DRUTEX z sukcesem w Stuttgarcie

DRUTEX w dniach 19-23 lutego br. wziął udział w targach R+T w Stuttgarcie. Jest to największa i najbardziej prestiżowa na świecie impreza wystawiennicza poświęcona przesłonom okiennym, takim jak rolety i żaluzje fasadowe. Do dawnej stolicy królestwa Wirtembergii zawitało ponad 1100 wystawców z różnych zakątków globu.

Dla DRUTEXu targi w Stuttgarcie są ważną pozycją w tegorocznym kalendarzu imprez wystawienniczych. Niemcy stanowią jeden z głównych kierunków eksportowych producenta z północnej Polski, ponieważ ponad 80% jego całkowitej produkcji trafia za granicę.

– Targi R+T, w których po raz pierwszy wzięliśmy udział, odbyły się po czteroletniej przerwie. Dla nas była to przede wszystkim okazja do zaprezentowania nowości produktowych, spotkań z obecnymi jak i potencjalnymi klientami biznesowymi. Cieszymy się z dużej frekwencji na stoisku, ogromnego zainteresowania naszymi produktami oraz z wielu zainicjowanych kontaktów handlowych – mówi Paweł Jereczek dyrektor ds. handlowych w firmie DRUTEX.

Na 180-metrowym stoisku DRUTEX przedstawił m.in. swoje autorskie systemy rolet i żaluzji fasadowych oraz nowość w ofercie – pergolę, która została wyposażona w elektronicznie sterowany dach, oświetlenie led i screen zapewniający osłonę od wiatru oraz odpowiedni poziom intymności.

Oczywiście na stoisku nie mogło zabraknąć energooszczędnej stolarki PVC – okien Iglo Energy Classic, okien aluminiowych z serii MB oraz hybrydy PVC z aluminium – Iglo Energy Alucover.

Ekspozycję uzupełniły systemy tarasowe oraz drzwi z PVC i aluminium.

Wśród odwiedzjących ogromne wrażenie, poza ofertą produktową, wywarł czas realizacji zamówień wraz z dostawą, który w DRUTEXie wynosi 7 dni na terenie całej Europy.

Po zakończonych w Niemczech targach DRUTEX udaje się prosto do Stanów Zjednoczonych, gdzie w dniach 27-29 lutego odbędą się największe w Ameryce Północnej targi branży budowlanej – NAHB IBS w Las Vegas.

***

DRUTEX to marka o znaczeniu i zasięgu globalnym. Eksportuje swoje wyroby do ponad 40 krajów na całym świecie, a sprzedaż zagraniczna to 80 procent łącznych obrotów. DRUTEX blisko cztery dekady temu założył Leszek Gierszewski i wciąż kieruje firmą, konsekwentnie ją rozwijając. Sprzedaż dynamicznie rośnie w Europie i poza nią, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii. Codziennie w halach o łącznej powierzchni ponad 11 hektarów powstaje do siedmiu tysięcy okien. Produkowane są na miejscu od A do Z. Każde okno czy drzwi powstają na indywidualne zamówienie, dla konkretnego Klienta. Nic nie jest produkowane do magazynu, na zapas. Czas realizacji indywidualnego zamówienia na stolarkę PVC na terenie Europy wynosi do 7 dni, a aluminiową do 14. DRUTEX dysponuje własną flotą kilkuset nowoczesnych pojazdów.