Fiasko rozmów Polskiego Związku Wędkarskiego i 
Związku Producentów Ryb z Wodami Polskimi

16 marca br. w Warszawie doszło do kolejnego spotkania między przedstawicielami PZW, Związku Producentów Ryb z Wodami Polskimi. Strona rządowa nie była w stanie merytorycznie odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące programu „Opłata Krajowa”.

Przedstawiciele Wód Polskich nie byli przygotowani merytorycznie aby odpowiedzieć na podstawowe pytania związane z programem Opłata Krajowa, np.: jak została wyliczona opłata 350 zł, jak będzie wyglądała dystrybucja środków między Wodami Polskimi a użytkownikami.

„Usłyszeliśmy, że program raczkuje i mogą się pojawić jakieś nieścisłości. Nie usłyszeliśmy, żadnych konkretów na zadane pytania. Przyjechaliśmy z całej Polski, a zostaliśmy zlekceważeni, a właściwie zlekceważone zostały polecenia Prezesa Krzysztofa Wosia, który na poprzednim spotkaniu delegował na Departament Rybactwa szczegółowe przedstawienie założeń programu. Brakowało na spotkaniu Prezesa Janusza Wrony czy choćby dyrektora Dionizego Ziemieckiego z Departamentu Rybactwa.”- powiedział Dariusz Dziemianowicz, Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego.

Na równoległym spotkaniu z departamentem prawnym Wód Polskich, strona rządowa powiedziała, że wzór umowy programu „Opłaty Krajowej”, który stanowi załącznik do  zarządzania 48 ma charakter aktu wewnętrznego, a nie zewnętrznego. Spotkanie skończyło się bez merytorycznych ustaleń. Poinformowany o przebiegu spotkań Prezes Krzysztof Woś wyznaczył termin kolejnego na najbliższy wtorek. W spotkaniu nie brali udziału przedstawiciele Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Paweł Bylicki

Biuro prasowe Zarządu Głównego

Polskiego Związku Wędkarskiego