Dzień z serem Hochland

12 maja, w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym, odbył się ,,Dzień z serem Hochland’’. W drugim już tego typu spotkaniu wzięli udział uczniowie trzeciej klasy technikum informatycznego. Młodzież miała okazję nie tylko poznać historię i dobre praktyki firmy, ale i oczywiście spróbować najwyższej jakości serów Hochland i Almette.

Hochland Polska od lat działa na rzecz lokalnej społeczności, a organizowane przez firmę różnorodne akcje i wydarzenia mają zarówno wymiar edukacyjny, jak i pozwalają spędzić dobry, wartościowy czas w miłym towarzystwie. W ubiegły piątek przedstawiciele Hochland gościli w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać o strategii Hochland, zrównoważonym rozwoju, dobrostanie zwierząt, redukcji śladu węglowego, gospodarce cyrkularnej oraz zapoznali się z dobrymi naszymi praktykami – relacjonuje Katarzyna Borowczyk, Specjalista ds. Ochrony Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju w Hochland Polska. Z kolei Andrzej Skrzypczak, Instruktor Wewnętrzny w Hochland Polska, dodaje: Był to również czas na przedstawienie historii Hochland, lokalizacji naszych zakładów, procesu topienia sera, naszych standardów oraz oferowanych produktów.

Nie obyło się oczywiście bez degustacji serów, która nastąpiła po części oficjalnej i cieszyła się dużym uznaniem wśród młodzieży. Na koniec spotkania uczestnicy rozwiązali krótki test z wiedzy na temat zakładu Hochland, a zwycięzcy testu otrzymali drobne upominki firmowe.