realizujemy wspólnie z firmą 7R, która na rynku magazynowym działa od wielu lat. Fortis Investments do tej pory skupiał swoje działania na rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz w sektorze parków handlowych, realizując projekty pod marką Premium Park. Debiut w nowym sektorze rynku nieruchomości logistycznych związany jest z rosnącym zapotrzebowaniem na nowoczesne powierzchnie magazynowe.” – mówi Sebastian Wiśniewski, Zarządzający i Założyciel Fortis Investments. 

„Rynek powierzchni magazynowych zarówno w Polsce, jak i całej Europie Środkowo-Wschodniej, podlega obecnie dynamicznym zmianom. Są one przede wszystkim efektem globalnych ograniczeń narzuconych w związku z pandemią oraz rozwojem rynku e-commerce. Wiele firm, odpowiadając na sytuację rynkową, przeprowadziło reorganizację swych działań. Dlatego pojawiła się przestrzeń inwestycyjna, w której chcemy świadczyć wysoką jakość.” – mówi Sebastian Wiśniewski.   

***

7R to dynamicznie rozwijający się deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych na wynajem. Realizuje zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak również obiekty typu BTS. W portfolio 7R znajdują się wielkopowierzchniowe parki logistyczne oraz miejskie magazyny typu Small Business Unit tworzące sieć 7R City Flex Last Mile Logistics. Do tej pory firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni ponad 1,5 mln mkw., natomiast w przygotowaniu znajduje się ponad 3 mln mkw. w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski, z czego ponad 600 000 mkw. jest już w budowie. Deweloper angażuje się w działania z zakresu ESG, troszcząc się o środowisko, społeczności lokalne oraz ład korporacyjny.

Więcej informacji: https://www.7rsa.pl/

Grupa Fortis działa w polskiej branży deweloperskiej od 2007 roku. Firma ma duże doświadczenie w realizacji obiektów komercyjnych oraz wielorodzinnych inwestycji mieszkalnych. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku w 2016 roku firma przygotowała projekt parków handlowych pod marką PREMIUM PARK. Obecnie grupa skupia się na realizacji parków handlowych oraz rozwija budownictwo mieszkaniowe.

Więcej informacji: https://fortis.investments