Faurecia Wałbrzych laureatem nagrody „Inwestycja roku”!

Zakład Wałbrzych Frames, należący do Grupy FORVIA, otrzymał nagrodę „Inwestycja roku” za rozbudowę swojego zakładu i uruchomienie nowych linii produkcyjnych dla producentów aut luksusowych. Dzięki tej inwestycji zatrudnienie w zakładzie wzrośnie do 1000 miejsc pracy. Wyróżnienie przyznała Polska Izba Motoryzacji, która co roku ocenia wszystkie inwestycje w branży automotive. 

Osiągnięcia Faurecii w budowaniu przyjaznej, innowacyjnej i dbającej o rozwój firmy zostały po raz kolejny wyróżnione prestiżową nagrodą branżową. W tym roku za szczególne osiągnięcie przedsiębiorstwa uznano rozbudowę zakładu produkującego ramy metalowe i stelaże siedzeń w Wałbrzychu. Zakład należy do grona najlepiej zrobotyzowanych i zautomatyzowanych w Polsce. Już w 2021 roku za 80% transportu w halach odpowiadały autonomiczne roboty. Tego typu rozwiązania nie tylko sprzyjają wzrostowi efektywności, ale także poprawiają komfort pracy pracowników poprzez odciążenie ich przy wykonywaniu codziennych zadań.

Ta nagroda jest dla nas bardzo wartościowa, ponieważ pokazuje, że skala transformacji i rozbudowy naszego zakładu jest widoczna również na zewnątrz. Cieszymy się, że podejmowane przez nas działania przynoszą wymierne efekty. Oczywiście nie zamierzamy spocząć na laurach. Jedną z podstawowych cech naszej firmy jest stałe i konsekwentne dążenie do doskonałości, zarówno w kwestiach innowacyjności, ochrony środowiska, jak i ciągłej poprawy warunków pracy naszych pracownikówpodkreśla Marek Płoski, New Plant start-up Manager w Faurecii.

Prestiżowa nagroda „Inwestycja roku” przyznawana jest nieprzerwanie
od 2005 roku, a wręczana podczas uroczystej gali AutoEvent, organizowanej przez Polską Izbę Motoryzacji. Laureatami mogą zostać przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej, zajmujące się produkcją podzespołów samochodowych, a także dostarczaniem maszyn, robotów, narzędzi czy oprogramowania dla przemysłu.

W tym roku konferencja AutoEvent 2022 odbyła się w dniach 21-23 czerwca w Zawierciu. Oprócz samego rozdania nagród, podczas trzydniowego wydarzenia miał miejsce szereg warsztatów i wykładów związanych z funkcjonowaniem przemysłu motoryzacyjnego.

Grupa FORVIA

FORVIA łączy technologie i silne strony przemysłowe Faurecii i HELLI. Z ponad 300 zakładami przemysłowymi, 77 centrami badawczo-rozwojowymi i 150 000 pracownikami, zapewnia unikalne i kompleksowe podejście do teraźniejszych i przyszłych wyzwań motoryzacyjnych. Składająca się z 6 grup biznesowych z 24 liniami produktowymi i silnym portfolio obejmującym ponad 14 000 patentów, FORVIA dąży do tego, aby stać się twórcą zmian, zaangażowanym we wprowadzanie transformacji mobilności.