Ekoenergetyka ogłasza światową premierę rewolucyjnego systemu ładowania na Nordic EV Summit w Oslo

Wiodący europejski producent ładowarek do pojazdów elektrycznych zapowiada światową premierę nowego systemu ładowania w Norwegii

Zielona Góra, Poland, 27 marca 2024 – Ekoenergetyka, wiodący producent ładowarek do pojazdów elektrycznych w Europie, przygotowuje się do prezentacji przełomowego rozwiązania w dziedzinie ładowania na tegorocznym Nordic EV Summit w Oslo. Zapowiedziano, że ta światowa premiera nowego systemu ładowania zostanie dokonana w sercu Norwegii, kraju znanego z zaawansowanej infrastruktury do pojazdów elektrycznych i proekologicznych inicjatyw.

Nordic EV Summit służy jako platforma dla liderów branży, decydentów i innowatorów do wymiany pomysłów, dzielenia się spostrzeżeniami i kształtowania przyszłości elektromobilności. Udział Ekoenergetyki w tym prestiżowym wydarzeniu podkreśla jej zaangażowanie w stymulowanie innowacji i zrównoważonego rozwoju w globalnym ekosystemie pojazdów elektrycznych.

Pomimo tego, że Norwegia jest stosunkowo małym rynkiem, stała się pionierem w dziedzinie elektromobilności. Tylko w 2023 r. 83% sprzedaży wszystkich pojazdów w Norwegii stanowiły pojazdy elektryczne na baterie (BEV), a do stycznia 2024 r. liczba ta wzrosła do imponujących 92,1%.

W tym kontekście elektryfikacji, Ekoenergetyka, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie infrastruktury ładowania, ma przyjemność zaprezentować swoją najnowszą innowację – przełomową stację ładowania zaprojektowaną w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb rozwijającego się norweskiego rynku pojazdów elektrycznych. Światowa premiera będzie miała miejsce podczas prestiżowego Nordic EV Summit, odbywającego się w samym sercu Norwegii, centrum elektromobilności.

To nowa era w rozwoju sieci szybkiego ładowania, dzięki najnowocześniejszej technologii i niezawodności” – powiedział Bartosz Kubik, współzałożyciel i Prezes Ekoenergetyka-Polska S.A. Jest to owoc pracy inżynierów i tysięcy rozmów z naszymi odbiorcami, które pozwoliły nam lepiej zrozumieć, jakie korzyści są dla nich istotne, aby efektywniej rozwijać biznes w dziedzinie infrastruktury ładowania.”

Norwegia jest przykładem wzorcowego przejścia od uzależnienia od paliw kopalnych do pojazdów elektrycznych (EV) na skalę krajową. Dzięki ambitnym planom obniżenia emisji CO2 o 55% do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 1990 r., Norwegia przygotowuje grunt pod bardziej ekologiczną i zrównoważoną przyszłość. Ekoenergetyka ma nadzieję, że to innowacyjne rozwiązanie przyczyni się do dalszego przyspieszenia przejścia na elektromobilność w Europie i na świecie.

Założona w 2009 roku Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego, a obecnie zatrudnia ponad 1000 osób.


About Ekoenergetyka:

Ekoenergetyka została założona w 2009 roku, wyrastając z akademickiego projektu badawczego dwóch kolegów ze studiów. Dziś jest wiodącym producentem stacji ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy na rynku europejskim. Ekoenergetyka dostarczyła infrastrukturę ładowania dla operatorów transportu publicznego w głównych miastach europejskich, w tym w Barcelonie, Berlinie, Hamburgu i Paryżu, a 80% jej rodzimego rynku znajduje się w Polsce. Dzięki inwestycji wiodącego środkowoeuropejskiego funduszu private equity Enterprise Investors, firma szybko rozwija się na rynku, dostarczając stacje ładowania operatorom punktów ładowania (CPO), którzy świadczą usługi dla indywidualnych kierowców pojazdów elektrycznych.

Więcej informacji: www.ekoenergetyka.com

Ekoenergetyka, wiodący producent ładowarek do pojazdów elektrycznych w Europie, przygotowuje się do prezentacji przełomowego rozwiązania w dziedzinie ładowania na tegorocznym Nordic EV Summit w Oslo. Zapowiedziano, że ta światowa premiera nowego systemu ładowania zostanie dokonana w sercu Norwegii, kraju znanego z zaawansowanej infrastruktury do pojazdów elektrycznych i proekologicznych inicjatyw. Ekoenergetyka ma nadzieję, że to innowacyjne rozwiązanie przyczyni się do dalszego przyspieszenia przejścia na elektromobilność w Europie i na świecie.