Dlaczego DL Prime?

Gliwice są jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast na Górnym Śląsku. Bogata historia, ciekawa architektura, a także zróżnicowana oferta kulturalna i sportowo-rekreacyjna czynią je nie tylko świetnym miejscem do zamieszkania, ale też popularnym miejscem turystycznym. Od dłuższego czasu, Gliwice są uznawane za najbardziej rozwijające się miasto, co w dużej mierze jest zasługą lokalizacji w specjalnej Strefie Ekonomicznej. W ciągu ostatnich lat zauważalny jest wyraźny rozwój Gliwic, które kojarzone są przede wszystkim z nowymi technologami i rozwojem innowacyjnych przedsięwzięć. Miasto stale inwestuje w rozwój infrastruktury, usprawnianie komunikacji publicznej i poprawę bezpieczeństwa. Zmiany infrastrukturalne jakie następują, odwołują się głównie do zaspokojenia potrzeb mieszkańców.

DL Prime to kompleks mixed-use, usytuowany przy ulicy Piwnej, połączony parkingiem i przestrzenią publiczną. Obiekt, zrealizowany przez DL Invest Group, znajduje się tuż przy głównej drodze dojazdowej do centrum Gliwic i Drogowej Trasie Średnicowej łączącej największe, śląskie miasta. Łączna powierzchnia użytkowa budynków wchodzących w skład DL Prime to ponad 16 000 mkw.

DL Prime Gliwice to projekt łączący funkcję biurową z usługową, którego celem jest dostarczanie nie tylko komfortowych miejsc pracy w ramach najwyższej jakości powierzchni, ale też kreowanie powierzchni stanowiących odpowiedź na potrzeby życia codziennego pracowników i ich rodzin. Zasadniczym założeniem powstania tego projektu było umożliwienie pracodawcom na rozwój struktur pracowniczych w doskonale skomunikowanym budynku, który nie jest już tylko miejscem pracy, ale i życia, co nie pozostaje bez znaczenia na bardzo wymagającym obecnie rynku pracy.

Nieruchomość wyróżnia się na tle otaczającej jej tkanki miejskiej dzięki nowoczesnej architekturze i stanowi wyjątkową wizytówkę miasta tuż przy głównej drodze dojazdowej do centrum Gliwic. Obiekt znajduje się w zasięgu centrum miasta Gliwice, bezpośrednio przy Drogowej Trasie Średnicowej, co gwarantuje doskonałą komunikację obiektu z ważnymi miastami aglomeracji śląskiej.

Kompleks spełnia najwyższe standardy jakości i utrzymuje wymagania certyfikacji BREEAM oraz standardy budynków klasy A.

„Na początku pierwszego kwartału 2023 roku oddaliśmy do użytkowania DL Prime – kompleks mixed-use łączący funkcje usługowe, handlowe i biurowe w jednym miejscu. Wśród Najemców biurowych możemy poszczycić się takimi firmami jak np.: ista Customer Service Poland, Sellwise, Delta Prime. W ramach usług posiadamy ofertę centrum medycznego Lux-med., szeroki wachlarz usług gastronomicznych od oferty Huty Smaku, poprzez Akira Sushi, La Pinsa oraz restauracja Sphinx. W ramach handlu polecamy usługi Oddessa Market, Rybnego Raju, Piekarnio – cukierni Maciuś i sklepu zoologicznego.

DCIM103MEDIADJI_0618.JPG
DCIM103MEDIADJI_0651.JPG
DCIM103MEDIADJI_0557.JPG

Bezsprzeczną zaletą DL Prime jest również to, że umożliwia dalszą ekspansję i budowę tuż obok w przyszłości kolejnych nieruchomości biurowych w zależności od potrzeb najemców” – mówi Aneta Kulik, Dyrektor ds. Komercjalizacji w DL Invest Group.

„Dalsza ekspansja DL Prime to projekt koncepcyjny dotyczący ewentualnych możliwości zagospodarowania terenu po dawnej hucie i niedoszłym Focus Parku, pozostając oczywiście w zgodzie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania terenu dla opisywanego obszaru.  Naszą inspiracją jest nasz model działania i odzwierciedlenie naszego podejścia, w którym pragniemy budować obiekty służące nie tylko biznesowi danego miasta, ale również jego mieszkańcom. Z jednej strony poprzez rewitalizację i nadanie życia nieużytkom na obszarach miast, ale również nasza idea łączy wiele funkcji w jednym miejscu, tak, żeby każdy z odbiorców mógł znaleźć odpowiedź na własne potrzeby.” podsumowuje Dominik Leszczyński, Założyciel i CEO DL Invest Group.